%35,1
AK PARTİ birinci
7.205 geçerli oy · katılım %86,7
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Hafik ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında AK PARTİ %35,1 ile birinci; 7205 geçerli oy, katılım %86,7.
Kayıtlı seçmen 8.570 · Oy kullanan 7.433 (katılım %86,7) · Geçerli 7.205 · Geçersiz 228
Hafik İl genel meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 2.531 | %35,1 |
| MHP | 1.937 | %26,9 |
| CHP | 1.402 | %19,5 |
| İYİ | 1.016 | %14,1 |
| SAADET | 156 | %2,2 |
| BBP | 116 | %1,6 |
| DP | 31 | %0,4 |
| BTP | 9 | %0,1 |
| VATAN | 7 | %0,1 |
Seçilenler
- Yusuf Yüksel Yıldız · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Ahmet Şeyhoğlu · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Hafik mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Acıpınar Köyü | 1 | 89 | %93,3 | AKP | %54,3 |
| Adamlı Köyü | 1 | 87 | %90,8 | CHP | %58,4 |
| Akkaya Köyü | 1 | 38 | %73,7 | AKP | %64,3 |
| Aktaş Köyü | 1 | 82 | %95,1 | CHP | %80,0 |
| Alanyurt Köyü | 1 | 30 | %53,3 | AKP | %46,2 |
| Alçıören Köyü | 1 | 78 | %83,3 | AKP | %30,2 |
| Alibeyli Köyü | 1 | 180 | %95,0 | AKP | %82,4 |
| Aylıoğlu Köyü | 1 | 25 | %88,0 | CHP | %66,7 |
| Bahçecik Köyü | 1 | 88 | %96,6 | AKP | %75,3 |
| Bakımlı Köyü | 1 | 38 | %79,0 | AKP | %50,0 |
| Bayıraltı Köyü | 1 | 115 | %98,3 | İYİ | %41,6 |
| Bayramtepe Köyü | 1 | 110 | %87,3 | CHP | %63,6 |
| Benlikaya Köyü | 1 | 24 | %83,3 | CHP | %90,0 |
| Besinli Köyü | 1 | 89 | %77,5 | AKP | %80,9 |
| Beydili Köyü | 1 | 175 | %85,7 | CHP | %55,8 |
| Beykonağı Köyü | 1 | 157 | %86,6 | CHP | %60,5 |
| Celalli Köyü | 1 | 70 | %80,0 | AKP | %61,8 |
| Demirciköy | 1 | 23 | %95,7 | CHP | %77,3 |
| Derince Köyü | 1 | 31 | %77,4 | İYİ | %65,2 |
| Değirmenboğazı Köyü | 1 | 32 | %75,0 | CHP | %69,6 |
| Değirmenseki Köyü | 1 | 44 | %75,0 | AKP | %78,1 |
| Dışkapı Köyü | 1 | 152 | %88,8 | MHP | %28,9 |
| Durulmuş Köyü | 1 | 154 | %96,1 | AKP | %45,9 |
| Dündar Köyü | 1 | 89 | %94,4 | CHP | %42,2 |
| Düzyayla Köyü | 1 | 257 | %80,9 | MHP | %59,7 |
| Düğer Köyü | 2 | 186 | %60,8 | CHP | %53,2 |
| Ekingölü Köyü | 1 | 168 | %83,3 | AKP | %83,0 |
| Emre Köyü | 1 | 102 | %88,2 | CHP | %53,3 |
| Esenli Köyü | 1 | 156 | %94,2 | CHP | %67,6 |
| Esentepe Köyü | 1 | 19 | %63,2 | İYİ | %50,0 |
| Evci Köyü | 1 | 15 | %53,3 | CHP | %100,0 |
| Eymir Köyü | 1 | 17 | %82,4 | CHP | %64,3 |
