%63,6
AK PARTİ birinci
76.782 geçerli oy · katılım %80,6
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Rize Merkez ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında AK PARTİ %63,6 ile birinci; 76.782 geçerli oy, katılım %80,6.
Kayıtlı seçmen 100.270 · Oy kullanan 80.799 (katılım %80,6) · Geçerli 76.782 · Geçersiz 4.017
Rize Merkez İl genel meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 48.850 | %63,6 |
| MHP | 12.969 | %16,9 |
| İYİ | 8.833 | %11,5 |
| SAADET | 4.007 | %5,2 |
| DSP | 695 | %0,9 |
| BBP | 558 | %0,7 |
| DP | 261 | %0,3 |
| HDP | 236 | %0,3 |
| VATAN | 188 | %0,2 |
| BTP | 185 | %0,2 |
Seçilenler
- İbrahim Türüt · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Nuran Alim · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Emin Kanbur · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 3. sıra
- Mustafa Fatih Topçu · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 4. sıra
- Bayramali Çapoğlu · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 5. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Rize Merkez mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akarsu Köyü | 1 | 251 | %87,7 | AKP | %77,5 |
| Akpınar Köyü | 3 | 830 | %89,9 | AKP | %73,2 |
| Aktaş Köyü | 1 | 189 | %92,6 | AKP | %67,9 |
| Alipaşa Mah. | 2 | 514 | %75,5 | AKP | %54,4 |
| Ambarlık Köyü | 4 | 1.153 | %93,0 | AKP | %82,9 |
| Atmeydanı Mah. | 8 | 2.614 | %77,6 | AKP | %65,0 |
| Ayane Köyü | 1 | 285 | %81,8 | AKP | %65,4 |
| Azaklıhoca Köyü | 3 | 764 | %89,4 | MHP | %50,0 |
| Balıkçılar Köyü | 2 | 371 | %73,9 | AKP | %48,1 |
| Balsu Mah. | 1 | 276 | %92,8 | AKP | %71,2 |
| Bağdatlı Mah. | 5 | 1.460 | %76,7 | AKP | %60,0 |
| Beştepe Köyü | 1 | 240 | %86,3 | AKP | %71,3 |
| Bıldırcınköy | 1 | 313 | %89,5 | AKP | %70,5 |
| Bozkale Mah. | 1 | 245 | %86,1 | AKP | %50,3 |
| Boğaz Köyü | 1 | 185 | %93,0 | AKP | %64,5 |
| Boğaz Mah. | 4 | 1.114 | %75,0 | AKP | %53,4 |
| Camidağı Köyü | 2 | 531 | %89,6 | AKP | %73,2 |
| Camiönü Mah. | 5 | 1.706 | %75,0 | AKP | %59,3 |
| Canpolat Mah. | 1 | 256 | %86,3 | AKP | %42,9 |
| Dağınıksu Mah. | 3 | 915 | %83,6 | AKP | %67,4 |
| Dağsu Mah. | 2 | 663 | %89,4 | AKP | %64,6 |
| Derebaşı Köyü | 3 | 713 | %89,2 | AKP | %70,8 |
| Dereüstü Mah. | 1 | 280 | %92,1 | AKP | %61,5 |
| Değirmendere Mah. | 2 | 444 | %82,0 | AKP | %57,7 |
| Dörtyol Köyü | 2 | 456 | %89,3 | AKP | %70,9 |
| Düzköy | 2 | 401 | %92,0 | AKP | %69,6 |
| Ekmekçiler Mah. | 2 | 373 | %90,9 | AKP | %57,8 |
| Ekrem Orhon Mah. | 6 | 2.079 | %74,3 | AKP | %64,7 |
