%56,7
AK PARTİ birinci
8.541 geçerli oy · katılım %89,3
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Erfelek ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında AK PARTİ %56,7 ile birinci; 8541 geçerli oy, katılım %89,3.
Kayıtlı seçmen 10.106 · Oy kullanan 9.028 (katılım %89,3) · Geçerli 8.541 · Geçersiz 487
Erfelek İl genel meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 4.839 | %56,7 |
| CHP | 2.758 | %32,3 |
| İYİ | 540 | %6,3 |
| MHP | 185 | %2,2 |
| SAADET | 62 | %0,7 |
| DP | 61 | %0,7 |
| BBP | 41 | %0,5 |
| DSP | 35 | %0,4 |
| BTP | 20 | %0,2 |
Seçilenler
- Ziya Dilsiz · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Nihat Çetinkaya · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Erfelek mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Abdurrahmanpaşa Köyü | 1 | 102 | %91,2 | AKP | %64,0 |
| Ahmetmuhipdıranas Köyü | 1 | 70 | %91,4 | AKP | %67,7 |
| Akçasöğüt Köyü | 1 | 107 | %84,1 | AKP | %69,0 |
| Akçaçam Köyü | 1 | 168 | %97,6 | CHP | %49,0 |
| Avlağısökü Köyü | 1 | 155 | %90,3 | AKP | %65,2 |
| Aydınlar Köyü | 1 | 140 | %95,0 | CHP | %47,6 |
| Balıfakı Köyü | 1 | 347 | %85,6 | AKP | %47,0 |
| Başaran Köyü | 1 | 221 | %94,6 | AKP | %67,7 |
| Dağyeri Köyü | 1 | 44 | %84,1 | İYİ | %50,0 |
| Dereköy | 1 | 224 | %97,8 | AKP | %66,7 |
| Değirmencili Köyü | 1 | 212 | %89,6 | AKP | %56,8 |
| Emirhalil Köyü | 1 | 106 | %95,3 | AKP | %54,7 |
| Gökçebel Köyü | 1 | 128 | %81,3 | AKP | %60,4 |
| Gümüşsuyu Köyü | 1 | 210 | %91,4 | AKP | %53,8 |
| Güven Köyü | 1 | 105 | %85,7 | AKP | %65,9 |
| Hacılar Köyü | 1 | 161 | %95,7 | AKP | %69,9 |
| Hamidiye Köyü | 1 | 114 | %94,7 | CHP | %44,7 |
| Hasandere Köyü | 1 | 172 | %93,6 | AKP | %53,6 |
| Horzum Köyü | 1 | 132 | %83,3 | AKP | %58,9 |
| Hürremşah Köyü | 1 | 155 | %96,8 | AKP | %52,0 |
| Himmetoğlu Köyü | 1 | 96 | %82,3 | AKP | %70,5 |
| Kaldırayak Köyü | 1 | 105 | %85,7 | AKP | %67,1 |
| Karacaköy | 1 | 137 | %91,2 | CHP | %62,0 |
| Kazmasökü Köyü | 1 | 166 | %89,8 | AKP | %85,2 |
| Kınık Mah. | 2 | 458 | %86,9 | AKP | %53,0 |
| Kızılcaelma Köyü | 1 | 171 | %94,2 | AKP | %50,3 |
| Kızılcaot Köyü | 1 | 137 | %89,8 | AKP | %44,8 |
| Kurcalı Köyü | 1 | 185 | %95,1 | CHP | %52,5 |
| Kirazlık Köyü | 1 | 253 | %93,3 | AKP | %55,3 |
| Merkez Mah. | 6 | 2.067 | %82,9 | AKP | %51,3 |
| Mescitdüzü Köyü | 1 | 233 | %91,9 | AKP | %76,5 |
| Meydan Köyü | 1 | 80 | %91,3 | AKP | %63,9 |
| Ormantepe Köyü | 1 | 165 | %98,8 | AKP | %61,3 |
| Salavat Mah. | 1 | 167 | %97,0 | AKP | %50,7 |
| Salı Köyü | 1 | 207 | %88,4 | AKP | %63,8 |
| Sarıboğa Köyü | 1 | 97 | %61,9 | AKP | %72,4 |
| Selbeyi Köyü | 1 | 225 | %92,9 | AKP | %64,8 |
| Sorgun Köyü | 1 | 96 | %92,7 | AKP | %60,9 |
| Soğucalı Köyü | 1 | 175 | %91,4 | CHP | %44,5 |
| Tatlıca Köyü | 1 | 76 | %93,4 | AKP | %78,5 |
| Tekke Köyü | 1 | 264 | %97,0 | AKP | %63,1 |
| Tombul Köyü | 1 | 161 | %93,2 | AKP | %52,1 |
| Veysel Köyü | 1 | 150 | %78,7 | AKP | %58,4 |
| Yeniköy | 1 | 120 | %99,2 | AKP | %61,1 |
| Yeniçam Köyü | 1 | 295 | %91,9 | AKP | %69,0 |
| Çayırköy | 1 | 83 | %71,1 | AKP | %49,0 |
| İncirpınar Köyü | 1 | 325 | %91,4 | AKP | %72,1 |
| İnesökü Köyü | 1 | 89 | %96,6 | AKP | %56,0 |
| Şerefiye Köyü | 1 | 250 | %92,4 | AKP | %52,8 |