%30,4
AK PARTİ birinci
14.416 geçerli oy · katılım %86,9
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Kangal ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında AK PARTİ %30,4 ile birinci; 14.416 geçerli oy, katılım %86,9.
Kayıtlı seçmen 17.121 · Oy kullanan 14.880 (katılım %86,9) · Geçerli 14.416 · Geçersiz 464
Kangal İl genel meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 4.381 | %30,4 |
| BBP | 3.729 | %25,9 |
| CHP | 3.655 | %25,4 |
| MHP | 2.113 | %14,7 |
| İYİ | 369 | %2,6 |
| SAADET | 88 | %0,6 |
| BTP | 61 | %0,4 |
| VATAN | 20 | %0,1 |
Seçilenler
- Emin Ünlüer · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Hulusi Şahin · BBP · listede 1. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Kangal mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akdere Köyü | 1 | 12 | %108,3 | CHP | %61,5 |
| Akgedik Köyü | 1 | 54 | %85,2 | CHP | %69,8 |
| Akpınar Köyü | 1 | 78 | %98,7 | AKP | %50,7 |
| Aktepe Köyü | 1 | 66 | %95,5 | BBP | %41,3 |
| Akçakale Köyü | 1 | 232 | %93,5 | AKP | %42,0 |
| Akçamağara Köyü | 1 | 164 | %90,9 | AKP | %48,9 |
| Akçaşehir Köyü | 1 | 86 | %94,2 | AKP | %58,2 |
| Alacahan Köyü | 3 | 943 | %83,9 | AKP | %37,2 |
| Alacahan Yeniköy | 1 | 72 | %76,4 | AKP | %89,1 |
| Armağan Köyü | 1 | 21 | %66,7 | CHP | %85,7 |
| Arpalı Köyü | 1 | 31 | %64,5 | CHP | %50,0 |
| Avşarören Köyü | 1 | 212 | %90,6 | BBP | %39,8 |
| Aşağıhüyük Köyü | 1 | 101 | %93,1 | MHP | %31,9 |
| Bahçeliyurt Köyü | 1 | 48 | %100,0 | CHP | %56,5 |
| Bektaşköy | 1 | 295 | %90,2 | AKP | %62,9 |
| Beyyurdu Köyü | 1 | 19 | %84,2 | CHP | %56,3 |
| Bozarmut Köyü | 1 | 101 | %93,1 | MHP | %31,5 |
| Boğaz Köyü | 1 | 48 | %97,9 | AKP | %38,3 |
| Bulak Köyü | 1 | 27 | %96,3 | CHP | %96,2 |
| Cevizköy | 1 | 58 | %91,4 | CHP | %77,4 |
| Davulbaz Köyü | 1 | 23 | %104,4 | CHP | %73,9 |
| Dayılı Köyü | 1 | 31 | %54,8 | CHP | %86,7 |
| Dağönü Köyü | 1 | 66 | %90,9 | CHP | %95,0 |
| Deligazili Köyü | 1 | 57 | %61,4 | AKP | %35,3 |
| Deliktaş Köyü | 1 | 202 | %94,1 | AKP | %39,3 |
| Delioğlanderesi Köyü | 1 | 30 | %53,3 | BBP | %37,5 |
| Dereköy | 1 | 45 | %97,8 | CHP | %79,6 |
| Dışlık Köyü | 1 | 93 | %88,2 | CHP | %92,7 |
| Düzce Köyü | 1 | 63 | %93,7 | MHP | %29,8 |
| Elalibey Köyü | 1 | 53 | %84,9 | CHP | %95,2 |
