%46,8
AK PARTİ birinci
25.393 geçerli oy · katılım %85,3
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Ardeşen ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında AK PARTİ %46,8 ile birinci; 25.393 geçerli oy, katılım %85,3.
Kayıtlı seçmen 31.100 · Oy kullanan 26.534 (katılım %85,3) · Geçerli 25.393 · Geçersiz 1.141
Ardeşen İl genel meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 11.870 | %46,8 |
| MHP | 6.388 | %25,2 |
| İYİ | 5.945 | %23,4 |
| SAADET | 900 | %3,5 |
| BTP | 148 | %0,6 |
| HDP | 82 | %0,3 |
| VATAN | 60 | %0,2 |
Seçilenler
- İbrahim Önder · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Cumali Hakyemez · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Recep Badoğlu · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Ardeşen mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akdere Köyü | 1 | 309 | %96,8 | İYİ | %45,3 |
| Akkaya Köyü | 1 | 347 | %92,5 | AKP | %50,7 |
| Arıcılar Köyü | 1 | 13 | %100,0 | AKP | %38,5 |
| Armağan Köyü | 2 | 606 | %88,1 | AKP | %46,9 |
| Aşağıdurak Köyü | 2 | 584 | %88,7 | AKP | %45,3 |
| Bahar Mah. | 1 | 129 | %91,5 | AKP | %40,7 |
| Barış Mah. | 1 | 292 | %86,6 | AKP | %33,8 |
| Bayırcık Köyü | 1 | 201 | %87,1 | AKP | %59,0 |
| Baş Mah. | 1 | 158 | %86,1 | AKP | %54,9 |
| Beyazkaya Köyü | 1 | 219 | %87,2 | AKP | %43,2 |
| Cami Mah. | 2 | 366 | %93,4 | İYİ | %42,6 |
| Cumhuriyet Mah. | 5 | 1.545 | %84,8 | AKP | %52,4 |
| Deniz Mah. | 8 | 2.536 | %77,6 | AKP | %49,3 |
| Doğanay Köyü | 1 | 216 | %87,0 | AKP | %39,5 |
| Duygulu Köyü | 1 | 239 | %76,2 | MHP | %43,0 |
| Düz Mah. | 3 | 1.010 | %84,5 | AKP | %49,3 |
| Elmalık Mah. | 2 | 607 | %89,8 | AKP | %45,9 |
| Eskiarmutluk Köyü | 1 | 135 | %66,7 | AKP | %63,5 |
| Fatih Mah. | 3 | 857 | %79,5 | AKP | %52,4 |
| Fırtına Mah. | 8 | 2.492 | %80,0 | AKP | %54,7 |
| Gündoğan Köyü | 2 | 506 | %90,1 | AKP | %66,6 |
| Güney Köyü | 1 | 89 | %82,0 | AKP | %42,9 |
| Hoşdere Köyü | 1 | 269 | %94,8 | MHP | %60,8 |
| Işıklı Mah. | 2 | 493 | %87,6 | AKP | %44,9 |
| Kahveciler Mah. | 2 | 352 | %92,3 | AKP | %60,0 |
| Kavaklıdere Mah. | 1 | 231 | %88,7 | İYİ | %44,0 |
| Kaçkar Köyü | 1 | 152 | %87,5 | AKP | %75,0 |
| Konaktepe Mah. | 2 | 516 | %85,5 | İYİ | %54,7 |
| Kurtuluş Köyü | 1 | 137 | %63,5 | AKP | %37,9 |
| Kuzey Mah. | 1 | 154 | %90,3 | AKP | %56,7 |
| Köprüköy | 2 | 354 | %93,2 | MHP | %70,8 |
| Küçükköy | 1 | 143 | %83,9 | AKP | %45,6 |
| Kirazlık Köyü | 1 | 162 | %84,6 | AKP | %53,7 |
| Manganez Köyü | 1 | 310 | %91,6 | MHP | %58,2 |
| Merkez Mah. | 4 | 1.128 | %85,1 | AKP | %46,4 |
| Müftü Mah. | 2 | 692 | %85,6 | İYİ | %43,1 |
| Ortaalan Köyü | 3 | 857 | %90,3 | AKP | %44,0 |
| Pınarlı Köyü | 2 | 424 | %94,8 | MHP | %65,1 |
| Pirinçlik Köyü | 2 | 398 | %82,4 | AKP | %53,6 |
| Serindere Köyü | 1 | 87 | %97,7 | MHP | %53,6 |
| Seslikaya Köyü | 2 | 498 | %90,6 | AKP | %54,9 |
| Sinanköy | 1 | 134 | %95,5 | AKP | %53,5 |
| Taşbaşı Mah. | 1 | 124 | %77,4 | AKP | %48,4 |
| Tunca-Ada Mah. | 1 | 122 | %87,7 | AKP | %73,8 |
| Tunca-Düz Mah. | 1 | 136 | %86,8 | AKP | %61,5 |
| Tunca-Esentepe Mah. | 1 | 202 | %90,1 | AKP | %72,4 |
| Tunca-Konak Mah. | 1 | 318 | %88,1 | AKP | %70,2 |
| Tunca-Merkez Mah. | 2 | 639 | %84,8 | AKP | %62,1 |
| Tunca-Orta Mah. | 1 | 221 | %90,5 | AKP | %85,9 |
| Tunca-Şenyuva Mah. | 1 | 182 | %90,7 | AKP | %67,1 |
| Yamaçdere Köyü | 2 | 549 | %84,7 | MHP | %34,7 |
| Yavuz Köyü | 1 | 197 | %85,8 | AKP | %61,7 |
| Yavuz Selim Mah. | 7 | 2.342 | %78,5 | AKP | %51,0 |
| Yayla Mah. | 1 | 309 | %88,4 | İYİ | %51,2 |
| Yeni Mah. | 3 | 1.037 | %85,1 | AKP | %36,2 |
| Yeniköy | 1 | 296 | %90,9 | MHP | %46,6 |
| Yeniyol Köyü | 1 | 346 | %85,8 | İYİ | %71,6 |
| Yeşiltepe Köyü | 1 | 218 | %97,3 | MHP | %51,0 |
| Yukarıdurak Köyü | 1 | 251 | %84,9 | AKP | %72,2 |
| Yurtsever Köyü | 1 | 187 | %92,5 | İYİ | %47,3 |
| Zeytinlik Köyü | 1 | 124 | %91,9 | MHP | %42,2 |
| Çıraklar Köyü | 1 | 70 | %78,6 | MHP | %74,6 |
| Çiftekavak Mah. | 1 | 221 | %76,5 | İYİ | %38,0 |
| Önder Köyü | 1 | 246 | %95,5 | AKP | %74,4 |
| Özgür Köyü | 1 | 242 | %91,7 | AKP | %47,5 |
| Şehitlik Köyü | 1 | 337 | %93,2 | MHP | %59,9 |
| Şendere Köyü | 1 | 127 | %57,5 | AKP | %52,2 |
| Şentepe Mah. | 1 | 334 | %95,2 | İYİ | %56,4 |
| Şenyamaç Köyü | 2 | 398 | %95,5 | AKP | %47,3 |
| Şenyurt Köyü | 2 | 378 | %86,0 | İYİ | %44,9 |