%47,6
HDP birinci
73.484 geçerli oy · katılım %83,0
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Siirt Merkez ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında HDP %47,6 ile birinci; 73.484 geçerli oy, katılım %83,0.
Kayıtlı seçmen 93.760 · Oy kullanan 77.770 (katılım %83,0) · Geçerli 73.484 · Geçersiz 4.286
Siirt Merkez İl genel meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| HDP | 35.006 | %47,6 |
| AKP | 32.131 | %43,7 |
| MHP | 1.968 | %2,7 |
| CHP | 1.616 | %2,2 |
| SAADET | 1.308 | %1,8 |
| İYİ | 1.160 | %1,6 |
| DP | 175 | %0,2 |
| BTP | 74 | %0,1 |
| VATAN | 46 | %0,1 |
Seçilenler
- Mehmet Kaysi · HDP · listede 1. sıra
- Müslim Hazinoğlu · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Hatice Tay · HDP · listede 2. sıra
- Hikmet Ekin · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Sabri Basut · HDP · listede 3. sıra
- İbrahim Oran · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 3. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Siirt Merkez mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Afetevleri Mah. | 15 | 5.234 | %83,8 | HDP | %53,2 |
| Akdoğmuş Köyü | 1 | 113 | %92,0 | HDP | %66,7 |
| Aktaş Köyü | 1 | 290 | %86,6 | HDP | %49,8 |
| Akyamaç Köyü | 1 | 92 | %76,1 | AKP | %87,0 |
| Alan Mah. | 10 | 3.364 | %83,4 | HDP | %64,4 |
| Algül Mah. | 5 | 1.674 | %86,3 | HDP | %61,8 |
| Bahçelievler Mah. | 48 | 15.999 | %80,6 | AKP | %56,1 |
| Barış Mah. | 33 | 11.054 | %82,8 | HDP | %69,6 |
| Batı Mah. | 2 | 571 | %97,7 | HDP | %58,4 |
| Bayraktepe Köyü | 1 | 68 | %25,0 | AKP | %100,0 |
| Bağlıca Köyü | 1 | 28 | %96,4 | HDP | %80,8 |
| Beşyol Köyü | 1 | 44 | %59,1 | HDP | %50,0 |
| Bostancık Köyü | 1 | 34 | %94,1 | AKP | %71,0 |
| Conkbayır Mah. | 7 | 2.252 | %85,5 | HDP | %69,6 |
| Demirkaya Köyü | 1 | 72 | %100,0 | HDP | %81,2 |
| Doluharman Köyü | 2 | 387 | %85,5 | AKP | %77,0 |
| Doğan Mah. | 13 | 4.049 | %85,7 | HDP | %71,0 |
| Dumlupınar Mah. | 6 | 1.821 | %88,4 | HDP | %68,0 |
| Ekmekçiler Köyü | 2 | 388 | %93,0 | AKP | %83,7 |
| Eğlence Köyü | 1 | 120 | %89,2 | AKP | %94,2 |
| Gökçebağ-Bağlar Mah. | 2 | 514 | %89,9 | HDP | %52,5 |
| Gökçebağ-Koçpınar Mah. | 1 | 71 | %104,2 | HDP | %64,1 |
| Gökçebağ-Yeni Mah. | 3 | 758 | %88,0 | HDP | %43,5 |
| Halenze Mah. | 1 | 310 | %89,0 | AKP | %87,8 |
| Kalender Köyü | 1 | 26 | %69,2 | HDP | %50,0 |
| Karakol Mah. | 2 | 376 | %92,0 | HDP | %65,0 |
| Kavaközü Köyü | 1 | 140 | %90,7 | HDP | %78,4 |
| Kayaboğaz Köyü | 1 | 40 | %95,0 | HDP | %57,1 |
| Kemerli Köyü | 1 | 223 | %75,8 | AKP | %66,9 |
| Kışlacık Köyü | 1 | 246 | %76,0 | AKP | %49,4 |
| Konacık Köyü | 1 | 41 | %82,9 | HDP | %52,9 |
| Kooperatif Mah. | 41 | 13.780 | %81,8 | AKP | %60,0 |
| Koçlu Köyü | 1 | 62 | %87,1 | HDP | %62,3 |
| Köprübaşı Köyü | 1 | 111 | %90,1 | HDP | %74,5 |
| Meydandere Köyü | 2 | 478 | %95,0 | AKP | %88,7 |
| Meşelidere Köyü | 1 | 29 | %100,0 | HDP | %66,7 |
| Ormanardı Köyü | 1 | 77 | %89,6 | HDP | %83,1 |
| Pınarca Köyü | 1 | 113 | %90,3 | HDP | %56,4 |
| Pınarova Köyü | 1 | 19 | %110,5 | AKP | %81,0 |
| Sakarya Mah. | 3 | 896 | %88,4 | HDP | %63,0 |
| Sarıtepe Köyü | 1 | 124 | %76,6 | HDP | %55,0 |
| Sağırsu Köyü | 1 | 153 | %82,4 | AKP | %74,0 |
| Sağlarca Köyü | 1 | 70 | %92,9 | HDP | %58,7 |
| Tınaztepe Mah. | 4 | 1.128 | %86,3 | HDP | %55,8 |
| Tuzkuyusu Köyü | 1 | 297 | %68,4 | AKP | %57,7 |
| Ulus Mah. | 8 | 2.773 | %87,2 | HDP | %69,6 |
| Veysel Karani Mah. | 9 | 2.950 | %81,2 | HDP | %51,4 |
| Yazlıca Köyü | 1 | 14 | %92,9 | HDP | %46,2 |
| Yağmurtepe Köyü | 1 | 174 | %67,8 | HDP | %72,8 |
| Yeni Mah. | 47 | 15.605 | %81,0 | AKP | %51,6 |
| Yerlibahçe Köyü | 1 | 80 | %91,3 | HDP | %72,9 |
| Yokuşbağları Köyü | 1 | 157 | %86,0 | HDP | %87,1 |
| Zorkaya Köyü | 1 | 70 | %60,0 | AKP | %87,5 |
| Çal Mah. | 9 | 2.864 | %81,6 | HDP | %67,7 |
| Çağbaşı Köyü | 1 | 35 | %82,9 | AKP | %55,2 |
| Ülkü Mah. | 2 | 382 | %95,0 | AKP | %50,3 |
| İnkapı Köyü | 1 | 209 | %89,0 | AKP | %57,2 |
| İnönü Mah. | 3 | 711 | %91,1 | HDP | %61,9 |