| Elkondu Köyü | 1 | 42 | %76,2 | CHP | %71,0 |
| Etyemez Köyü | 1 | 82 | %86,6 | AKP | %51,4 |
| Eymir Köyü | 1 | 105 | %67,6 | CHP | %78,3 |
| Eğricek Köyü | 1 | 27 | %92,6 | CHP | %60,0 |
| Gebelikatran Köyü | 1 | 13 | %92,3 | CHP | %75,0 |
| Gençali Köyü | 1 | 51 | %98,0 | CHP | %89,1 |
| Göze Mah. | 1 | 219 | %89,5 | BBP | %39,3 |
| Güneypınar Köyü | 1 | 30 | %100,0 | CHP | %69,0 |
| Gürsel Mah. | 4 | 1.337 | %85,2 | BBP | %35,9 |
| Gürükbekir Köyü | 1 | 67 | %88,1 | AKP | %52,5 |
| Hamal Köyü | 1 | 149 | %71,1 | CHP | %84,8 |
| Hamzabey Köyü | 1 | 17 | %64,7 | CHP | %81,8 |
| Hatunçayırı Köyü | 1 | 40 | %95,0 | AKP | %50,0 |
| Havuz Köyü | 2 | 677 | %81,7 | AKP | %36,0 |
| Humarlı Köyü | 1 | 78 | %80,8 | CHP | %93,7 |
| Hürriyet Mah. | 2 | 411 | %87,6 | BBP | %35,2 |
| Hüyüklüyurt Köyü | 1 | 96 | %100,0 | BBP | %47,9 |
| Irmaç Köyü | 1 | 44 | %61,4 | CHP | %100,0 |
| Kabakçevliği Köyü | 1 | 33 | %84,9 | BBP | %53,9 |
| Kalkım Köyü | 1 | 89 | %97,8 | AKP | %50,6 |
| Kangaltekkesi Köyü | 1 | 51 | %96,1 | CHP | %95,9 |
| Karacaören Köyü | 1 | 88 | %62,5 | BBP | %58,5 |
| Karagücük Köyü | 1 | 98 | %98,0 | AKP | %57,3 |
| Karamehmetli Köyü | 1 | 26 | %96,2 | CHP | %87,5 |
| Karanlık Köyü | 1 | 77 | %79,2 | CHP | %88,5 |
| Karasüver Köyü | 1 | 139 | %95,7 | CHP | %80,0 |
| Karşıyaka Mah. | 4 | 1.105 | %88,9 | AKP | %37,2 |
| Kavak Köyü | 1 | 118 | %85,6 | CHP | %70,0 |
| Kavak Mescit Köyü | 1 | 43 | %74,4 | CHP | %93,6 |
| Kırkpınar Köyü | 1 | 30 | %103,3 | CHP | %50,0 |
| Kızıldikme Köyü | 1 | 119 | %97,5 | BBP | %52,2 |
| Kızıliniş Köyü | 1 | 101 | %92,1 | AKP | %28,4 |
| Kocakurt Köyü | 1 | 185 | %98,4 | CHP | %86,1 |
| Koçköprü Köyü | 1 | 13 | %115,4 | BBP | %40,0 |
| Kuruayşe Köyü | 1 | 21 | %100,0 | CHP | %85,0 |
| Kuşkayası Köyü | 1 | 242 | %85,1 | BBP | %43,7 |
| Külekli Köyü | 1 | 27 | %70,4 | CHP | %79,0 |
| Kürkçü Köyü | 1 | 20 | %80,0 | CHP | %68,8 |
| Killik Köyü | 1 | 46 | %100,0 | CHP | %56,8 |
| Maksutlu Köyü | 1 | 62 | %96,8 | BBP | %34,5 |
| Mancılık Köyü | 1 | 175 | %90,3 | BBP | %47,7 |
| Mescit Köyü | 1 | 127 | %62,2 | AKP | %69,7 |
| Mısırören Köyü | 1 | 48 | %62,5 | CHP | %65,5 |
| Mühürkulak Köyü | 1 | 36 | %61,1 | CHP | %50,0 |
| Mürsel Köyü | 1 | 31 | %96,8 | CHP | %90,0 |
