%43,0
AK PARTİ birinci
9.573 geçerli oy · katılım %85,2
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Eruh ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında AK PARTİ %43,0 ile birinci; 9573 geçerli oy, katılım %85,2.
Kayıtlı seçmen 11.846 · Oy kullanan 10.098 (katılım %85,2) · Geçerli 9.573 · Geçersiz 525
Eruh İl genel meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 4.119 | %43,0 |
| HDP | 3.858 | %40,3 |
| MHP | 1.085 | %11,3 |
| CHP | 295 | %3,1 |
| İYİ | 154 | %1,6 |
| SAADET | 29 | %0,3 |
| VATAN | 17 | %0,2 |
| BTP | 16 | %0,2 |
Seçilenler
- Recep Teğin · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Mehmet Riber Ertan · HDP · listede 1. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Eruh mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akdiken Köyü | 1 | 60 | %96,7 | HDP | %66,1 |
| Ballıkavak Köyü | 1 | 65 | %98,5 | HDP | %59,7 |
| Bayıryüzü Köyü | 1 | 34 | %91,2 | HDP | %61,3 |
| Bayramlı Köyü | 1 | 41 | %73,2 | HDP | %79,3 |
| Bağgöze Köyü | 2 | 375 | %92,8 | HDP | %75,2 |
| Bozatlı Köyü | 1 | 103 | %93,2 | HDP | %64,7 |
| Bozkuş Köyü | 1 | 86 | %94,2 | AKP | %45,2 |
| Budamış Köyü | 1 | 32 | %100,0 | HDP | %51,6 |
| Bölüklü Köyü | 1 | 21 | %81,0 | HDP | %87,5 |
| Bilgili Köyü | 1 | 174 | %82,8 | HDP | %49,7 |
| Bingöl Köyü | 1 | 9 | %111,1 | HDP | %75,0 |
| Cintepe Köyü | 1 | 279 | %95,3 | AKP | %51,6 |
| Dadaklı Köyü | 1 | 33 | %81,8 | HDP | %57,7 |
| Dalkorur Köyü | 1 | 107 | %86,9 | HDP | %62,8 |
| Dağdüşü Köyü | 1 | 221 | %82,8 | AKP | %58,7 |
| Demiremek Köyü | 1 | 91 | %75,8 | HDP | %76,1 |
| Dönerdöver Köyü | 1 | 71 | %80,3 | AKP | %61,1 |
| Dih Mah. | 9 | 2.814 | %77,2 | AKP | %58,4 |
| Dikboğaz Köyü | 2 | 374 | %81,0 | AKP | %41,9 |
| Ekinyolu Köyü | 1 | 125 | %91,2 | HDP | %67,9 |
| Erenkaya Köyü | 1 | 137 | %94,9 | HDP | %72,7 |
| Fatih Mah. | 6 | 2.090 | %86,7 | AKP | %50,3 |
| Gedikaşar Köyü | 1 | 68 | %100,0 | HDP | %90,8 |
| Gelenkardeş Köyü | 1 | 13 | %115,4 | HDP | %53,3 |
| Gölgelikonak Köyü | 1 | 18 | %111,1 | AKP | %79,0 |
| Gönülaldı Köyü | 1 | 60 | %106,7 | HDP | %78,7 |
| Görendoruk Köyü | 1 | 109 | %90,8 | HDP | %88,8 |
| Gülburnu Köyü | 1 | 50 | %82,0 | HDP | %62,2 |
| Karadayılar Köyü | 1 | 30 | %83,3 | HDP | %40,0 |
| Kavakgölü Köyü | 1 | 38 | %79,0 | HDP | %69,0 |
| Kaşıkyayla Köyü | 1 | 109 | %81,7 | HDP | %57,1 |
| Kekliktepe Köyü | 1 | 339 | %91,7 | HDP | %78,4 |
| Kılıçkaya Köyü | 1 | 48 | %77,1 | AKP | %44,4 |
| Kuşdalı Köyü | 1 | 90 | %85,6 | HDP | %79,2 |
| Okçular Köyü | 2 | 446 | %92,2 | AKP | %69,9 |
| Ortaklı Köyü | 1 | 18 | %94,4 | AKP | %64,7 |
| Oymakılıç Köyü | 1 | 71 | %102,8 | HDP | %66,7 |
| Payamlı Köyü | 1 | 94 | %85,1 | HDP | %79,2 |
| Salkımbağlar Köyü | 1 | 69 | %78,3 | AKP | %65,4 |
| Sarıgül Mah. | 5 | 1.530 | %89,7 | HDP | %54,2 |
| Savaşköy | 1 | 80 | %88,8 | HDP | %50,0 |
| Ufaca Köyü | 1 | 58 | %86,2 | HDP | %70,2 |
| Yanıkses Köyü | 1 | 75 | %94,7 | HDP | %58,8 |
| Yanılmaz Köyü | 1 | 25 | %116,0 | HDP | %59,3 |
| Yediyaprak Köyü | 1 | 60 | %58,3 | HDP | %55,9 |
| Yelkesen Köyü | 1 | 170 | %68,8 | HDP | %62,0 |
| Yerliçoban Köyü | 1 | 171 | %98,8 | AKP | %50,3 |
| Yeşilören Köyü | 1 | 41 | %75,6 | HDP | %61,5 |
| Yokuşlu Köyü | 1 | 84 | %76,2 | AKP | %80,0 |
| Çeltiksuyu Köyü | 1 | 124 | %81,5 | AKP | %39,4 |
| Çetinkol Köyü | 1 | 25 | %96,0 | AKP | %90,9 |
| Çırpılı Köyü | 1 | 97 | %77,3 | MHP | %55,6 |
| Çimencik Köyü | 1 | 26 | %65,4 | CHP | %53,3 |
| Çizmeli Köyü | 1 | 134 | %77,6 | AKP | %89,3 |
| Özlüpelit Köyü | 1 | 62 | %93,6 | HDP | %63,6 |
| Üzümlük Köyü | 1 | 72 | %83,3 | HDP | %80,4 |