%39,2
AK PARTİ birinci
120.770 geçerli oy · katılım %86,1
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Niğde Merkez ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında AK PARTİ %39,2 ile birinci; 120.770 geçerli oy, katılım %86,1.
Kayıtlı seçmen 145.121 · Oy kullanan 125.009 (katılım %86,1) · Geçerli 120.770 · Geçersiz 4.239
Niğde Merkez İl genel meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 47.382 | %39,2 |
| MHP | 27.356 | %22,7 |
| İYİ | 21.159 | %17,5 |
| CHP | 20.372 | %16,9 |
| SAADET | 1.979 | %1,6 |
| BBP | 1.652 | %1,4 |
| DP | 268 | %0,2 |
| HDP | 244 | %0,2 |
| BTP | 199 | %0,2 |
| VATAN | 159 | %0,1 |
Seçilenler
- Bülent Küçüktuna · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Ömer Kılıç · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Tahsin Eren · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Nusret Teksin · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 3. sıra
- Fethi Soyak · İYİ (Millet İttifakı) · listede 1. sıra
- Ahmet Demirkoparan · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 4. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Niğde Merkez mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Ahipaşa Mah. | 1 | 139 | %95,7 | AKP | %36,4 |
| Aktaş-Cumhuriyet Mah. | 2 | 570 | %95,1 | MHP | %34,1 |
| Aktaş-Devlet Mah. | 2 | 564 | %94,9 | MHP | %38,9 |
| Aktaş-Yeni Mah. | 2 | 539 | %92,8 | MHP | %35,7 |
| Alaaddin Mah. | 1 | 93 | %94,6 | AKP | %33,8 |
| Alay-Cumhuriyet Mah. | 3 | 809 | %94,8 | AKP | %32,7 |
| Alay-Hürriyet Mah. | 3 | 857 | %96,0 | AKP | %27,0 |
| Alay-Milliyet Mah. | 2 | 698 | %94,3 | AKP | %23,7 |
| Ağcaşar Köyü | 5 | 1.633 | %85,7 | AKP | %49,3 |
| Aşağı Kayabaşı Mah. | 59 | 20.129 | %80,9 | AKP | %29,6 |
| Aşlama Köyü | 2 | 549 | %94,4 | AKP | %54,3 |
| Balhasan Mah. | 1 | 232 | %88,4 | CHP | %37,1 |
| Ballı Köyü | 1 | 51 | %92,2 | AKP | %51,1 |
| Bağlama-Cumhuriyet Mah. | 3 | 934 | %96,3 | CHP | %38,4 |
| Bağlama-Hürriyet Mah. | 2 | 679 | %92,6 | MHP | %43,2 |
| Burhan Mah. | 4 | 1.090 | %84,0 | AKP | %41,0 |
| Dere Mah. | 13 | 4.259 | %82,5 | AKP | %33,9 |
| Değirmenli-Aşağı Mah. | 3 | 701 | %93,9 | AKP | %52,4 |
| Değirmenli-Orta Mah. | 1 | 320 | %95,3 | AKP | %41,1 |
| Değirmenli-Yukarı Mah. | 2 | 431 | %94,4 | AKP | %47,5 |
| Dündarlı-Cumhuriyet Mah. | 1 | 323 | %99,1 | AKP | %50,8 |
| Dündarlı-Fatih Mah. | 1 | 254 | %96,5 | CHP | %63,1 |
| Dündarlı-Yenice Mah. | 2 | 511 | %96,7 | AKP | %51,2 |
| Dündarlı-Zafer Mah. | 3 | 946 | %95,7 | AKP | %39,4 |
| Dikilitaş Köyü | 2 | 638 | %96,6 | AKP | %37,7 |
| Edikli-Cumhuriyet Mah. | 4 | 1.126 | %93,7 | AKP | %56,4 |
| Edikli-Fevzipaşa Mah. | 2 | 652 | %95,9 | AKP | %52,3 |
| Edikli-Hürriyet Mah. | 2 | 608 | %96,4 | AKP | %57,5 |
| Edikli-Yeni Mah. | 4 | 1.397 | %95,7 | AKP | %56,3 |
| Efendibey Mah. | 30 | 10.490 | %84,2 | AKP | %39,8 |
| Elmalı Köyü | 3 | 716 | %88,7 | AKP | %66,6 |
| Esenbey Mah. | 3 | 712 | %84,6 | AKP | %38,9 |
| Eskisaray Mah. | 6 | 1.851 | %82,4 | AKP | %35,5 |
| Fertek Mah. | 6 | 1.940 | %73,7 | AKP | %38,9 |
| Fesleğen Köyü | 2 | 422 | %89,1 | AKP | %75,1 |
| Gösterli Köyü | 3 | 812 | %87,0 | AKP | %58,6 |
| Güllüce Köyü | 2 | 514 | %91,6 | AKP | %76,9 |
| Gümüşler-Eski Gümüş Mah. | 3 | 726 | %92,8 | MHP | %46,3 |
| Gümüşler-Yeni Gümüş Mah. | 3 | 1.018 | %92,9 | MHP | %54,1 |
| Hacıabdullah-Boğaziçi Mah. | 1 | 230 | %96,1 | AKP | %54,8 |
