%66,8
AK PARTİ birinci
8.735 geçerli oy · katılım %79,8
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Şirvan ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında AK PARTİ %66,8 ile birinci; 8735 geçerli oy, katılım %79,8.
Kayıtlı seçmen 11.673 · Oy kullanan 9.317 (katılım %79,8) · Geçerli 8.735 · Geçersiz 582
Şirvan İl genel meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 5.833 | %66,8 |
| SAADET | 2.080 | %23,8 |
| MHP | 347 | %4,0 |
| CHP | 218 | %2,5 |
| İYİ | 181 | %2,1 |
| BTP | 60 | %0,7 |
| VATAN | 16 | %0,2 |
Seçilenler
- Hasan Carlık · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Mehmet Fikri Akdemir · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Şirvan mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Adıgüzel Köyü | 1 | 97 | %79,4 | AKP | %70,7 |
| Akgeçit Köyü | 1 | 81 | %85,2 | SAADET | %52,2 |
| Akyokuş Köyü | 1 | 16 | %75,0 | AKP | %66,7 |
| Akçayar Köyü | 1 | 15 | %93,3 | AKP | %92,9 |
| Bayındır Köyü | 1 | 58 | %87,9 | AKP | %93,9 |
| Bağcılar Mah. | 1 | 172 | %88,4 | SAADET | %58,0 |
| Belençay Köyü | 1 | 74 | %90,5 | AKP | %83,6 |
| Boylu Köyü | 1 | 173 | %70,5 | AKP | %90,8 |
| Cevizlik Köyü | 3 | 712 | %85,7 | AKP | %85,1 |
| Daltepe Köyü | 1 | 40 | %85,0 | AKP | %94,1 |
| Damlı Köyü | 1 | 199 | %89,5 | AKP | %85,3 |
| Demirkapı Köyü | 1 | 37 | %62,2 | AKP | %100,0 |
| Derinçay Köyü | 1 | 144 | %66,7 | AKP | %73,1 |
| Doğruca Köyü | 1 | 49 | %71,4 | SAADET | %58,8 |
| Durankaya Köyü | 1 | 315 | %55,6 | AKP | %74,3 |
| Dişlinar Köyü | 1 | 192 | %84,9 | SAADET | %80,8 |
| Elmadalı Köyü | 1 | 284 | %79,9 | AKP | %91,4 |
| Fatih Mah. | 1 | 107 | %95,3 | SAADET | %80,4 |
| Gözlüce Köyü | 1 | 129 | %93,0 | AKP | %95,8 |
| Gümüş Köyü | 1 | 16 | %81,3 | AKP | %69,2 |
| Hürmüz Köyü | 1 | 58 | %62,1 | SAADET | %45,5 |
| Kalkancık Köyü | 1 | 21 | %109,5 | AKP | %77,3 |
| Kapılı Köyü | 1 | 229 | %66,4 | AKP | %68,5 |
| Karaca Köyü | 1 | 109 | %81,7 | AKP | %66,7 |
| Kasımlı Köyü | 1 | 117 | %93,2 | SAADET | %54,7 |
| Kayahisar Köyü | 1 | 252 | %77,0 | AKP | %100,0 |
| Kesmetaş Köyü | 1 | 232 | %17,7 | AKP | %93,3 |
| Kırtepe Mah. | 1 | 138 | %92,8 | AKP | %59,8 |
| Kömürlü Köyü | 1 | 131 | %48,9 | AKP | %95,2 |
| Küfre Mah. | 7 | 1.849 | %87,1 | AKP | %51,8 |
| Kirazlı Köyü | 1 | 78 | %89,7 | AKP | %65,2 |
| Madenköy | 2 | 377 | %85,4 | SAADET | %52,2 |
| Meşecik Köyü | 1 | 32 | %84,4 | AKP | %79,2 |
| Nallıkaya Köyü | 1 | 311 | %72,7 | AKP | %93,6 |
| Ormanbağı Köyü | 2 | 482 | %83,8 | AKP | %79,8 |
| Ormanlı Köyü | 1 | 190 | %84,2 | AKP | %80,9 |
| Otluk Köyü | 1 | 43 | %79,1 | SAADET | %60,6 |
| Oya Köyü | 1 | 157 | %78,3 | AKP | %98,4 |
| Pirinçli Köyü | 1 | 319 | %88,4 | AKP | %76,5 |
| Sarıdana Köyü | 1 | 184 | %76,6 | SAADET | %70,0 |
| Sırçalı Köyü | 1 | 103 | %88,4 | AKP | %86,4 |
| Soğanlı Köyü | 1 | 66 | %80,3 | AKP | %43,1 |
| Soğuksu Köyü | 1 | 95 | %73,7 | AKP | %59,4 |
| Suludere Köyü | 1 | 23 | %73,9 | AKP | %68,8 |
| Suluyazı Köyü | 1 | 54 | %75,9 | AKP | %85,4 |
| Sit Mah. | 1 | 111 | %94,6 | AKP | %71,1 |
| Tatlıpayam Köyü | 1 | 98 | %73,5 | AKP | %69,1 |
| Taşlı Köyü | 3 | 616 | %84,3 | AKP | %82,2 |
| Taşyaka Köyü | 1 | 114 | %62,3 | AKP | %56,9 |
| Yalkaya Köyü | 1 | 53 | %81,1 | AKP | %54,8 |
| Yamaçlı Köyü | 1 | 177 | %70,6 | AKP | %89,3 |
| Yarımtepe Köyü | 1 | 165 | %93,3 | SAADET | %45,8 |
| Yaylacı Köyü | 1 | 235 | %83,0 | AKP | %83,9 |
| Yayladağ Köyü | 1 | 122 | %86,1 | AKP | %44,4 |
| Yağcılar Köyü | 2 | 384 | %76,8 | AKP | %79,4 |
| Yedikapı Köyü | 1 | 42 | %38,1 | AKP | %62,5 |
| Yolbaşı Köyü | 1 | 128 | %82,8 | AKP | %54,9 |
| Çeltikyolu Köyü | 1 | 178 | %79,2 | AKP | %70,7 |
| Çınarlı Köyü | 1 | 21 | %76,2 | AKP | %53,3 |
| Özpınar Köyü | 1 | 187 | %84,5 | AKP | %47,6 |
| İkizler Köyü | 1 | 211 | %60,7 | SAADET | %37,7 |
| İncekaya Köyü | 1 | 271 | %81,6 | AKP | %63,7 |