%54,3
AK PARTİ birinci
28.825 geçerli oy · katılım %84,6
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Çayeli ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında AK PARTİ %54,3 ile birinci; 28.825 geçerli oy, katılım %84,6.
Kayıtlı seçmen 35.060 · Oy kullanan 29.643 (katılım %84,6) · Geçerli 28.825 · Geçersiz 818
Çayeli İl genel meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 15.643 | %54,3 |
| MHP | 9.168 | %31,8 |
| İYİ | 1.659 | %5,8 |
| CHP | 1.164 | %4,0 |
| SAADET | 623 | %2,2 |
| BBP | 443 | %1,5 |
| BTP | 47 | %0,2 |
| VATAN | 41 | %0,1 |
| DSP | 37 | %0,1 |
Seçilenler
- Ömer Latif Yağcı · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Adnan Karal · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Ahmet Rıza Dereci · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Çayeli mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Abdullahhoca Köyü | 1 | 203 | %81,8 | AKP | %62,1 |
| Adalar Mah. | 1 | 103 | %91,3 | AKP | %56,0 |
| Armutlu Köyü | 1 | 319 | %92,8 | AKP | %71,5 |
| Aşıklar Köyü | 2 | 605 | %89,8 | AKP | %66,7 |
| Başköy | 1 | 98 | %88,8 | AKP | %68,2 |
| Beyazsu Köyü | 2 | 365 | %81,1 | AKP | %52,4 |
| Beşikçiler Köyü | 1 | 176 | %89,2 | AKP | %69,9 |
| Buzlupınar Köyü | 2 | 508 | %88,4 | AKP | %61,1 |
| Büyükcaferpaşa Mah. | 1 | 213 | %87,3 | AKP | %60,0 |
| Büyükköy-Altıntaş Mah. | 1 | 202 | %80,7 | AKP | %87,1 |
| Büyükköy-Arkadere Mah. | 1 | 235 | %94,0 | AKP | %69,3 |
| Büyükköy-Demirciler Mah. | 2 | 379 | %85,0 | AKP | %65,9 |
| Büyükköy-Gümüştaş Mah. | 1 | 117 | %79,5 | AKP | %78,3 |
| Büyükköy-Merkez Mah. | 2 | 488 | %88,3 | AKP | %65,6 |
| Büyükköy-Soğuksu Mah. | 1 | 199 | %78,4 | AKP | %75,3 |
| Büyükköy-Çavuşlu Mah. | 1 | 100 | %92,0 | AKP | %62,2 |
| Büyükköy-Çaycılar Mah. | 2 | 542 | %86,5 | AKP | %66,2 |
| Büyüktaşhane Mah. | 4 | 1.028 | %80,3 | AKP | %43,6 |
| Demirhisar Köyü | 2 | 434 | %86,2 | AKP | %71,5 |
| Derecik Köyü | 3 | 705 | %94,3 | AKP | %55,0 |
| Düzgeçit Köyü | 1 | 143 | %99,3 | AKP | %54,2 |
| Erdemli Köyü | 1 | 162 | %96,3 | AKP | %71,1 |
| Erenler Köyü | 1 | 225 | %92,9 | AKP | %47,8 |
| Esendağ Köyü | 2 | 418 | %90,2 | AKP | %56,6 |
| Eskipazar Mah. | 7 | 2.106 | %78,1 | AKP | %47,3 |
| Gemiciler Köyü | 1 | 131 | %91,6 | AKP | %72,7 |
| Gürgenli Köyü | 1 | 322 | %84,8 | AKP | %78,0 |
| Gürpınar Köyü | 1 | 251 | %89,6 | AKP | %38,4 |
| Güzeltepe Köyü | 2 | 489 | %84,5 | MHP | %58,2 |
| Haremtepe Köyü | 3 | 679 | %85,6 | MHP | %47,4 |
| Hassadıklar Mah. | 1 | 250 | %84,4 | MHP | %58,8 |
| Kaptanpaşa Köyü | 2 | 479 | %89,1 | AKP | %60,5 |
| Karaağaç Köyü | 2 | 365 | %86,0 | AKP | %71,8 |
| Kaçkar Köyü | 1 | 168 | %93,5 | İYİ | %42,2 |
| Kemerköy | 2 | 372 | %87,1 | AKP | %64,9 |