| Elmalı Köyü | 2 | 627 | %84,2 | AKP | %80,3 |
| Eminettin Mah. | 4 | 1.216 | %73,9 | AKP | %58,7 |
| Engindere Mah. | 3 | 954 | %85,7 | AKP | %66,8 |
| Erenköy | 2 | 359 | %76,3 | AKP | %75,9 |
| Fatih Mah. | 2 | 355 | %90,7 | AKP | %67,6 |
| Fener Mah. | 9 | 3.078 | %76,2 | AKP | %47,5 |
| Gölgeli Köyü | 1 | 231 | %87,9 | AKP | %72,7 |
| Gülbahar Mah. | 18 | 6.292 | %75,5 | AKP | %55,7 |
| Güzelköy | 1 | 265 | %69,8 | AKP | %89,6 |
| Güzelyurt Köyü | 1 | 262 | %95,0 | AKP | %64,0 |
| Halatçılar Mah. | 1 | 209 | %83,7 | AKP | %70,2 |
| Hamzabey Mah. | 2 | 519 | %83,6 | AKP | %56,1 |
| Hamidiye Mah. | 5 | 1.614 | %78,9 | AKP | %63,4 |
| Hayrat Mah. | 2 | 455 | %91,2 | AKP | %53,5 |
| Kale Mah. | 4 | 1.290 | %78,2 | AKP | %67,5 |
| Kanbursırt Mah. | 1 | 252 | %88,9 | AKP | %64,6 |
| Kaplıca Mah. | 5 | 1.582 | %79,1 | AKP | %64,4 |
| Karasu Köyü | 3 | 842 | %91,6 | AKP | %78,3 |
| Karayemiş Köyü | 2 | 482 | %95,4 | AKP | %63,4 |
| Kavaklı Mah. | 1 | 274 | %81,0 | AKP | %67,0 |
| Kendirli-Asmalık Mah. | 2 | 622 | %89,6 | AKP | %57,5 |
| Kendirli-Düz Mah. | 2 | 364 | %92,0 | AKP | %72,9 |
| Kendirli-Halaslar Mah. | 2 | 602 | %92,2 | AKP | %63,5 |
| Kendirli-Orta Mah. | 2 | 478 | %92,1 | AKP | %73,7 |
| Kendirli-Sırt Mah. | 3 | 779 | %90,1 | AKP | %77,1 |
| Ketenli Köyü | 2 | 389 | %93,8 | AKP | %71,4 |
| Kırklartepesi Köyü | 1 | 209 | %67,5 | AKP | %83,8 |
| Kocatepe Köyü | 1 | 224 | %94,6 | AKP | %70,7 |
| Kurtuluş Köyü | 1 | 325 | %88,0 | AKP | %73,3 |
| Köprülü Köyü | 2 | 416 | %86,3 | AKP | %69,4 |
| Küçükköy | 1 | 283 | %68,9 | AKP | %79,1 |
| Küçükçayır Köyü | 4 | 1.202 | %96,8 | AKP | %68,8 |
| Melek Köyü | 2 | 453 | %89,2 | AKP | %80,4 |
| Mermerdelen Mah. | 4 | 1.177 | %74,3 | AKP | %52,9 |
| Mezra Mah. | 1 | 81 | %82,7 | AKP | %73,0 |
| Muradiye-Kömürcüler Mah. | 2 | 359 | %91,9 | AKP | %62,6 |
| Muradiye-Köprübaşı Mah. | 1 | 302 | %85,8 | AKP | %80,5 |
| Muradiye-Mesudiye Mah. | 3 | 805 | %87,6 | MHP | %53,2 |
| Muradiye-Orta Muradiye Mah. | 2 | 564 | %89,7 | AKP | %52,1 |
| Muradiye-Soğuksu Mah. | 1 | 217 | %94,9 | AKP | %73,8 |
| Muradiye-Yeşildere Mah. | 1 | 292 | %93,2 | AKP | %63,8 |
| Müftü Mah. | 18 | 5.978 | %74,6 | AKP | %61,1 |
| Ortapazar Köyü | 2 | 582 | %87,3 | AKP | %67,6 |
| Pazarköy | 3 | 785 | %91,1 | AKP | %65,6 |
| Paşakuyu Mah. | 4 | 1.315 | %79,2 | AKP | %67,0 |
| Pehlivan Mah. | 2 | 499 | %84,2 | AKP | %68,5 |
| Pehlivantaşı Mah. | 2 | 436 | %76,8 | AKP | %75,3 |
| Pekmezli Köyü | 3 | 619 | %77,9 | AKP | %80,3 |
| Pınarbaşı Köyü | 1 | 261 | %88,9 | AKP | %77,2 |
