%38,2
MHP birinci
135.155 geçerli oy · katılım %81,6
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Osmaniye Merkez ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında MHP %38,2 ile birinci; 135.155 geçerli oy, katılım %81,6.
Kayıtlı seçmen 174.348 · Oy kullanan 142.303 (katılım %81,6) · Geçerli 135.155 · Geçersiz 7.148
Osmaniye Merkez İl genel meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| MHP | 51.578 | %38,2 |
| AKP | 39.519 | %29,2 |
| İYİ | 18.896 | %14,0 |
| CHP | 13.310 | %9,9 |
| HDP | 4.270 | %3,2 |
| BTP | 2.620 | %1,9 |
| SAADET | 2.336 | %1,7 |
| BBP | 1.269 | %0,9 |
| DP | 485 | %0,4 |
| VATAN | 109 | %0,1 |
Seçilenler
- Hacı Bekir Dingil · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Mehmet Altun · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Enver Bozdoğan · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- İsmail Sert · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Halil Özçelik · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 3. sıra
- Osman Satık · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 4. sıra
- Mehmet Ali Gizlici · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 3. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Osmaniye Merkez mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Adnan Menderes Mah. | 14 | 4.764 | %81,2 | AKP | %29,1 |
| Ahmet Yesevi Mah. | 4 | 1.117 | %88,5 | MHP | %46,7 |
| Akyar Köyü | 5 | 1.572 | %80,9 | MHP | %31,9 |
| Ali Bekirli Mah. | 10 | 3.393 | %82,2 | MHP | %41,2 |
| Alibeyli Mah. | 10 | 3.180 | %77,4 | MHP | %32,9 |
| Arslanlı Köyü | 1 | 94 | %95,7 | AKP | %62,2 |
| Bahçe Köyü | 2 | 606 | %93,2 | MHP | %39,4 |
| Baş Mah. | 8 | 2.675 | %78,9 | MHP | %32,7 |
| Cevdetiye-Cumhuriyet Mah. | 2 | 537 | %94,4 | MHP | %27,7 |
| Cevdetiye-Karataş Mah. | 3 | 704 | %95,5 | İYİ | %35,8 |
| Cevdetiye-Kocatepe Mah. | 2 | 438 | %97,5 | AKP | %32,3 |
| Cevdetiye-Yeşiltepe Mah. | 2 | 649 | %90,6 | AKP | %43,8 |
| Cumhuriyet Mah. | 18 | 6.279 | %80,6 | MHP | %38,7 |
| Dereli Köyü | 4 | 1.211 | %90,3 | MHP | %38,6 |
| Dereobası Köyü | 4 | 1.052 | %92,5 | MHP | %44,0 |
| Dervişli Köyü | 4 | 1.065 | %93,8 | MHP | %44,1 |
| Değirmenocağı Köyü | 1 | 342 | %92,4 | İYİ | %43,7 |
| Dr.İhsan Göknal Mah. | 7 | 2.118 | %81,6 | MHP | %39,1 |
| Dumlupınar Mah. | 8 | 2.573 | %85,3 | MHP | %45,4 |
| Esenevler Mah. | 17 | 5.790 | %77,1 | MHP | %30,3 |
| Eyüp Sultan Mah. | 19 | 6.499 | %78,2 | AKP | %35,3 |
| Fakıuşağı Mah. | 16 | 5.399 | %74,4 | MHP | %31,8 |
| Fatih Mah. | 6 | 2.028 | %79,4 | MHP | %35,5 |
| Gebeli Mah. | 10 | 3.230 | %83,9 | MHP | %46,6 |
| Hacı Osmanlı Mah. | 9 | 2.846 | %78,9 | MHP | %34,2 |
