Silopi · İl genel meclisi üyeliği
%64,4
HDP birinci
58.173 geçerli oy · katılım %84,7
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Silopi ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında HDP %64,4 ile birinci; 58.173 geçerli oy, katılım %84,7.
Silopi
Kayıtlı seçmen 72.385 · Oy kullanan 61.317 (katılım %84,7) · Geçerli 58.173 · Geçersiz 3.144
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Aktepe Köyü | 1 | 286 | %82,2 | HDP | %77,1 |
| Barbaros Mah. | 9 | 2.893 | %87,1 | HDP | %72,9 |
| Başak Mah. | 13 | 4.301 | %85,5 | HDP | %81,4 |
| Başverimli-Cumhuriyet Mah. | 8 | 2.551 | %88,0 | AKP | %74,9 |
| Başverimli-Köprübaşı Mah. | 7 | 2.188 | %86,2 | HDP | %54,0 |
| Bostancı Köyü | 6 | 1.429 | %86,2 | HDP | %83,5 |
| Buğdaylı Köyü | 3 | 728 | %64,2 | HDP | %66,0 |
| Birlikköy | 1 | 157 | %86,0 | HDP | %78,9 |
| Cudi Mah. | 18 | 5.940 | %84,3 | HDP | %79,0 |
| Cumhuriyet Mah. | 14 | 4.649 | %86,7 | HDP | %85,5 |
| Damlaca Köyü | 1 | 121 | %95,0 | AKP | %80,4 |
| Dedeler Köyü | 1 | 21 | %76,2 | HDP | %100,0 |
| Doruklu Köyü | 2 | 640 | %87,0 | HDP | %95,0 |
| Dicle Mah. | 18 | 5.894 | %81,5 | HDP | %67,9 |
| Esenli Köyü | 1 | 28 | %96,4 | AKP | %92,3 |
| Görümlü-Boğaz Mah. | 3 | 786 | %92,8 | AKP | %54,2 |
| Görümlü-Yeni Mah. | 7 | 2.348 | %86,0 | AKP | %62,5 |
| Görümlü-Yolağızı Mah. | 1 | 288 | %95,5 | MHP | %55,2 |
| Kapılı Köyü | 1 | 52 | %100,0 | AKP | %70,8 |
| Karşıyaka Mah. | 10 | 3.197 | %82,9 | HDP | %62,2 |
| Kavaközü Köyü | 2 | 391 | %85,9 | HDP | %58,5 |
| Kavallı Köyü | 2 | 690 | %90,4 | HDP | %88,5 |
| Kösreli Köyü | 1 | 30 | %56,7 | AKP | %53,3 |
| Mahmutlu Köyü | 2 | 406 | %93,4 | HDP | %91,5 |
| Nuh Mah. | 13 | 4.061 | %85,8 | HDP | %78,7 |
| Ofis Mah. | 18 | 5.829 | %81,7 | HDP | %67,8 |
| Ortaköy | 2 | 494 | %90,7 | HDP | %64,2 |
| Ovaköy | 1 | 17 | %88,2 | AKP | %80,0 |
| Pınarönü Köyü | 4 | 819 | %94,8 | AKP | %78,9 |
| Yeniköy | 2 | 436 | %88,8 | HDP | %81,8 |
| Yenişehir Mah. | 19 | 6.166 | %83,0 | HDP | %70,3 |
| Yeşiltepe Mah. | 8 | 2.567 | %75,0 | HDP | %44,4 |
| Çalışkan-Atatürk Mah. | 1 | 330 | %93,3 | AKP | %71,8 |
| Çalışkan-Cumhuriyet Mah. | 2 | 590 | %95,6 | AKP | %73,3 |
| Çalışkan-Fatih Mah. | 3 | 842 | %93,4 | AKP | %81,9 |
| Çalışkan-Vatan Mah. | 2 | 694 | %95,4 | AKP | %64,8 |
| Çardaklı Köyü | 3 | 954 | %89,8 | HDP | %65,2 |
| Çiftlikköyü | 5 | 1.370 | %84,2 | HDP | %86,0 |
| Özgen Köyü | 1 | 254 | %89,8 | HDP | %70,6 |
| Üçağaç Köyü | 1 | 347 | %87,6 | HDP | %50,3 |
| Şht. Harun Boy Mah. | 20 | 6.601 | %83,5 | HDP | %69,6 |