%48,5
AK PARTİ birinci
13.919 geçerli oy · katılım %88,0
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Gülşehir ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında AK PARTİ %48,5 ile birinci; 13.919 geçerli oy, katılım %88,0.
Kayıtlı seçmen 16.677 · Oy kullanan 14.682 (katılım %88,0) · Geçerli 13.919 · Geçersiz 763
Gülşehir İl genel meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 6.747 | %48,5 |
| MHP | 3.171 | %22,8 |
| İYİ | 2.892 | %20,8 |
| CHP | 885 | %6,4 |
| SAADET | 156 | %1,1 |
| BBP | 57 | %0,4 |
| BTP | 11 | %0,1 |
Seçilenler
- Turan Balak · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Mustafa Yalap · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Gülşehir mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Abuuşağı Köyü | 3 | 759 | %88,5 | AKP | %49,2 |
| Alemli Köyü | 1 | 39 | %84,6 | AKP | %54,6 |
| Alkan Köyü | 1 | 131 | %94,7 | AKP | %55,1 |
| Açıksaray Mah. | 2 | 451 | %82,9 | AKP | %37,4 |
| Bölükören Köyü | 1 | 168 | %97,0 | AKP | %65,0 |
| Cumhuriyet Mah. | 1 | 185 | %100,5 | AKP | %54,2 |
| Civelek Köyü | 1 | 262 | %96,2 | AKP | %68,0 |
| Dadağı Köyü | 1 | 132 | %93,9 | MHP | %45,6 |
| Emmiler Köyü | 1 | 260 | %80,4 | AKP | %38,9 |
| Erol Ünlüsoy Mah. | 3 | 939 | %93,5 | AKP | %46,8 |
| Eskiyaylacık Köyü | 1 | 301 | %95,0 | AKP | %35,7 |
| Eğrikuyu Köyü | 1 | 152 | %94,7 | MHP | %55,7 |
| Fakıuşağı Köyü | 1 | 227 | %64,8 | AKP | %49,3 |
| Fatih Mah. | 5 | 1.520 | %87,4 | AKP | %51,8 |
| Gökçetoprak Köyü | 1 | 245 | %87,4 | MHP | %53,3 |
| Gülpınar Köyü | 1 | 188 | %94,7 | AKP | %68,4 |
| Gümüşkent Köyü | 2 | 434 | %73,0 | AKP | %46,2 |
| Gümüşyazı Köyü | 1 | 113 | %99,1 | AKP | %52,7 |
| Hacıhalilli Köyü | 1 | 203 | %76,9 | AKP | %49,7 |
| Hacılar Köyü | 1 | 156 | %90,4 | AKP | %33,3 |
| Hamzalı Köyü | 1 | 86 | %89,5 | AKP | %51,4 |
| Karacaşar Mah. | 4 | 1.386 | %90,6 | AKP | %56,8 |
| Karahüyük Köyü | 1 | 45 | %77,8 | AKP | %29,4 |
| Karavezir Mah. | 4 | 1.242 | %82,9 | AKP | %45,6 |
| Kızılkaya Köyü | 1 | 210 | %76,7 | AKP | %73,2 |
| Oruçreis Mah. | 3 | 780 | %89,5 | AKP | %48,1 |
| Ovaören Köyü | 2 | 411 | %83,7 | AKP | %50,5 |
| Oğulkaya Köyü | 1 | 111 | %82,9 | AKP | %79,1 |
| Terlemez Köyü | 2 | 675 | %88,7 | AKP | %65,6 |
| Tuzköyü Mah. | 3 | 939 | %85,4 | AKP | %50,0 |
| Yakatarla Köyü | 1 | 167 | %84,4 | AKP | %42,1 |
| Yalıntaş Köyü | 1 | 203 | %94,6 | AKP | %40,2 |
| Yamalı Köyü | 1 | 56 | %92,9 | AKP | %36,2 |
| Yeniyaylacık Köyü | 2 | 507 | %88,4 | CHP | %35,8 |
| Yeşilli Köyü | 1 | 202 | %93,6 | AKP | %42,6 |
| Yeşilyurt Köyü | 1 | 212 | %93,4 | MHP | %46,0 |
| Yeşilöz Köyü | 2 | 392 | %92,6 | AKP | %46,8 |
| Yüksekli Köyü | 1 | 245 | %83,7 | AKP | %56,6 |
| Çalışanlar Mah. | 4 | 1.198 | %88,7 | AKP | %41,4 |
| Çayır Mah. | 2 | 391 | %94,6 | AKP | %51,0 |
| Şahinler Köyü | 2 | 354 | %93,2 | AKP | %33,7 |