%43,4
AK PARTİ birinci
81.929 geçerli oy · katılım %79,3
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Muş Merkez ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında AK PARTİ %43,4 ile birinci; 81.929 geçerli oy, katılım %79,3.
Kayıtlı seçmen 112.353 · Oy kullanan 89.046 (katılım %79,3) · Geçerli 81.929 · Geçersiz 7.117
Muş Merkez İl genel meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 35.590 | %43,4 |
| HDP | 30.867 | %37,7 |
| MHP | 4.772 | %5,8 |
| İYİ | 4.370 | %5,3 |
| SAADET | 4.201 | %5,1 |
| CHP | 1.887 | %2,3 |
| VATAN | 242 | %0,3 |
Seçilenler
- İrfan Süne · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Kader Erol · HDP · listede 1. sıra
- Yunus Toplu · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Mehmet Demir · HDP · listede 2. sıra
- Şevket Çiftçi · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 3. sıra
- Savcı Arslan · HDP · listede 3. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Muş Merkez mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| 15 Temmuz Milli İrade Mah. | 13 | 4.152 | %77,9 | HDP | %54,2 |
| Akkonak Köyü | 2 | 457 | %60,8 | HDP | %78,2 |
| Akpınar Köyü | 1 | 298 | %86,2 | HDP | %49,2 |
| Alagün Köyü | 2 | 442 | %82,4 | HDP | %86,0 |
| Alaniçi Köyü | 1 | 217 | %85,7 | AKP | %55,0 |
| Alican Köyü | 1 | 122 | %64,8 | HDP | %43,6 |
| Aligedik Köyü | 1 | 278 | %88,1 | HDP | %69,1 |
| Arıköy | 1 | 244 | %18,4 | AKP | %95,4 |
| Arpayazı Köyü | 2 | 663 | %92,5 | AKP | %74,6 |
| Aydoğan Köyü | 1 | 75 | %62,7 | HDP | %61,7 |
| Ağartı Köyü | 2 | 595 | %67,2 | HDP | %57,8 |
| Ağaçlık Köyü | 2 | 367 | %49,3 | AKP | %36,5 |
| Ağıllı Köyü | 1 | 274 | %99,3 | AKP | %99,3 |
| Aşağısızma Köyü | 1 | 15 | %106,7 | AKP | %75,0 |
| Aşağıyongalı Köyü | 2 | 418 | %93,5 | HDP | %50,4 |
| Bahçeköy | 2 | 582 | %73,7 | HDP | %85,3 |
| Bağlar Mah. | 4 | 1.379 | %79,5 | AKP | %44,0 |
| Beşparmak Köyü | 1 | 227 | %64,3 | HDP | %72,1 |
| Bostankent Köyü | 3 | 763 | %86,1 | HDP | %68,8 |
| Boyuncuk Köyü | 1 | 228 | %67,1 | HDP | %83,9 |
| Bozbulut Köyü | 2 | 580 | %84,0 | AKP | %56,5 |
| Bilek Köyü | 2 | 568 | %78,5 | HDP | %66,8 |
| Cevizlidere Köyü | 1 | 289 | %69,2 | AKP | %56,5 |
| Dere Mah. | 10 | 3.164 | %78,5 | AKP | %46,3 |
| Derecik Köyü | 2 | 591 | %84,1 | AKP | %79,6 |
| Dereyurt Köyü | 1 | 228 | %64,0 | HDP | %82,5 |
| Donatım Köyü | 2 | 352 | %81,8 | AKP | %61,9 |
| Dumlusu Köyü | 1 | 165 | %87,9 | AKP | %52,9 |
| Durugöze Köyü | 1 | 234 | %86,3 | HDP | %95,0 |
| Dilimli Köyü | 2 | 358 | %63,1 | HDP | %90,0 |
| Ekindüzü Köyü | 1 | 196 | %83,7 | AKP | %70,2 |
| Elçiler Köyü | 1 | 286 | %85,3 | HDP | %92,1 |
| Eralanı Köyü | 2 | 412 | %83,3 | HDP | %84,9 |
| Erencik Köyü | 1 | 48 | %50,0 | AKP | %62,5 |
| Eğirmeç Köyü | 2 | 449 | %86,0 | AKP | %48,5 |
| Gölköy | 1 | 252 | %84,5 | HDP | %87,5 |
| Güdümlü Köyü | 1 | 197 | %65,5 | AKP | %52,0 |
