Pazar · İl genel meclisi üyeliği
%49,6
AK PARTİ birinci
19.895 geçerli oy · katılım %81,9
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Pazar ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında AK PARTİ %49,6 ile birinci; 19.895 geçerli oy, katılım %81,9.
Pazar
Kayıtlı seçmen 25.377 · Oy kullanan 20.774 (katılım %81,9) · Geçerli 19.895 · Geçersiz 879
Seçilenler
- Recep Üst · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Rasim Çorbacı · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Ömer Hocaoğlu · CHP (Millet İttifakı) · listede 1. sıra
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akbucak Köyü | 1 | 286 | %87,1 | MHP | %52,3 |
| Akmescit Köyü | 1 | 282 | %87,6 | AKP | %50,6 |
| Aktaş Köyü | 1 | 298 | %86,2 | CHP | %59,9 |
| Aktepe Köyü | 1 | 207 | %87,0 | AKP | %83,6 |
| Alçılı Köyü | 2 | 509 | %93,3 | AKP | %67,3 |
| Balıkçı Köyü | 1 | 244 | %77,1 | AKP | %82,9 |
| Başköy | 1 | 212 | %62,7 | AKP | %66,7 |
| Beyaztaş Mah. | 1 | 122 | %94,3 | AKP | %36,6 |
| Boğazlı Köyü | 2 | 480 | %84,2 | AKP | %60,1 |
| Bucak Köyü | 1 | 185 | %73,5 | MHP | %65,7 |
| Cumhuriyet Mah. | 5 | 916 | %84,8 | AKP | %39,3 |
| Darılı Köyü | 1 | 168 | %93,5 | AKP | %50,0 |
| Dağdibi Köyü | 1 | 202 | %87,1 | CHP | %37,0 |
| Derebaşı Köyü | 2 | 406 | %88,7 | AKP | %45,1 |
| Dernek Köyü | 2 | 643 | %85,7 | AKP | %42,8 |
| Derinsu Köyü | 1 | 215 | %87,0 | AKP | %42,9 |
| Elmalık Köyü | 1 | 278 | %66,9 | AKP | %62,6 |
| Gazi Mah. | 1 | 170 | %88,8 | AKP | %60,7 |
| Güneyköy | 2 | 382 | %83,8 | AKP | %79,7 |
| Güzelyalı Mah. | 3 | 844 | %81,5 | AKP | %39,9 |
| Hamidiye Köyü | 3 | 775 | %81,8 | AKP | %45,8 |
| Handağı Köyü | 1 | 253 | %92,1 | AKP | %63,4 |
| Hasköy | 1 | 48 | %77,1 | AKP | %75,7 |
| Hisarlı Köyü | 1 | 227 | %90,3 | AKP | %64,1 |
| Irmakköy | 2 | 553 | %91,3 | AKP | %53,6 |
| Irmakyeniköy | 1 | 148 | %91,9 | AKP | %56,7 |
| Kayağantaş Köyü | 1 | 50 | %82,0 | AKP | %45,0 |
| Kesikköprü Köyü | 2 | 434 | %77,9 | AKP | %47,1 |
| Kocaköprü Mah. | 2 | 672 | %83,9 | AKP | %36,0 |
| Kuzayca Köyü | 1 | 312 | %85,6 | AKP | %70,3 |
| Kirazlık Mah. | 8 | 2.626 | %78,8 | AKP | %44,5 |
| Merdivenli Köyü | 1 | 236 | %88,6 | AKP | %57,6 |
| Ocak Mah. | 2 | 679 | %87,3 | AKP | %40,0 |
| Ortaırmak Köyü | 1 | 144 | %81,9 | AKP | %69,5 |
| Ortayol Köyü | 1 | 142 | %72,5 | AKP | %39,8 |
| Papatya Köyü | 1 | 279 | %86,7 | AKP | %58,5 |
| Pazar Mah. | 11 | 3.090 | %73,4 | AKP | %48,8 |
| Sahilköy | 1 | 340 | %80,9 | AKP | %49,4 |
| Sessizdere Köyü | 2 | 568 | %89,1 | AKP | %48,2 |
| Soğuksu Mah. | 4 | 1.111 | %73,3 | AKP | %46,3 |
| Subaşı Köyü | 2 | 472 | %83,9 | MHP | %45,5 |
| Sulak Köyü | 1 | 87 | %66,7 | AKP | %67,9 |
| Suçatı Köyü | 2 | 315 | %65,7 | AKP | %56,5 |
| Sivrikale Köyü | 1 | 143 | %57,3 | AKP | %65,4 |
| Sivritepe Köyü | 1 | 128 | %86,7 | AKP | %56,0 |
| Tektaş Köyü | 1 | 272 | %91,5 | AKP | %54,2 |
| Topluca Köyü | 1 | 173 | %85,0 | AKP | %68,8 |
| Tütüncüler Köyü | 1 | 339 | %72,0 | AKP | %80,5 |
| Uğrak Köyü | 1 | 109 | %78,9 | AKP | %49,4 |
| Yavuzköy | 1 | 235 | %91,5 | AKP | %72,3 |
| Yemişli Köyü | 2 | 359 | %85,0 | AKP | %46,0 |
| Yeşilköy | 1 | 91 | %84,6 | AKP | %52,7 |
| Yukarı Soğuksu Mah. | 1 | 281 | %87,5 | AKP | %48,5 |
| Yücehisar Köyü | 1 | 320 | %90,0 | AKP | %44,6 |
| Zafer Mah. | 5 | 1.012 | %83,2 | AKP | %51,4 |
| Örnek Köyü | 1 | 221 | %84,2 | AKP | %46,6 |
| İkiztepe Mah. | 2 | 395 | %84,3 | AKP | %55,7 |
| Şehitlik Köyü | 2 | 404 | %87,1 | AKP | %42,7 |
| Şendere Köyü | 1 | 246 | %92,3 | AKP | %63,0 |
| Şentepe Köyü | 1 | 39 | %74,4 | CHP | %46,4 |