%33,7
MHP birinci
71.938 geçerli oy · katılım %84,3
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Kadirli ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında MHP %33,7 ile birinci; 71.938 geçerli oy, katılım %84,3.
Kayıtlı seçmen 89.810 · Oy kullanan 75.708 (katılım %84,3) · Geçerli 71.938 · Geçersiz 3.770
Kadirli İl genel meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| MHP | 24.258 | %33,7 |
| AKP | 22.896 | %31,8 |
| İYİ | 14.907 | %20,7 |
| CHP | 8.639 | %12,0 |
| SAADET | 531 | %0,7 |
| DP | 469 | %0,7 |
| VATAN | 139 | %0,2 |
| BTP | 99 | %0,1 |
Seçilenler
- Mehmet Bozkurt · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Mustafa Gürlek · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Mehmet Yıldızgöz · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Bahattin Durmuşoğlu · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Kemal Selimoğlu · İYİ (Millet İttifakı) · listede 1. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Kadirli mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| 7 Mart Mah. | 12 | 4.032 | %80,9 | MHP | %37,9 |
| Akköprü Köyü | 1 | 186 | %96,8 | CHP | %70,1 |
| Akova Köyü | 1 | 96 | %88,5 | CHP | %56,6 |
| Anberinarkı Köyü | 2 | 457 | %96,3 | AKP | %36,5 |
| Aydınlar Köyü | 3 | 935 | %91,0 | AKP | %32,5 |
| Azaplı Köyü | 2 | 494 | %90,9 | CHP | %42,1 |
| Aşağıbozkuyu Köyü | 2 | 445 | %92,8 | MHP | %41,8 |
| Aşağıçiyanlı Köyü | 1 | 349 | %87,7 | AKP | %71,9 |
| Bahadırlı Köyü | 2 | 410 | %92,0 | MHP | %38,7 |
| Bağ Mah. | 7 | 2.361 | %77,8 | MHP | %34,2 |
| Bekereci Köyü | 1 | 173 | %98,3 | AKP | %56,6 |
| Cemalpaşa Mah. | 27 | 9.344 | %78,6 | MHP | %32,0 |
| Cengiz Topel Mah. | 13 | 4.290 | %80,0 | MHP | %34,3 |
| Cığcık Köyü | 2 | 508 | %91,5 | MHP | %31,7 |
| Coşkunlar Köyü | 1 | 147 | %81,6 | AKP | %44,0 |
| Dere Mah. | 4 | 1.089 | %82,5 | İYİ | %29,9 |
| Dervişpaşa Mah. | 6 | 1.925 | %84,6 | MHP | %39,1 |
| Değirmendere Köyü | 2 | 508 | %95,5 | AKP | %55,1 |
| Durmuşsofular Köyü | 1 | 182 | %86,8 | AKP | %52,0 |
| Erdoğdu Köyü | 1 | 326 | %93,6 | AKP | %40,6 |
| Göztaşı Köyü | 2 | 401 | %97,5 | AKP | %47,8 |
| Hacıhaliloğlu Köyü | 1 | 150 | %82,7 | AKP | %44,4 |
| Halitağalar Köyü | 1 | 239 | %94,1 | CHP | %26,7 |
| Hardallık Köyü | 2 | 441 | %96,8 | MHP | %33,8 |
| Harkaçtığı Köyü | 2 | 580 | %94,3 | MHP | %37,4 |
| Kabayar Köyü | 1 | 203 | %95,1 | MHP | %42,6 |
| Karabacak Köyü | 1 | 209 | %91,4 | MHP | %39,0 |
| Karakütük Köyü | 4 | 1.014 | %90,7 | AKP | %41,7 |
| Karatepe Köyü | 2 | 522 | %92,5 | MHP | %42,6 |
| Kayasuyu Köyü | 2 | 580 | %94,5 | AKP | %41,9 |
