Sinop Merkez · İl genel meclisi üyeliği
31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel SeçimiSinop Merkez ilçesi
%43,6
CHP birinci
37.968 geçerli oy · katılım %85,8
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Sinop Merkez ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında CHP %43,6 ile birinci; 37.968 geçerli oy, katılım %85,8.
Sinop Merkez
Kayıtlı seçmen 46.309 · Oy kullanan 39.732 (katılım %85,8) · Geçerli 37.968 · Geçersiz 1.764
Seçilenler
- Mustafa Erdal Uzun · CHP (Millet İttifakı) · listede 1. sıra
- Yakup Üçüncüoğlu · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Canan Atabek · CHP (Millet İttifakı) · listede 2. sıra
- Fatih Özçelik · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Abalı Köyü | 3 | 761 | %90,5 | AKP | %71,1 |
| Ada Mah. | 24 | 8.104 | %84,0 | CHP | %50,5 |
| Ahmetyeri Köyü | 1 | 71 | %94,4 | AKP | %63,6 |
| Akbaş Köyü | 1 | 119 | %95,8 | AKP | %80,2 |
| Alasökü Köyü | 1 | 190 | %91,6 | CHP | %43,6 |
| Aloğlu Köyü | 1 | 236 | %96,6 | AKP | %49,3 |
| Avdan Köyü | 1 | 151 | %92,7 | AKP | %50,7 |
| Bektaşağa Köyü | 1 | 320 | %90,3 | AKP | %44,3 |
| Bostancılı Mah. | 4 | 1.023 | %87,8 | AKP | %55,4 |
| Camikebir Mah. | 5 | 1.556 | %81,1 | CHP | %52,6 |
| Demirciköy | 2 | 540 | %93,0 | AKP | %54,5 |
| Dibekli Köyü | 2 | 627 | %87,2 | AKP | %57,4 |
| Dizdaroğlu Köyü | 1 | 292 | %97,3 | AKP | %51,1 |
| Erikli Köyü | 1 | 164 | %98,2 | AKP | %54,7 |
| Eymir Köyü | 1 | 207 | %92,8 | AKP | %65,2 |
| Fidanlık Köyü | 1 | 118 | %100,9 | AKP | %68,7 |
| Gelincik Mah. | 18 | 6.049 | %82,3 | CHP | %45,6 |
| Göller Köyü | 1 | 120 | %88,3 | AKP | %59,4 |
| Göllü Köyü | 1 | 71 | %71,8 | AKP | %46,9 |
| Hacıoğlu Köyü | 1 | 201 | %91,0 | AKP | %44,9 |
| Kabalı Köyü | 2 | 520 | %96,0 | CHP | %44,2 |
| Kaleyazısı Mah. | 3 | 718 | %81,9 | CHP | %45,1 |
| Karapınar Köyü | 1 | 265 | %91,3 | AKP | %45,7 |
| Kefevi Mah. | 9 | 2.886 | %82,8 | CHP | %45,9 |
| Kılıçlı Köyü | 1 | 349 | %94,8 | AKP | %57,9 |
| Korucuk Mah. | 7 | 2.191 | %86,4 | AKP | %56,4 |
| Kozcuğaz Köyü | 1 | 261 | %94,3 | AKP | %46,5 |
| Kirençukuru Köyü | 1 | 133 | %100,0 | AKP | %61,7 |
| Lala Köyü | 2 | 460 | %93,9 | AKP | %45,7 |
| Melekşah Köyü | 1 | 341 | %93,6 | AKP | %44,1 |
| Mertoğlu Köyü | 1 | 250 | %90,4 | AKP | %54,3 |
| Meydankapı Mah. | 6 | 2.012 | %84,5 | CHP | %53,9 |
| Ordu Mah. | 4 | 1.279 | %89,1 | AKP | %49,4 |
| Osmaniye Mah. | 4 | 928 | %89,3 | AKP | %55,3 |
| Oğuzeli Köyü | 1 | 115 | %92,2 | AKP | %70,3 |
| Sarıkum Köyü | 1 | 133 | %95,5 | AKP | %74,4 |
| Sazlı Köyü | 1 | 110 | %92,7 | AKP | %81,7 |
| Sinecan Köyü | 1 | 195 | %91,8 | AKP | %57,8 |
| Tangaloğlu Köyü | 1 | 156 | %96,2 | AKP | %53,5 |
| Taypaklı Köyü | 1 | 251 | %92,4 | CHP | %47,5 |
| Taşmanlı Köyü | 2 | 522 | %91,8 | AKP | %52,2 |
| Tıngıroğlu Köyü | 1 | 201 | %94,0 | AKP | %78,1 |
| Uzungürgen Köyü | 1 | 300 | %95,7 | AKP | %50,0 |
| Yalıköy | 1 | 316 | %85,1 | AKP | %50,8 |
| Yeni Mah. | 11 | 3.580 | %83,2 | CHP | %54,4 |
| Zeytinlik Mah. | 13 | 4.538 | %83,1 | CHP | %53,9 |
| Çakıldak Köyü | 1 | 119 | %93,3 | AKP | %67,0 |
| Çobanlar Köyü | 1 | 175 | %97,1 | AKP | %63,2 |
| Çiftlikköy | 2 | 495 | %93,1 | AKP | %44,8 |
| İncedayı Mah. | 5 | 1.522 | %85,0 | CHP | %50,5 |
| Şamlıoğlu Köyü | 1 | 68 | %100,0 | CHP | %48,5 |