| Fatih Mah. | 2 | 467 | %89,1 | MHP | %58,3 |
| Gedikçayırı Köyü | 1 | 35 | %97,1 | CHP | %79,4 |
| Gölcük Köyü | 1 | 45 | %93,3 | AKP | %56,1 |
| Göydün Köyü | 1 | 140 | %92,9 | AKP | %51,6 |
| Günyamaç Köyü | 1 | 89 | %83,2 | AKP | %43,2 |
| Günyamaç Mah. | 1 | 100 | %89,0 | AKP | %69,4 |
| Kabalı Köyü | 1 | 39 | %76,9 | İYİ | %58,6 |
| Kamışköy | 1 | 75 | %66,7 | AKP | %49,0 |
| Karayaprak Köyü | 1 | 17 | %76,5 | CHP | %100,0 |
| Karlı Köyü | 1 | 207 | %74,9 | CHP | %85,0 |
| Kaytarmış Köyü | 1 | 36 | %47,2 | AKP | %82,4 |
| Kızılcaören Köyü | 1 | 88 | %90,9 | İYİ | %43,6 |
| Kızılören Köyü | 1 | 65 | %81,5 | CHP | %51,9 |
| Koç Mah. | 2 | 492 | %93,3 | MHP | %60,2 |
| Koşutdere Köyü | 1 | 144 | %86,8 | AKP | %48,8 |
| Kurugöl Köyü | 1 | 35 | %68,6 | CHP | %73,9 |
| Küpecik Köyü | 1 | 67 | %97,0 | AKP | %54,8 |
| Madenköy | 1 | 23 | %43,5 | AKP | %70,0 |
| Mansurlu Köyü | 1 | 44 | %86,4 | AKP | %80,6 |
| Olukbaşı Köyü | 1 | 164 | %94,5 | CHP | %39,5 |
| Otmanalan Köyü | 1 | 47 | %89,4 | CHP | %66,7 |
| Oymadere Köyü | 1 | 34 | %58,8 | AKP | %55,0 |
| Pusat Köyü | 1 | 162 | %93,2 | AKP | %72,2 |
| Pirhüseyin Köyü | 1 | 70 | %80,0 | CHP | %75,9 |
| Sofular Köyü | 1 | 106 | %92,5 | MHP | %43,8 |
| Süleymaniye Köyü | 1 | 24 | %100,0 | AKP | %45,8 |
| Tavşanlı Köyü | 1 | 202 | %94,1 | İYİ | %38,9 |
| Tepe Mah. | 1 | 202 | %95,5 | AKP | %46,0 |
| Topçuyeniköy | 1 | 44 | %72,7 | AKP | %50,0 |
| Tuzhisar Köyü | 1 | 135 | %97,0 | AKP | %36,2 |
| Yakaboyu Köyü | 1 | 145 | %75,2 | AKP | %56,9 |
| Yalıncak Köyü | 1 | 78 | %82,1 | CHP | %72,1 |
| Yalnızağıl Köyü | 1 | 20 | %95,0 | CHP | %53,3 |
| Yarhisar Köyü | 2 | 187 | %87,2 | MHP | %39,8 |
| Yeni Mah. | 1 | 240 | %88,3 | MHP | %49,8 |
| Yeniköy | 1 | 231 | %87,9 | AKP | %56,6 |
| Çakmak Köyü | 1 | 50 | %46,0 | CHP | %47,8 |
| Çaltılı Köyü | 1 | 76 | %94,7 | CHP | %72,9 |
| Çay Mah. | 2 | 464 | %93,5 | MHP | %47,6 |
| Çınarlı Köyü | 1 | 233 | %77,3 | AKP | %85,3 |
| Çömlekli Köyü | 1 | 26 | %57,7 | CHP | %53,3 |
| Çimenyenice Köyü | 2 | 148 | %89,9 | MHP | %40,8 |
| Özen Köyü | 1 | 91 | %96,7 | AKP | %59,3 |
| Üreğil Köyü | 1 | 113 | %91,2 | AKP | %44,1 |
| Üzeyir Köyü | 1 | 65 | %70,8 | İYİ | %62,2 |
| İnandık Köyü | 1 | 34 | %91,2 | CHP | %60,0 |
| İnköy | 1 | 31 | %96,8 | CHP | %53,3 |
| Şahinköy | 1 | 20 | %65,0 | MHP | %38,5 |