| Gümüşali Köyü | 1 | 193 | %49,2 | HDP | %86,0 |
| Gündoğan Köyü | 1 | 132 | %68,2 | HDP | %90,8 |
| Güzeltepe Mah. | 5 | 1.597 | %82,0 | AKP | %62,4 |
| Harman Köyü | 2 | 622 | %91,6 | İYİ | %36,5 |
| Hürriyet Mah. | 23 | 7.699 | %73,9 | AKP | %50,0 |
| Ilıcaköy | 1 | 146 | %69,9 | AKP | %78,8 |
| Kale Mah. | 5 | 1.556 | %86,0 | AKP | %54,9 |
| Kalecik Köyü | 1 | 194 | %89,2 | HDP | %77,6 |
| Karaağaçlı-Bağlar Mah. | 2 | 666 | %92,0 | SAADET | %67,1 |
| Karaağaçlı-Kültür Mah. | 3 | 773 | %87,8 | AKP | %60,1 |
| Karaağaçlı-Çubuklu Mah. | 1 | 144 | %93,1 | AKP | %58,1 |
| Karabey Köyü | 2 | 550 | %34,4 | AKP | %59,2 |
| Karaköprü Köyü | 1 | 279 | %56,6 | HDP | %36,2 |
| Karameşe Köyü | 1 | 204 | %95,6 | AKP | %52,3 |
| Karlıdere Köyü | 1 | 278 | %89,6 | AKP | %43,2 |
| Karşıyaka Mah. | 4 | 1.312 | %77,4 | AKP | %45,4 |
| Kayalısu Köyü | 1 | 347 | %95,4 | HDP | %46,3 |
| Kayaşık Köyü | 1 | 105 | %61,9 | HDP | %83,1 |
| Kepenek Köyü | 3 | 743 | %98,7 | AKP | %42,4 |
| Keçidere Köyü | 2 | 463 | %76,0 | HDP | %76,0 |
| Kırköy-Bahçelievler Mah. | 2 | 474 | %92,2 | İYİ | %37,9 |
| Kırköy-Düz Mah. | 1 | 137 | %89,8 | AKP | %57,4 |
| Kırköy-Kültür Mah. | 1 | 163 | %90,2 | AKP | %80,7 |
| Kırköy-Yeni Mah. | 1 | 326 | %93,9 | AKP | %46,0 |
| Kıyıbaşı Köyü | 1 | 137 | %95,6 | HDP | %58,1 |
| Kıyık Köyü | 3 | 957 | %60,6 | AKP | %60,4 |
| Kızılağaç-Fetullahağa Mah. | 2 | 700 | %92,0 | AKP | %45,2 |
| Kızılağaç-Kültür Mah. | 2 | 435 | %95,6 | AKP | %40,7 |
| Kızılağaç-Yeşilyurt Mah. | 2 | 698 | %97,1 | AKP | %35,2 |
| Konukbekler-Körpeağaç Mah. | 2 | 492 | %87,4 | HDP | %40,1 |
| Konukbekler-Minare Mah. | 2 | 532 | %87,2 | AKP | %40,3 |
| Konukbekler-Yeroluk Mah. | 2 | 644 | %84,6 | HDP | %50,2 |
| Konukbekler-Şirinevler Mah. | 2 | 460 | %83,3 | HDP | %50,1 |
| Kumluca Köyü | 2 | 368 | %90,8 | HDP | %45,0 |
| Kutlugün Köyü | 1 | 76 | %35,5 | HDP | %52,2 |
| Köşk Köyü | 1 | 189 | %66,1 | AKP | %51,9 |
| Kültür Mah. | 19 | 6.063 | %74,2 | AKP | %46,3 |
| Laleli Köyü | 3 | 710 | %81,4 | HDP | %56,2 |
| Mercimekkale Köyü | 2 | 368 | %83,7 | AKP | %46,7 |
| Mescitli Köyü | 1 | 304 | %45,1 | HDP | %71,1 |
| Meşecik Köyü | 1 | 110 | %73,6 | AKP | %82,5 |
| Muratgören Köyü | 1 | 209 | %48,3 | HDP | %46,4 |
| Muratpaşa Mah. | 16 | 5.051 | %79,7 | AKP | %54,1 |
| Minare Mah. | 2 | 369 | %75,6 | AKP | %54,4 |
| Nadaslık Köyü | 1 | 258 | %81,4 | HDP | %58,8 |
| Ortakent Köyü | 2 | 662 | %79,9 | İYİ | %42,8 |
| Saray Mah. | 21 | 6.802 | %76,6 | AKP | %42,5 |
| Sarıdal Köyü | 1 | 154 | %72,7 | HDP | %68,8 |
| Savaşçılar Köyü | 1 | 204 | %84,3 | HDP | %72,1 |
| Sağlık Köyü | 1 | 99 | %93,9 | AKP | %83,3 |
| Serinova-Aydıngün Mah. | 1 | 177 | %92,7 | HDP | %34,3 |
| Serinova-Bakırcılar Mah. | 1 | 116 | %92,2 | SAADET | %42,7 |
| Serinova-Hürriyet Mah. | 2 | 599 | %90,7 | HDP | %30,7 |