| Hacıabdullah-Yeni Mah. | 4 | 1.380 | %93,1 | MHP | %57,8 |
| Hacıbeyli Köyü | 2 | 596 | %76,5 | AKP | %40,0 |
| Hamamlı Mah. | 1 | 154 | %92,9 | AKP | %42,8 |
| Hançerli Köyü | 1 | 183 | %94,5 | AKP | %45,8 |
| Hasaköy | 3 | 739 | %90,8 | İYİ | %35,1 |
| Himmetli Köyü | 2 | 561 | %91,1 | AKP | %56,1 |
| Kale Mah. | 1 | 232 | %81,0 | AKP | %48,0 |
| Karaatlı-Dumlupınar Mah. | 2 | 567 | %97,0 | AKP | %61,7 |
| Karaatlı-Fatih Mah. | 2 | 593 | %93,6 | AKP | %53,2 |
| Karaatlı-Zafer Mah. | 3 | 1.037 | %95,5 | MHP | %55,3 |
| Kayırlı Köyü | 3 | 819 | %84,6 | AKP | %65,4 |
| Kırkpınar Köyü | 2 | 457 | %85,8 | AKP | %67,5 |
| Kızılören Köyü | 1 | 234 | %96,2 | AKP | %53,2 |
| Konaklı-Cumhuriyet Mah. | 3 | 1.048 | %97,8 | AKP | %43,0 |
| Konaklı-Hürriyet Mah. | 3 | 1.037 | %94,1 | AKP | %39,7 |
| Konaklı-Hüyük Mah. | 1 | 252 | %95,6 | AKP | %51,5 |
| Koyunlu Köyü | 2 | 658 | %67,5 | AKP | %59,9 |
| Kumluca Mah. | 3 | 818 | %88,4 | AKP | %35,2 |
| Kömürcü Köyü | 5 | 1.552 | %85,4 | CHP | %77,2 |
| Küçükköy | 1 | 14 | %100,0 | AKP | %64,3 |
| Kiledere-Cumhuriyet Mah. | 4 | 1.194 | %92,5 | MHP | %38,6 |
| Kiledere-Hürriyet Mah. | 6 | 2.078 | %91,5 | AKP | %48,8 |
| Nar Mah. | 5 | 1.655 | %91,8 | AKP | %47,6 |
| Narköy | 1 | 147 | %95,2 | AKP | %63,6 |
| Orhanlı-Fatih Mah. | 4 | 1.095 | %97,4 | AKP | %48,4 |
| Orhanlı-Yavuz Mah. | 3 | 1.001 | %97,5 | AKP | %52,4 |
| Ovacık Köyü | 3 | 703 | %91,0 | AKP | %59,2 |
| Pınarcık Köyü | 2 | 590 | %78,1 | AKP | %58,2 |
| Saruhan Mah. | 3 | 719 | %79,4 | CHP | %33,2 |
| Sazlıca-Aşağı Mah. | 4 | 1.136 | %93,6 | AKP | %41,5 |
| Sazlıca-Yeni Mah. | 3 | 878 | %94,4 | AKP | %47,9 |
| Sazlıca-Yukarı Mah. | 2 | 664 | %94,7 | AKP | %56,5 |
| Selçuk Mah. | 41 | 13.720 | %82,8 | AKP | %32,6 |
| Sırali Mah. | 2 | 541 | %86,9 | AKP | %35,0 |
| Songur Mah. | 1 | 338 | %77,2 | AKP | %31,8 |
| Taşlıca Köyü | 1 | 106 | %98,1 | AKP | %69,3 |
| Tepeköy | 1 | 252 | %87,3 | AKP | %69,3 |
| Tırhan Köyü | 1 | 278 | %92,8 | AKP | %40,5 |
| Uluağaç Köyü | 1 | 284 | %93,7 | AKP | %45,6 |
| Yarhisar Köyü | 1 | 197 | %91,9 | AKP | %62,4 |
| Yaylayolu Köyü | 1 | 158 | %86,7 | AKP | %54,1 |
| Yenice Mah. | 12 | 3.870 | %82,0 | AKP | %32,1 |
| Yeşilburç Köyü | 2 | 432 | %85,0 | CHP | %34,8 |
| Yeşilgölcük-Aşağı Mah. | 2 | 577 | %93,1 | AKP | %42,5 |
| Yeşilgölcük-Cumhuriyet Mah. | 2 | 699 | %92,9 | CHP | %39,7 |
| Yeşilgölcük-Hürriyet Mah. | 3 | 893 | %93,5 | CHP | %32,7 |
| Yeşilgölcük-Yeni Mah. | 2 | 643 | %91,1 | AKP | %40,4 |
| Yeşilgölcük-Yukarı Mah. | 2 | 619 | %93,5 | AKP | %33,6 |
| Yeşilova Köyü | 1 | 144 | %97,2 | AKP | %53,7 |
| Yıldıztepe-Bahçelievler Mah. | 3 | 801 | %92,5 | AKP | %42,9 |
| Yıldıztepe-Yeni Mah. | 3 | 723 | %91,3 | AKP | %39,3 |
| Yukarı Kayabaşı Mah. | 11 | 3.555 | %82,9 | AKP | %29,5 |
| Çarıklı Köyü | 2 | 597 | %89,6 | AKP | %61,9 |
| Çavdarlı Köyü | 3 | 809 | %92,0 | AKP | %42,6 |
| Çayır Mah. | 3 | 1.014 | %86,7 | AKP | %42,0 |
| Çayırlı Köyü | 3 | 839 | %81,9 | AKP | %79,0 |
| Özyurt Köyü | 1 | 70 | %95,7 | AKP | %56,9 |
| İlhanlı Mah. | 35 | 11.748 | %83,6 | AKP | %46,0 |
| İnönü Mah. | 14 | 4.321 | %84,0 | AKP | %37,8 |
| İçmeli Köyü | 3 | 933 | %94,4 | AKP | %48,0 |
| Şahsüleyman Mah. | 9 | 2.825 | %83,8 | AKP | %41,5 |
| Şahinali Mah. | 15 | 4.912 | %84,3 | AKP | %40,6 |
| Şehitler Mah. | 7 | 2.269 | %83,1 | AKP | %38,1 |