| Haraz Mah. | 6 | 2.027 | %88,8 | MHP | %51,1 |
| Hemite Köyü | 2 | 560 | %96,8 | MHP | %40,8 |
| Issızca Köyü | 3 | 1.049 | %95,0 | MHP | %50,5 |
| Karacalar Köyü | 1 | 321 | %94,1 | MHP | %47,1 |
| Karacay Mah. | 14 | 4.583 | %83,2 | MHP | %47,7 |
| Karataş Köyü | 1 | 221 | %97,3 | AKP | %50,7 |
| Kayalı Köyü | 1 | 247 | %92,7 | AKP | %44,9 |
| Kazım Karabekir Mah. | 10 | 3.229 | %82,0 | MHP | %44,6 |
| Kazmaca Köyü | 3 | 464 | %95,0 | MHP | %33,4 |
| Kesmeburun Köyü | 2 | 451 | %94,0 | MHP | %42,5 |
| Kırıklı Köyü | 3 | 711 | %93,5 | MHP | %50,6 |
| Kırmacılı Köyü | 4 | 858 | %94,2 | MHP | %39,9 |
| Kırmıtlı Köyü | 2 | 591 | %94,4 | CHP | %31,2 |
| Koçyurdu Köyü | 2 | 565 | %86,0 | MHP | %35,9 |
| Kumarlı Köyü | 1 | 309 | %97,4 | AKP | %41,4 |
| Kurtuluş Mah. | 13 | 4.459 | %78,7 | MHP | %42,6 |
| Köyyeri Köyü | 1 | 235 | %96,6 | MHP | %50,7 |
| Küllü Köyü | 2 | 358 | %94,1 | MHP | %63,1 |
| M.Akif Ersoy Mah. | 25 | 8.547 | %77,3 | MHP | %34,6 |
| M.Fevzi Çakmak Mah. | 24 | 8.040 | %79,3 | MHP | %46,2 |
| Mevlana Mah. | 10 | 3.178 | %83,0 | MHP | %45,6 |
| Mimar Sinan Mah. | 26 | 8.769 | %77,2 | AKP | %32,2 |
| Nohuttepe Köyü | 1 | 144 | %98,6 | AKP | %47,9 |
| Orhaniye Köyü | 1 | 126 | %97,6 | MHP | %49,2 |
| Oruçgazi Köyü | 1 | 109 | %100,0 | AKP | %51,6 |
| Rahime Hatun Mah. | 24 | 8.130 | %80,5 | MHP | %36,4 |
| Raufbey Mah. | 29 | 9.982 | %75,6 | MHP | %33,2 |
| Rızaiye Mah. | 13 | 4.081 | %81,1 | MHP | %40,4 |
| Sakarcalık Köyü | 2 | 401 | %86,0 | AKP | %36,1 |
| Sakızgediği Köyü | 2 | 468 | %93,0 | MHP | %43,8 |
| Sarpınağzı Köyü | 1 | 298 | %98,0 | MHP | %37,9 |
| Selimiye Köyü | 1 | 135 | %96,3 | MHP | %38,6 |
| Selimiye Mah. | 9 | 2.836 | %81,3 | AKP | %36,2 |
| Serdar Köyü | 1 | 325 | %97,5 | CHP | %41,9 |
| Serinova Köyü | 2 | 383 | %95,0 | MHP | %46,7 |
| Tehçi Köyü | 4 | 1.160 | %96,7 | MHP | %51,9 |
| Ulaşlı Mah. | 9 | 2.878 | %84,5 | MHP | %40,2 |
| Vatan Mah. | 5 | 1.649 | %81,4 | MHP | %40,2 |
| Yarpuz Köyü | 5 | 1.477 | %97,4 | MHP | %52,6 |
| Yaverpaşa Mah. | 3 | 753 | %93,6 | MHP | %55,4 |
| Yedi Ocak Mah. | 19 | 6.329 | %79,3 | MHP | %38,3 |
| Yeni Mah. | 9 | 2.867 | %84,3 | MHP | %42,2 |
| Yeniköy | 2 | 483 | %96,3 | MHP | %44,8 |
| Yeşil Yurt Mah. | 6 | 1.842 | %76,0 | MHP | %48,9 |
| Yıldırım Beyazıt Mah. | 14 | 4.888 | %79,2 | MHP | %38,6 |
| Yunus Emre Mah. | 11 | 3.711 | %82,9 | HDP | %31,1 |
| Çardak Köyü | 4 | 1.237 | %92,4 | MHP | %41,5 |
| Çağşak Köyü | 2 | 470 | %87,9 | MHP | %50,1 |
| Çona Köyü | 3 | 943 | %86,7 | MHP | %39,5 |
| İstiklal Mah. | 13 | 4.302 | %79,4 | MHP | %40,6 |
| Şekerdere Köyü | 3 | 762 | %89,4 | MHP | %42,2 |
| Şirinevler Mah. | 4 | 1.246 | %84,9 | MHP | %38,8 |