| Serinova-Karşıyaka Mah. | 2 | 482 | %89,6 | AKP | %38,2 |
| Serinova-Çağdaş Mah. | 1 | 145 | %99,3 | HDP | %44,9 |
| Soğucak Köyü | 3 | 740 | %79,9 | AKP | %46,4 |
| Suboyu Köyü | 1 | 126 | %54,0 | AKP | %58,1 |
| Sudurağı Köyü | 1 | 301 | %65,5 | HDP | %78,9 |
| Suluca Köyü | 1 | 275 | %55,6 | HDP | %90,4 |
| Sunay Mah. | 19 | 6.311 | %75,1 | AKP | %44,2 |
| Sungu-Bahçelievler Mah. | 3 | 848 | %92,7 | AKP | %65,3 |
| Sungu-Hürriyet Mah. | 4 | 1.156 | %92,0 | AKP | %64,6 |
| Sungu-Kültür Mah. | 3 | 834 | %94,7 | AKP | %52,9 |
| Sungu-Şehit Naim Çiftçi Mah. | 1 | 258 | %91,5 | AKP | %65,3 |
| Sungu-Şehit Yücel Kurtoğlu Mah. | 2 | 416 | %94,5 | AKP | %62,4 |
| Suvaran Köyü | 2 | 558 | %86,2 | HDP | %48,4 |
| Sürügüden Köyü | 1 | 277 | %58,5 | HDP | %54,7 |
| Sütlüce Mah. | 7 | 2.380 | %78,9 | HDP | %52,5 |
| Tabanlı Köyü | 2 | 440 | %53,2 | HDP | %75,7 |
| Tandoğan Köyü | 4 | 1.121 | %79,3 | AKP | %61,4 |
| Taşoluk Köyü | 3 | 882 | %84,9 | AKP | %50,6 |
| Tekyol Köyü | 2 | 459 | %81,5 | HDP | %46,4 |
| Toprakkale Köyü | 2 | 377 | %69,8 | HDP | %46,7 |
| Tüten Köyü | 1 | 70 | %71,4 | HDP | %82,0 |
| Ulukaya Köyü | 1 | 141 | %63,8 | AKP | %82,2 |
| Yarpuzlu Köyü | 3 | 772 | %99,0 | AKP | %68,8 |
| Yaygın-Bahçelievler Mah. | 2 | 415 | %89,9 | AKP | %47,0 |
| Yaygın-Dagarası Mah. | 2 | 394 | %89,9 | AKP | %83,9 |
| Yaygın-Kardesler Mah. | 2 | 369 | %92,4 | AKP | %43,1 |
| Yaygın-Karsıyaka Mah. | 1 | 68 | %101,5 | SAADET | %46,2 |
| Yaygın-Merkez Mah. | 2 | 415 | %90,4 | AKP | %48,3 |
| Yaygın-Yeni Mah. | 2 | 558 | %87,8 | AKP | %41,2 |
| Yazla Köyü | 1 | 313 | %82,8 | HDP | %51,2 |
| Yelalan Köyü | 1 | 292 | %88,4 | AKP | %49,6 |
| Yeni Mah. | 14 | 4.526 | %77,0 | HDP | %47,4 |
| Yeşilce Mah. | 3 | 984 | %82,7 | HDP | %45,4 |
| Yeşilova-Bahçelievler Mah. | 2 | 456 | %94,3 | HDP | %36,2 |
| Yeşilova-Kültür Mah. | 2 | 473 | %93,5 | AKP | %56,3 |
| Yeşilova-Yeni Mah. | 2 | 362 | %92,8 | HDP | %41,6 |
| Yeşilyurt Mah. | 17 | 5.674 | %76,4 | HDP | %47,6 |
| Yoncalıöz Köyü | 2 | 547 | %55,9 | HDP | %56,4 |
| Yukarısızma Köyü | 1 | 153 | %76,5 | AKP | %97,4 |
| Yukarıyongalı Köyü | 1 | 343 | %81,6 | AKP | %97,3 |
| Yörecik Köyü | 1 | 19 | %94,7 | HDP | %94,1 |
| Yücetepe Köyü | 3 | 804 | %73,8 | HDP | %72,6 |
| Zafer Mah. | 10 | 3.260 | %77,3 | AKP | %46,2 |
| Ziyaret Köyü | 2 | 385 | %81,3 | AKP | %64,6 |
| Çatbaşı Köyü | 2 | 568 | %90,7 | HDP | %56,8 |
| Çukurbağ Köyü | 2 | 434 | %91,2 | HDP | %77,5 |
| Çöğürlü Köyü | 4 | 1.161 | %84,5 | AKP | %46,4 |
| Çiçekli Köyü | 1 | 87 | %73,6 | HDP | %50,8 |
| Özdilek Köyü | 2 | 431 | %90,5 | HDP | %45,1 |
| Üçdere Köyü | 2 | 489 | %84,3 | HDP | %48,4 |
| Üçevler Köyü | 2 | 513 | %96,1 | AKP | %69,1 |
| Üçsırt Köyü | 1 | 276 | %74,6 | HDP | %88,3 |
| İnardı Köyü | 2 | 520 | %80,6 | AKP | %64,0 |
| Şenoba Köyü | 2 | 484 | %87,0 | AKP | %42,1 |