%48,8
HDP birinci
27.480 geçerli oy · katılım %82,6
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Kurtalan ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında HDP %48,8 ile birinci; 27.480 geçerli oy, katılım %82,6.
Kayıtlı seçmen 35.129 · Oy kullanan 29.030 (katılım %82,6) · Geçerli 27.480 · Geçersiz 1.550
Kurtalan İl genel meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| HDP | 13.404 | %48,8 |
| AKP | 10.581 | %38,5 |
| MHP | 1.357 | %4,9 |
| CHP | 1.215 | %4,4 |
| SAADET | 631 | %2,3 |
| İYİ | 234 | %0,9 |
| BTP | 41 | %0,2 |
| VATAN | 17 | %0,1 |
Seçilenler
- Abdulkerim Demir · HDP · listede 1. sıra
- Mehmet Faysal Ceylan · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Cemile Altan · HDP · listede 2. sıra
- Cahit Sevgili · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Kurtalan mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akdam Köyü | 1 | 249 | %90,0 | HDP | %69,0 |
| Aksöğüt Köyü | 2 | 366 | %88,0 | AKP | %49,3 |
| Akçalı Köyü | 1 | 87 | %100,0 | HDP | %97,7 |
| Akçegedik Köyü | 1 | 133 | %86,5 | AKP | %53,0 |
| Atalay Köyü | 1 | 30 | %100,0 | HDP | %80,0 |
| Avcılar Köyü | 1 | 74 | %100,0 | AKP | %95,9 |
| Aydemir Köyü | 1 | 67 | %56,7 | HDP | %80,6 |
| Azıklı Köyü | 1 | 118 | %80,5 | HDP | %54,4 |
| Ağaçlıpınar Köyü | 1 | 172 | %87,8 | HDP | %83,8 |
| Bahçelievler Mah. | 5 | 1.700 | %81,2 | HDP | %50,8 |
| Ballıkaya Köyü | 1 | 202 | %70,3 | AKP | %82,0 |
| Bağlıca Köyü | 2 | 375 | %86,9 | HDP | %77,2 |
| Beykent Köyü | 1 | 319 | %88,1 | HDP | %70,1 |
| Beşler Köyü | 1 | 122 | %75,4 | HDP | %46,7 |
| Bozhüyük Köyü | 2 | 425 | %82,8 | HDP | %91,2 |
| Bölüktepe Köyü | 4 | 1.164 | %81,4 | AKP | %39,9 |
| Cumhuriyet Mah. | 8 | 2.603 | %81,6 | AKP | %46,6 |
| Demirkuyu Köyü | 1 | 151 | %56,3 | HDP | %37,7 |
| Derince Köyü | 1 | 204 | %81,4 | HDP | %90,6 |
| Dicle Mah. | 4 | 1.054 | %86,1 | HDP | %58,8 |
| Ekinli Köyü | 1 | 14 | %50,0 | AKP | %42,9 |
| Erdurağı Köyü | 2 | 396 | %91,7 | AKP | %40,3 |
| Fırat Mah. | 8 | 2.715 | %81,3 | HDP | %49,7 |
| Garzan Mah. | 4 | 1.239 | %83,2 | HDP | %57,7 |
| Gökdoğan Köyü | 2 | 332 | %86,5 | HDP | %50,9 |
| Gözpınar Köyü | 3 | 930 | %62,6 | HDP | %59,9 |
| Güney Mah. | 1 | 195 | %91,8 | AKP | %61,5 |
| Gürgöze Köyü | 1 | 266 | %72,6 | AKP | %38,8 |
| Güzeldere Köyü | 1 | 126 | %82,5 | HDP | %48,5 |
| Kapıkaya Köyü | 1 | 50 | %62,0 | CHP | %54,8 |
| Karabağ Köyü | 1 | 165 | %90,3 | AKP | %65,7 |
| Kayabağlar-Bağlar Mah. | 3 | 1.030 | %94,1 | HDP | %47,1 |
| Kayabağlar-Kayalı Mah. | 4 | 1.080 | %93,0 | AKP | %42,5 |
| Kayabağlar-Çeşme Mah. | 3 | 1.012 | %91,1 | AKP | %49,8 |
| Kayalısu Köyü | 1 | 103 | %51,5 | AKP | %56,9 |
| Kılıçlı Köyü | 1 | 166 | %95,8 | HDP | %55,8 |
| Konakpınar Köyü | 2 | 444 | %82,7 | HDP | %81,2 |
| Kültür Mah. | 5 | 1.728 | %81,7 | AKP | %48,8 |
| Saipbeyli Köyü | 2 | 364 | %72,3 | HDP | %46,6 |
| Seyrantepe Mah. | 1 | 190 | %102,1 | HDP | %58,2 |
| Sümer Mah. | 6 | 1.842 | %83,1 | HDP | %47,6 |
| Tatlı Köyü | 1 | 32 | %90,6 | AKP | %58,6 |
| Taşoluk Köyü | 1 | 34 | %64,7 | AKP | %63,6 |
| Tekel Mah. | 8 | 2.691 | %85,3 | HDP | %54,4 |
| Teylan Köyü | 1 | 224 | %75,0 | AKP | %65,3 |
| Tosunbağı Köyü | 1 | 197 | %69,0 | CHP | %49,3 |
| Toytepe Köyü | 1 | 85 | %77,7 | AKP | %39,4 |
| Tulumtaş Köyü | 2 | 484 | %77,1 | HDP | %75,8 |
| Tütünköy | 1 | 242 | %86,8 | HDP | %51,0 |
| Uluköy | 1 | 297 | %66,7 | MHP | %53,2 |
| Yakıttepe Köyü | 1 | 77 | %79,2 | AKP | %68,4 |
| Yanarsu Köyü | 1 | 102 | %71,6 | AKP | %63,0 |
| Yayıkdere Mah. | 2 | 389 | %88,2 | HDP | %86,9 |
| Yayıklı Köyü | 1 | 55 | %90,9 | AKP | %59,2 |
| Yellice Köyü | 1 | 165 | %74,6 | AKP | %59,0 |
| Yeni Mah. | 5 | 1.561 | %83,5 | HDP | %61,6 |
| Yenidoğan Mah. | 8 | 2.705 | %83,3 | HDP | %47,2 |
| Yeniköprü Köyü | 1 | 232 | %81,0 | HDP | %57,2 |
| Yeşilkonak Köyü | 1 | 159 | %71,1 | HDP | %55,0 |
| Yoldurağı Köyü | 1 | 120 | %67,5 | AKP | %57,9 |
| Yuvalı Köyü | 1 | 74 | %96,0 | HDP | %57,6 |
| Yürekveren Köyü | 1 | 59 | %57,6 | HDP | %90,6 |
| Çakıllı Köyü | 1 | 190 | %78,4 | AKP | %58,5 |
| Çalıdüzü Köyü | 1 | 86 | %74,4 | MHP | %30,2 |
| Çattepe Köyü | 1 | 10 | %130,0 | AKP | %50,0 |
| Çayırlı Köyü | 1 | 51 | %60,8 | AKP | %62,1 |
| Çeltikbaşı Köyü | 1 | 193 | %94,8 | HDP | %74,6 |
| Üçpınar Köyü | 1 | 304 | %79,0 | HDP | %82,5 |
| İncirlik Köyü | 1 | 74 | %87,8 | HDP | %89,5 |
| İğdeli Köyü | 1 | 46 | %102,2 | AKP | %100,0 |
| Şenköy | 1 | 189 | %54,5 | HDP | %45,8 |