| Kesmetaş Mah. | 2 | 444 | %80,6 | AKP | %57,4 |
| Kestanelik Köyü | 1 | 214 | %90,7 | AKP | %50,5 |
| Köprübaşı Köyü | 1 | 235 | %85,1 | AKP | %65,8 |
| Küçükcaferpaşa Mah. | 1 | 257 | %84,8 | AKP | %47,6 |
| Küçüktaşhane Mah. | 2 | 460 | %86,3 | MHP | %44,9 |
| Latifli Köyü | 1 | 340 | %88,2 | AKP | %56,1 |
| Limanköy Mah. | 2 | 632 | %82,6 | AKP | %47,2 |
| Madenli-Aloğlu Mah. | 2 | 402 | %89,8 | AKP | %57,1 |
| Madenli-Gürçam Mah. | 1 | 131 | %89,3 | MHP | %47,8 |
| Madenli-Habiboğlu Mah. | 1 | 164 | %87,2 | AKP | %52,5 |
| Madenli-Kazancılar Mah. | 1 | 130 | %86,2 | AKP | %57,6 |
| Madenli-Maden Mah. | 2 | 383 | %94,8 | AKP | %50,3 |
| Madenli-Merkez Mah. | 2 | 606 | %89,9 | AKP | %55,6 |
| Madenli-Topkaya Mah. | 1 | 254 | %95,7 | AKP | %63,5 |
| Madenli-Yazıcılar Mah. | 1 | 235 | %79,6 | AKP | %57,1 |
| Madenli-Yeni Mah. | 2 | 428 | %85,8 | AKP | %44,3 |
| Madenli-Çamlıca Mah. | 1 | 275 | %90,9 | MHP | %65,9 |
| Maltepe Köyü | 1 | 280 | %93,6 | AKP | %62,5 |
| Musadağı Köyü | 1 | 209 | %63,2 | CHP | %50,4 |
| Ormancık Köyü | 1 | 110 | %57,3 | AKP | %75,8 |
| Ortaköy | 2 | 398 | %87,9 | AKP | %50,0 |
| Sabuncular Mah. | 3 | 764 | %81,0 | MHP | %50,5 |
| Sarısu Köyü | 2 | 421 | %93,1 | AKP | %68,7 |
| Sefalı Köyü | 2 | 368 | %89,7 | MHP | %51,6 |
| Selimiye Köyü | 1 | 241 | %85,5 | AKP | %68,0 |
| Seslidere Köyü | 1 | 205 | %90,2 | AKP | %62,1 |
| Sırtköy | 2 | 402 | %89,8 | AKP | %75,6 |
| Taşhane Mah. | 2 | 384 | %83,3 | AKP | %60,7 |
| Uzundere Köyü | 1 | 89 | %80,9 | AKP | %71,8 |
| Yaka Mah. | 4 | 1.114 | %81,8 | MHP | %42,5 |
| Yalı Mah. | 4 | 1.098 | %79,8 | AKP | %49,6 |
| Yamaçköy | 2 | 424 | %87,5 | AKP | %71,0 |
| Yanıkdağ Köyü | 1 | 337 | %86,9 | AKP | %58,5 |
| Yavuzlar Köyü | 1 | 112 | %91,1 | AKP | %59,4 |
| Yenicami Mah. | 1 | 159 | %74,2 | AKP | %53,9 |
| Yenice Köyü | 1 | 153 | %82,4 | AKP | %56,9 |
| Yenihisar Köyü | 1 | 323 | %89,5 | AKP | %66,7 |
| Yenipazar Mah. | 14 | 4.290 | %77,5 | AKP | %45,0 |
| Yenitepe Köyü | 1 | 313 | %95,2 | MHP | %59,0 |
| Yeşilırmak Köyü | 1 | 91 | %73,6 | AKP | %74,6 |
| Yeşilköy | 1 | 91 | %73,6 | AKP | %74,2 |
| Yeşiltepe Köyü | 2 | 355 | %89,6 | AKP | %66,8 |
| Yıldızeli Köyü | 1 | 164 | %87,8 | AKP | %75,5 |
| Zafer Köyü | 1 | 139 | %94,2 | AKP | %56,0 |
| Çataklıhoca Mah. | 1 | 189 | %72,5 | AKP | %60,5 |
| Çataldere Köyü | 1 | 261 | %87,0 | AKP | %57,5 |
| Çeşmeli Köyü | 1 | 257 | %82,5 | AKP | %74,0 |
| Çınartepe Köyü | 1 | 110 | %90,0 | AKP | %49,5 |
| Çukurluhoca Köyü | 1 | 277 | %84,1 | AKP | %73,5 |
| Çilingir Köyü | 1 | 317 | %92,4 | AKP | %47,8 |
| İncesırt Köyü | 1 | 271 | %83,4 | AKP | %57,4 |
| İncesu Köyü | 1 | 47 | %57,5 | AKP | %66,7 |
| Şairler Mah. | 3 | 980 | %81,8 | AKP | %58,0 |
| Şirinköy | 1 | 148 | %82,4 | AKP | %49,6 |