| Kerimli Köyü | 1 | 244 | %97,1 | MHP | %34,9 |
| Kesikkeli Köyü | 1 | 284 | %82,0 | AKP | %79,2 |
| Kesim Köyü | 2 | 364 | %95,9 | AKP | %38,3 |
| Kızyusuflu Köyü | 3 | 824 | %93,8 | AKP | %51,6 |
| Koçlu Köyü | 3 | 782 | %95,9 | AKP | %43,8 |
| Kurtuluş Mah. | 5 | 1.619 | %84,3 | MHP | %41,2 |
| Kösepınarı Köyü | 2 | 504 | %95,2 | AKP | %59,7 |
| Kümbet Köyü | 2 | 499 | %94,8 | AKP | %40,9 |
| Kiremitli Köyü | 1 | 292 | %91,8 | AKP | %33,7 |
| Mecidiye Köyü | 1 | 264 | %96,6 | AKP | %35,5 |
| Mehedinli Köyü | 1 | 250 | %66,8 | AKP | %40,4 |
| Mezretli Köyü | 1 | 276 | %95,7 | AKP | %50,2 |
| Narlıkışla Köyü | 1 | 147 | %95,9 | AKP | %53,3 |
| Oruçbey Köyü | 2 | 404 | %96,3 | AKP | %44,7 |
| Pazar Mah. | 5 | 1.430 | %83,9 | İYİ | %29,5 |
| Sarıtanışmanlı Köyü | 1 | 228 | %100,0 | AKP | %59,2 |
| Savrun Mah. | 2 | 686 | %83,1 | MHP | %28,7 |
| Sofular Köyü | 1 | 301 | %95,7 | AKP | %42,2 |
| Söğütlüdere Köyü | 2 | 457 | %89,9 | AKP | %42,5 |
| Tahta Köyü | 1 | 348 | %92,5 | AKP | %51,5 |
| Tatarlı Köyü | 1 | 287 | %87,5 | AKP | %47,2 |
| Tekeli Köyü | 1 | 197 | %95,4 | MHP | %38,8 |
| Topraktepe Köyü | 2 | 501 | %94,8 | MHP | %39,3 |
| Tozlu Köyü | 1 | 292 | %93,8 | MHP | %57,6 |
| Tufanpaşa Mah. | 4 | 1.193 | %82,0 | MHP | %27,7 |
| Vayvaylı Köyü | 1 | 216 | %87,0 | İYİ | %29,3 |
| Yalnızdut Köyü | 1 | 181 | %89,5 | AKP | %32,7 |
| Yeni Mah. | 10 | 3.292 | %82,8 | MHP | %38,1 |
| Yenigün Köyü | 2 | 490 | %91,6 | AKP | %49,0 |
| Yeniköy | 1 | 150 | %80,7 | AKP | %48,7 |
| Yeşiltepe Mah. | 5 | 1.521 | %83,8 | CHP | %30,9 |
| Yoğunoluk Köyü | 3 | 886 | %88,4 | AKP | %39,6 |
| Yukarıbozkuyu Köyü | 1 | 313 | %97,8 | MHP | %43,4 |
| Yukarıçiyanlı Köyü | 3 | 724 | %92,0 | AKP | %44,8 |
| Yusufizzettin Köyü | 2 | 612 | %92,8 | AKP | %29,9 |
| Çaygeçit Köyü | 1 | 245 | %89,4 | CHP | %36,2 |
| Çınar Köyü | 1 | 310 | %91,0 | CHP | %31,4 |
| Çukurköprü Köyü | 2 | 573 | %92,3 | AKP | %37,3 |
| Çiğdemli Köyü | 2 | 385 | %94,8 | AKP | %52,5 |
| Öksüzlü Köyü | 1 | 220 | %93,2 | AKP | %36,2 |
| İlbistanlı Köyü | 4 | 1.113 | %91,1 | MHP | %38,9 |
| Şabaplı Köyü | 2 | 555 | %82,2 | AKP | %49,1 |
| Şehit Halis Şişman Mah. | 10 | 3.435 | %80,8 | MHP | %36,0 |
| Şehit Kansu Küçükateş Mah. | 21 | 7.268 | %77,9 | MHP | %31,1 |
| Şehit Mehmet Delikuş Mah. | 8 | 2.485 | %84,4 | MHP | %39,2 |
| Şehit Mehmet Hallaç Mah. | 11 | 3.568 | %83,6 | MHP | %43,4 |
| Şehit Mustafa Yağız Mah. | 14 | 4.619 | %86,1 | MHP | %42,6 |
| Şehit Orhan Gök Mah. | 17 | 5.712 | %80,2 | MHP | %39,9 |
| Şehit Vedat Kocadallı Mah. | 9 | 3.097 | %83,3 | MHP | %33,9 |
| Şehit İbrahim Kundakçı Mah. | 8 | 2.571 | %84,1 | MHP | %40,9 |