| Portakallık Mah. | 5 | 1.665 | %73,3 | AKP | %58,3 |
| Pilavdağı Mah. | 2 | 371 | %87,1 | AKP | %49,5 |
| Piriçelebi Mah. | 7 | 2.389 | %76,0 | AKP | %64,2 |
| Reşadiye Mah. | 6 | 1.963 | %78,6 | AKP | %52,5 |
| Salarha-Güneşli Mah. | 1 | 76 | %89,5 | AKP | %54,6 |
| Salarha-Güneştepe Mah. | 1 | 74 | %87,8 | AKP | %64,5 |
| Salarha-Kasarcılar Mah. | 1 | 344 | %86,3 | AKP | %73,0 |
| Salarha-Kokulukaya Mah. | 2 | 423 | %89,4 | AKP | %48,9 |
| Salarha-Kireçhane Mah. | 1 | 268 | %85,1 | AKP | %62,4 |
| Salarha-Müderrisler Mah. | 2 | 482 | %83,8 | AKP | %63,1 |
| Salarha-Sırt Kasarcılar Mah. | 1 | 187 | %81,8 | AKP | %51,7 |
| Salarha-Yeşilılıca Mah. | 1 | 175 | %94,3 | AKP | %81,3 |
| Salarha-Üzümlü Mah. | 1 | 226 | %91,2 | AKP | %66,0 |
| Selimiye Köyü | 2 | 430 | %91,4 | AKP | %57,6 |
| Soğukçeşme Köyü | 1 | 188 | %93,1 | AKP | %64,9 |
| Söğütlü Köyü | 1 | 258 | %84,1 | AKP | %61,7 |
| Sütlüce Köyü | 2 | 488 | %84,6 | AKP | %76,0 |
| Taşköprü Köyü | 2 | 494 | %89,7 | AKP | %75,3 |
| Taşlıdere Mah. | 8 | 2.465 | %79,4 | AKP | %60,2 |
| Taşlık Köyü | 2 | 504 | %89,9 | AKP | %61,5 |
| Taşpınar Köyü | 2 | 407 | %89,9 | AKP | %74,4 |
| Tekke Köyü | 1 | 349 | %85,1 | AKP | %74,7 |
| Tophane Mah. | 14 | 4.634 | %71,5 | AKP | %66,0 |
| Topkaya Köyü | 1 | 260 | %78,1 | AKP | %77,5 |
| Tuğlalı Köyü | 1 | 211 | %93,8 | AKP | %62,2 |
| Uzunköy | 1 | 324 | %92,3 | AKP | %71,6 |
| Veliköy | 3 | 772 | %88,6 | AKP | %70,7 |
| Yağlıtaş Mah. | 2 | 443 | %85,1 | AKP | %70,2 |
| Yemişlik Köyü | 3 | 716 | %91,3 | AKP | %76,9 |
| Yenidoğan Köyü | 1 | 154 | %96,8 | AKP | %76,4 |
| Yenigüzel Köyü | 1 | 282 | %84,0 | AKP | %78,3 |
| Yenikale Köyü | 1 | 133 | %91,7 | AKP | %67,9 |
| Yenikasarcılar Köyü | 1 | 121 | %81,8 | AKP | %87,9 |
| Yeniköy Mah. | 10 | 3.384 | %75,2 | AKP | %65,1 |
| Yeniselimiye Köyü | 1 | 171 | %60,2 | AKP | %76,5 |
| Yeşildere Köyü | 2 | 674 | %96,7 | AKP | %63,2 |
| Yolveren Köyü | 1 | 129 | %80,6 | AKP | %75,5 |
| Yolüstü Köyü | 2 | 361 | %92,0 | AKP | %61,6 |
| Zincirliköprü Köyü | 2 | 389 | %89,7 | AKP | %76,1 |
| Çamlıbel Mah. | 5 | 1.527 | %77,3 | AKP | %66,7 |
| Çarşı Mah. | 11 | 3.764 | %71,6 | AKP | %62,4 |
| Çaybaşı Köyü | 2 | 418 | %95,5 | AKP | %73,7 |
| Çaycılar Köyü | 1 | 332 | %86,8 | AKP | %55,8 |
| Çorapçılar Mah. | 2 | 682 | %86,8 | AKP | %68,7 |
| Çiftekavak Mah. | 2 | 592 | %85,6 | AKP | %64,8 |
| Çimenli Köyü | 1 | 80 | %88,8 | AKP | %93,0 |
| Örnek Köyü | 1 | 132 | %75,0 | AKP | %88,8 |
| Üçkaya Köyü | 2 | 404 | %86,6 | AKP | %61,2 |
| İslampaşa Mah. | 11 | 3.558 | %71,2 | AKP | %53,7 |