%41,0
AK PARTİ birinci
11.961 geçerli oy · katılım %85,9
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Gürün ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında AK PARTİ %41,0 ile birinci; 11.961 geçerli oy, katılım %85,9.
Kayıtlı seçmen 14.472 · Oy kullanan 12.434 (katılım %85,9) · Geçerli 11.961 · Geçersiz 473
Gürün İl genel meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 4.908 | %41,0 |
| MHP | 3.258 | %27,2 |
| CHP | 1.916 | %16,0 |
| BBP | 807 | %6,8 |
| İYİ | 726 | %6,1 |
| SAADET | 308 | %2,6 |
| BTP | 27 | %0,2 |
| VATAN | 11 | %0,1 |
Seçilenler
- Hamit Kızılpınar · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Bekir Tanyıldız · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Gürün mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akdere Köyü | 1 | 28 | %85,7 | AKP | %69,6 |
| Akpınar Köyü | 1 | 38 | %73,7 | CHP | %53,6 |
| Aksu Mah. | 1 | 322 | %81,1 | AKP | %36,3 |
| Ayvalı Köyü | 2 | 353 | %87,5 | BBP | %47,0 |
| Bahçeiçi Köyü | 1 | 193 | %86,5 | AKP | %59,8 |
| Bağlıçay Köyü | 1 | 77 | %92,2 | CHP | %62,0 |
| Başören Köyü | 1 | 82 | %87,8 | AKP | %40,6 |
| Beypınarı Köyü | 1 | 340 | %91,5 | AKP | %45,2 |
| Bozhüyük Köyü | 1 | 65 | %64,6 | CHP | %90,5 |
| Boğaziçi Mah. | 1 | 217 | %88,0 | AKP | %38,7 |
| Burçevi Mah. | 1 | 253 | %93,3 | MHP | %41,9 |
| Böğrüdelik Köyü | 1 | 53 | %64,2 | AKP | %70,6 |
| Camiliyurt Köyü | 1 | 37 | %81,1 | CHP | %93,3 |
| Davulhüyük Köyü | 1 | 159 | %86,8 | AKP | %28,0 |
| Dayakpınar Köyü | 1 | 54 | %92,6 | AKP | %74,0 |
| Deveçayırı Köyü | 1 | 20 | %70,0 | CHP | %46,2 |
| Dürmepınar Köyü | 1 | 49 | %89,8 | AKP | %46,2 |
| Erdoğan Köyü | 1 | 45 | %97,8 | AKP | %63,6 |
| Eskibektaşlı Köyü | 1 | 44 | %90,9 | AKP | %60,0 |
| Eskihamal Köyü | 2 | 351 | %87,2 | AKP | %42,9 |
| Göbekören Köyü | 1 | 184 | %88,6 | CHP | %35,7 |
| Gökpınar Mah. | 1 | 132 | %93,9 | MHP | %38,1 |
| Gökçeyazı Köyü | 1 | 77 | %97,4 | AKP | %58,3 |
| Güldede Köyü | 1 | 45 | %71,1 | CHP | %56,3 |
| Güllübucak Köyü | 1 | 93 | %96,8 | AKP | %50,6 |
| Güneş Köyü | 1 | 75 | %80,0 | AKP | %87,9 |
| Hacılar Mah. | 1 | 197 | %86,8 | AKP | %38,9 |
| Hüyüklüyurt Köyü | 1 | 49 | %91,8 | AKP | %40,0 |
| Işıtan Mah. | 1 | 346 | %85,6 | CHP | %32,8 |
| Kaledere Köyü | 1 | 55 | %90,9 | AKP | %72,0 |
| Karadoruk Köyü | 1 | 130 | %94,6 | AKP | %59,4 |