| Minarekaya Köyü | 1 | 33 | %39,4 | CHP | %84,6 |
| Onaran Köyü | 1 | 98 | %87,8 | BBP | %52,4 |
| Oğlaklı Köyü | 1 | 64 | %87,5 | CHP | %66,7 |
| Paşamçayırı Köyü | 1 | 25 | %68,0 | CHP | %93,8 |
| Pınargözü Köyü | 1 | 119 | %82,4 | CHP | %99,0 |
| Reşadiye Mah. | 4 | 1.109 | %85,8 | AKP | %31,7 |
| Sarıkadı Köyü | 1 | 67 | %95,5 | BBP | %48,4 |
| Sarıpınar Köyü | 1 | 126 | %88,9 | AKP | %42,9 |
| Saçayağı Köyü | 1 | 114 | %91,2 | AKP | %57,0 |
| Seçenyurdu Köyü | 1 | 60 | %85,0 | BBP | %55,3 |
| Soğukpınar Köyü | 1 | 56 | %62,5 | CHP | %91,4 |
| Sularbaşı Mah. | 4 | 1.143 | %89,5 | BBP | %33,4 |
| Sultanpınarı Köyü | 1 | 46 | %97,8 | CHP | %84,4 |
| Sutaşı Köyü | 1 | 116 | %93,1 | AKP | %40,0 |
| Sipahi Köyü | 1 | 50 | %100,0 | CHP | %36,0 |
| Tahtalı Köyü | 1 | 85 | %94,1 | AKP | %41,3 |
| Tatlıpınar Köyü | 1 | 41 | %87,8 | CHP | %80,6 |
| Taşlı Köyü | 1 | 29 | %58,6 | AKP | %70,6 |
| Taşlık Köyü | 1 | 24 | %100,0 | CHP | %91,7 |
| Topardıç Köyü | 1 | 74 | %46,0 | CHP | %94,1 |
| Turnalı Köyü | 1 | 98 | %101,0 | AKP | %61,2 |
| Tilkihüyük Köyü | 1 | 54 | %90,7 | AKP | %91,8 |
| Yarhisar Köyü | 1 | 95 | %96,8 | AKP | %38,5 |
| Yaylacık Köyü | 1 | 36 | %80,6 | AKP | %37,9 |
| Yellice Köyü | 1 | 196 | %90,3 | CHP | %96,6 |
| Yeni Mah. | 2 | 662 | %91,7 | AKP | %41,1 |
| Yeşildere Köyü | 1 | 34 | %88,2 | AKP | %56,7 |
| Yeşilkale Köyü | 1 | 195 | %84,6 | AKP | %40,0 |
| Yeşilvadi Köyü | 1 | 78 | %89,7 | BBP | %55,7 |
| Yeşilyurt Köyü | 1 | 27 | %66,7 | CHP | %94,1 |
| Yukarıhüyük Köyü | 1 | 83 | %79,5 | BBP | %34,9 |
| Zafer Mah. | 2 | 395 | %87,6 | BBP | %43,4 |
| Zerk Köyü | 1 | 94 | %89,4 | CHP | %90,2 |
| Çamurlu Köyü | 1 | 89 | %89,9 | AKP | %41,8 |
| Çatköy | 1 | 76 | %77,6 | BBP | %41,8 |
| Çayırova Köyü | 1 | 73 | %76,7 | CHP | %37,0 |
| Çağlıcaören Köyü | 1 | 43 | %100,0 | CHP | %88,4 |
| Çetinkaya Köyü | 3 | 784 | %84,2 | CHP | %48,5 |
| Çiftlikören Köyü | 1 | 102 | %93,1 | MHP | %34,4 |
| Çipil Köyü | 1 | 35 | %74,3 | BBP | %50,0 |
| Örencik Köyü | 1 | 125 | %88,8 | AKP | %40,4 |
| İmamınköyü | 1 | 39 | %100,0 | BBP | %43,6 |
| İğdeli Köyü | 1 | 27 | %44,4 | CHP | %91,7 |
| İğdelidere Köyü | 1 | 130 | %90,0 | AKP | %53,7 |
| Şekerpınar Köyü | 1 | 106 | %94,3 | AKP | %35,7 |