%44,4
AK PARTİ birinci
9.253 geçerli oy · katılım %83,7
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Koyulhisar ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında AK PARTİ %44,4 ile birinci; 9253 geçerli oy, katılım %83,7.
Kayıtlı seçmen 11.799 · Oy kullanan 9.878 (katılım %83,7) · Geçerli 9.253 · Geçersiz 625
Koyulhisar İl genel meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 4.109 | %44,4 |
| MHP | 1.935 | %20,9 |
| BBP | 1.871 | %20,2 |
| CHP | 864 | %9,3 |
| SAADET | 153 | %1,7 |
| BTP | 130 | %1,4 |
Seçilenler
- Fikret Güzel · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- İbrahim Oruçgüney · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Koyulhisar mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akseki Köyü | 2 | 290 | %55,5 | AKP | %49,0 |
| Aksu Köyü | 2 | 502 | %84,5 | AKP | %86,8 |
| Aydınlar Köyü | 1 | 202 | %79,7 | AKP | %52,9 |
| Aşağıkale Mah. | 1 | 207 | %91,3 | MHP | %44,8 |
| Bahçeköy | 1 | 264 | %93,2 | CHP | %56,2 |
| Ballıca Köyü | 2 | 312 | %75,6 | AKP | %81,1 |
| Boyalı Köyü | 2 | 406 | %91,9 | AKP | %73,5 |
| Bozkuş Köyü | 1 | 39 | %41,0 | AKP | %50,0 |
| Camiikebir Mah. | 5 | 1.403 | %79,6 | MHP | %34,1 |
| Değirmentaş Köyü | 1 | 101 | %87,1 | BBP | %27,2 |
| Dilekli Köyü | 1 | 166 | %87,4 | AKP | %36,0 |
| Ekinözü Köyü | 1 | 44 | %86,4 | AKP | %47,4 |
| Gökdere Köyü | 1 | 322 | %94,1 | CHP | %50,3 |
| Gölcük Köyü | 1 | 188 | %86,2 | AKP | %49,0 |
| Gümüşlü Köyü | 1 | 185 | %80,0 | AKP | %40,0 |
| Günışık Köyü | 1 | 42 | %69,1 | AKP | %46,4 |
| Güzelyurt Köyü | 2 | 388 | %82,5 | MHP | %56,0 |
| Hacıilyas Köyü | 1 | 16 | %81,3 | AKP | %50,0 |
| Kadife Köyü | 2 | 267 | %85,4 | AKP | %49,6 |
| Kalebaşı Köyü | 1 | 196 | %88,8 | AKP | %59,6 |
| Karaçam Köyü | 1 | 150 | %84,7 | AKP | %60,3 |
| Kavacık Köyü | 1 | 270 | %77,8 | AKP | %68,6 |
| Kayaören Köyü | 2 | 133 | %79,0 | AKP | %54,9 |
| Kılıçpınarı Köyü | 1 | 98 | %86,7 | CHP | %81,5 |
| Kızılelma Köyü | 2 | 379 | %84,4 | BBP | %48,2 |
| Kurşunlu Köyü | 1 | 100 | %67,0 | AKP | %76,6 |
| Küplüce Köyü | 1 | 81 | %97,5 | AKP | %33,9 |
| Orta Mah. | 1 | 258 | %90,7 | AKP | %39,0 |
| Ortaköy | 1 | 346 | %88,7 | MHP | %47,0 |
| Ortaseki Köyü | 4 | 391 | %61,4 | AKP | %44,3 |
| Sarıharman Köyü | 1 | 108 | %86,1 | AKP | %44,1 |
| Sarıkaya Köyü | 1 | 242 | %82,2 | BBP | %57,5 |
| Subaşı Mah. | 1 | 140 | %92,9 | AKP | %48,4 |
| Sugözü Köyü | 2 | 393 | %93,6 | AKP | %59,4 |
| Sütlüce Köyü | 1 | 129 | %88,4 | AKP | %53,0 |
| Taşpınar Köyü | 1 | 142 | %97,2 | AKP | %37,4 |
| Tuğladağı Mah. | 2 | 599 | %85,3 | AKP | %37,6 |
| Yalnıztepe Köyü | 2 | 189 | %81,5 | MHP | %37,9 |
| Yağcılar Köyü | 1 | 121 | %94,2 | MHP | %54,6 |
| Yeniarslan Köyü | 1 | 166 | %71,1 | AKP | %65,2 |
| Yenice Köyü | 1 | 191 | %95,8 | AKP | %55,3 |
| Yeşilyurt Köyü | 1 | 92 | %95,7 | CHP | %73,5 |
| Yolüstü Köyü | 1 | 120 | %91,7 | AKP | %57,1 |
| Yukarıkale Mah. | 2 | 402 | %83,6 | MHP | %47,4 |
| Çandır Köyü | 2 | 289 | %90,0 | AKP | %54,1 |
| Çaylı Köyü | 1 | 185 | %92,4 | BBP | %42,2 |
| Çukuroba Köyü | 1 | 151 | %73,5 | AKP | %46,0 |
| Çiçeközü Köyü | 1 | 66 | %83,3 | BBP | %43,4 |
| İkizyaka Köyü | 1 | 110 | %87,3 | AKP | %63,6 |
| İskenderşeyh Köyü | 1 | 71 | %73,2 | CHP | %57,5 |
| Şeyhler Mah. | 1 | 147 | %89,8 | AKP | %41,2 |