| Karahisar Köyü | 1 | 22 | %81,8 | AKP | %52,9 |
| Karakuyu Köyü | 1 | 48 | %81,3 | CHP | %74,4 |
| Karapınar Köyü | 1 | 26 | %76,9 | CHP | %40,0 |
| Karatepe Mah. | 2 | 578 | %83,4 | MHP | %34,8 |
| Karayar Mah. | 3 | 710 | %84,1 | MHP | %35,3 |
| Karaören Köyü | 1 | 50 | %90,0 | AKP | %56,1 |
| Karşıyaka Mah. | 1 | 115 | %83,5 | AKP | %64,4 |
| Kavakköy | 1 | 146 | %91,8 | CHP | %41,3 |
| Kayalar Köyü | 1 | 10 | %110,0 | AKP | %63,6 |
| Kaynarca Köyü | 1 | 60 | %85,0 | AKP | %58,0 |
| Kaşköy | 1 | 44 | %97,7 | CHP | %67,4 |
| Ketençayır Mah. | 2 | 362 | %84,5 | AKP | %39,0 |
| Kılıçdoğan Köyü | 1 | 88 | %75,0 | AKP | %55,4 |
| Kındıralık Köyü | 1 | 45 | %86,7 | MHP | %33,3 |
| Kızılburun Köyü | 1 | 61 | %95,1 | AKP | %39,7 |
| Kızılpınar Köyü | 1 | 35 | %82,9 | AKP | %96,4 |
| Kızılören Köyü | 1 | 83 | %79,5 | AKP | %48,4 |
| Konakpınar Köyü | 1 | 62 | %80,7 | CHP | %56,0 |
| Koyunlu Köyü | 1 | 78 | %91,0 | MHP | %53,2 |
| Kurultay Mah. | 2 | 423 | %81,6 | AKP | %33,5 |
| Külahlı Köyü | 1 | 49 | %91,8 | CHP | %66,7 |
| Kürkçü Köyü | 1 | 17 | %94,1 | AKP | %56,3 |
| Kirazlık Mah. | 2 | 669 | %88,0 | MHP | %39,2 |
| Mahkenli Köyü | 2 | 114 | %94,7 | AKP | %61,4 |
| Mağara Köyü | 1 | 21 | %100,0 | CHP | %66,7 |
| Osmandede Köyü | 1 | 50 | %80,0 | AKP | %82,1 |
| Pınarönü Mah. | 3 | 921 | %84,3 | AKP | %40,6 |
| Reşadiye Köyü | 1 | 35 | %74,3 | CHP | %57,7 |
| Sarıca Köyü | 2 | 399 | %91,5 | AKP | %41,7 |
| Sularbaşı Köyü | 1 | 130 | %86,9 | AKP | %56,6 |
| Tepecik Köyü | 2 | 601 | %78,2 | AKP | %73,1 |
| Yassıcatepe Mah. | 1 | 264 | %86,7 | MHP | %50,0 |
| Yaylacık Köyü | 1 | 31 | %61,3 | CHP | %38,9 |
| Yazyurdu Köyü | 1 | 170 | %77,1 | AKP | %45,8 |
| Yelken Köyü | 1 | 50 | %84,0 | CHP | %41,5 |
| Yeni Mah. | 2 | 625 | %85,6 | AKP | %38,6 |
| Yenibektaşlı Köyü | 1 | 23 | %69,6 | AKP | %46,7 |
| Yeşildere Köyü | 1 | 145 | %91,0 | AKP | %49,2 |
| Yeşilyurt Mah. | 1 | 275 | %88,4 | MHP | %41,5 |
| Yılanhüyük Köyü | 1 | 64 | %96,9 | AKP | %48,4 |
| Yolgeçen Köyü | 2 | 446 | %92,2 | AKP | %45,8 |
| Yuva Köyü | 1 | 63 | %95,2 | CHP | %80,0 |
| Çamlıca Köyü | 2 | 359 | %87,7 | AKP | %43,9 |
| Çayboyu Mah. | 4 | 1.003 | %84,3 | AKP | %44,2 |
| Çörten Mah. | 1 | 126 | %85,7 | AKP | %36,5 |
| Çiçekyurt Köyü | 1 | 26 | %76,9 | MHP | %80,0 |
| İncesu Köyü | 1 | 142 | %76,1 | AKP | %50,5 |
| Şuğul Mah. | 2 | 445 | %85,8 | MHP | %35,7 |