Kozaklı · İl genel meclisi üyeliği
%35,1
AK PARTİ birinci
9.180 geçerli oy · katılım %89,3
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Kozaklı ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında AK PARTİ %35,1 ile birinci; 9180 geçerli oy, katılım %89,3.
Kozaklı
Kayıtlı seçmen 10.886 · Oy kullanan 9.716 (katılım %89,3) · Geçerli 9.180 · Geçersiz 536
Seçilenler
- Atila Şen · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Özdemir Şimşek · CHP (Millet İttifakı) · listede 1. sıra
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Abdi Köyü | 1 | 164 | %86,6 | MHP | %31,3 |
| Akpınar Köyü | 2 | 358 | %96,9 | CHP | %43,3 |
| Altunsu Mah. | 3 | 944 | %87,6 | AKP | %34,9 |
| Aylı Köyü | 1 | 45 | %75,6 | AKP | %52,9 |
| Bahçelievler Mah. | 3 | 961 | %88,4 | AKP | %34,7 |
| Bağlıca Mah. | 3 | 783 | %87,7 | AKP | %41,6 |
| Belekli Köyü | 1 | 128 | %96,9 | AKP | %43,4 |
| Boğaziçi Köyü | 1 | 199 | %91,0 | AKP | %36,6 |
| Buruncuk Mah. | 1 | 212 | %92,5 | MHP | %51,1 |
| Büyükyağlı Köyü | 1 | 54 | %92,6 | CHP | %46,8 |
| Doyduk Köyü | 1 | 80 | %95,0 | CHP | %33,3 |
| Dörtyol Köyü | 1 | 200 | %80,5 | AKP | %51,0 |
| Emek Mah. | 3 | 921 | %86,2 | AKP | %40,7 |
| Gerce Köyü | 1 | 123 | %95,1 | AKP | %36,0 |
| Hacıfakılı Köyü | 1 | 47 | %95,7 | CHP | %77,3 |
| Hamamorta Mah. | 1 | 320 | %92,5 | CHP | %31,1 |
| Hızıruşağı Köyü | 1 | 28 | %78,6 | MHP | %52,6 |
| Hoca Ahmet Yesevi Mah. | 3 | 963 | %88,8 | AKP | %41,2 |
| Kalecik Köyü | 2 | 388 | %93,0 | MHP | %39,8 |
| Kanlıca Köyü | 2 | 432 | %92,1 | CHP | %61,9 |
| Kapaklı Köyü | 1 | 60 | %75,0 | CHP | %40,9 |
| Karahasanlı Köyü | 3 | 907 | %83,2 | CHP | %49,9 |
| Karasenir Köyü | 2 | 549 | %89,8 | CHP | %48,4 |
| Kaşkışla Köyü | 1 | 39 | %82,1 | CHP | %46,7 |
| Kızılkoyunlu Mah. | 1 | 120 | %94,2 | AKP | %57,4 |
| Kuruağıl Köyü | 1 | 60 | %81,7 | AKP | %55,1 |
| Küllüce Köyü | 1 | 127 | %98,4 | AKP | %42,4 |
| Küçükyağlı Köyü | 1 | 10 | %100,0 | CHP | %30,0 |
| Merdanali Köyü | 1 | 16 | %93,8 | CHP | %46,7 |
| Taşlıhüyük Köyü | 1 | 117 | %99,2 | AKP | %48,2 |
| Yabanlı Mah. | 1 | 29 | %120,7 | AKP | %70,6 |
| Yassıca Köyü | 1 | 114 | %93,9 | MHP | %41,2 |
| Yeni Mah. | 2 | 547 | %88,9 | AKP | %37,6 |
| Çayiçi Köyü | 2 | 600 | %89,8 | MHP | %51,0 |
| Çağşak Köyü | 1 | 94 | %93,6 | AKP | %45,6 |
| Özce Köyü | 1 | 75 | %100,0 | MHP | %35,1 |
| İmran Köyü | 1 | 72 | %98,6 | AKP | %63,8 |