Güneysu · İl genel meclisi üyeliği
%69,6
AK PARTİ birinci
11.881 geçerli oy · katılım %89,2
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Güneysu ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında AK PARTİ %69,6 ile birinci; 11.881 geçerli oy, katılım %89,2.
Güneysu
Kayıtlı seçmen 13.737 · Oy kullanan 12.253 (katılım %89,2) · Geçerli 11.881 · Geçersiz 372
Seçilenler
- Ahmet Koçali · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Burhan Bıyık · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Adacami Mah. | 2 | 518 | %84,4 | AKP | %80,4 |
| Asmalıırmak Köyü | 1 | 339 | %90,3 | AKP | %79,9 |
| Aşağı Kiremit Mah. | 1 | 130 | %86,9 | AKP | %85,5 |
| Ballıdere Köyü | 2 | 596 | %96,3 | AKP | %67,1 |
| Başaran Mah. | 1 | 261 | %88,1 | AKP | %78,3 |
| Başköy | 3 | 777 | %91,8 | AKP | %84,4 |
| Bulutlu Köyü | 1 | 203 | %92,1 | AKP | %70,7 |
| Birlik Mah. | 2 | 372 | %89,3 | AKP | %64,7 |
| Dumankaya Köyü | 1 | 342 | %89,5 | AKP | %82,6 |
| Eskicami Mah. | 1 | 261 | %83,9 | AKP | %61,5 |
| Güneli Köyü | 2 | 531 | %92,7 | AKP | %64,2 |
| Gürgen Köyü | 3 | 815 | %94,6 | AKP | %79,4 |
| Kıbledağı Köyü | 4 | 1.249 | %90,1 | AKP | %48,6 |
| Küçükcamii Mah. | 2 | 571 | %85,8 | AKP | %70,5 |
| Kiremit Köyü | 2 | 418 | %91,6 | AKP | %68,8 |
| Merkez Mah. | 3 | 834 | %79,5 | AKP | %68,5 |
| Ortaköy | 2 | 559 | %88,6 | AKP | %51,7 |
| Selamet Köyü | 2 | 492 | %86,4 | AKP | %72,7 |
| Tepebaşı Köyü | 1 | 295 | %85,8 | AKP | %78,1 |
| Ulucamii Mah. | 2 | 652 | %81,3 | AKP | %71,0 |
| Yarımada Köyü | 1 | 86 | %69,8 | AKP | %75,9 |
| Yenicami Köyü | 2 | 471 | %89,0 | AKP | %75,9 |
| Yeniköy | 1 | 318 | %86,5 | AKP | %73,4 |
| Yeşilköy | 1 | 342 | %91,8 | AKP | %76,8 |
| Yeşilyurt Köyü | 1 | 193 | %91,2 | AKP | %65,7 |
| Yukarıislahiye Köyü | 2 | 644 | %94,9 | AKP | %68,2 |
| Yüksekköy | 2 | 490 | %93,7 | AKP | %80,2 |
| Çamlıca Köyü | 2 | 403 | %93,3 | AKP | %50,5 |
| İslahiye Köyü | 2 | 575 | %90,3 | AKP | %71,5 |