%59,0
HDP birinci
34.521 geçerli oy · katılım %80,6
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Bulanık ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında HDP %59,0 ile birinci; 34.521 geçerli oy, katılım %80,6.
Kayıtlı seçmen 45.639 · Oy kullanan 36.774 (katılım %80,6) · Geçerli 34.521 · Geçersiz 2.253
Bulanık İl genel meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| HDP | 20.369 | %59,0 |
| AKP | 9.315 | %27,0 |
| CHP | 2.438 | %7,1 |
| MHP | 2.079 | %6,0 |
| SAADET | 203 | %0,6 |
| VATAN | 117 | %0,3 |
Seçilenler
- Filiz Aydın · HDP · listede 1. sıra
- Ceyhan Aydemir · HDP · listede 2. sıra
- Sait Taşdemir · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Asım Çetinkaya · HDP · listede 3. sıra
- Samet Kaşcı · HDP · listede 4. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Bulanık mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Adıvar Köyü | 3 | 723 | %83,5 | HDP | %67,0 |
| Akçaarmut Köyü | 1 | 303 | %80,2 | HDP | %76,6 |
| Akçakaynak Köyü | 1 | 67 | %34,3 | HDP | %47,8 |
| Altınoluk Köyü | 1 | 171 | %66,7 | HDP | %51,8 |
| Arakonak Köyü | 2 | 467 | %82,7 | HDP | %57,5 |
| Aşağıbüklü Köyü | 1 | 230 | %81,3 | HDP | %73,4 |
| Bahçelievler Mah. | 5 | 1.735 | %76,7 | HDP | %63,0 |
| Balotu Köyü | 3 | 1.050 | %76,7 | HDP | %48,9 |
| Bostancılar Köyü | 1 | 233 | %82,0 | HDP | %70,3 |
| Büngüldek Köyü | 1 | 81 | %65,4 | HDP | %49,0 |
| Cankurtaran Köyü | 1 | 324 | %82,4 | HDP | %74,2 |
| Cumhuriyet Mah. | 4 | 1.197 | %77,0 | HDP | %46,3 |
| Demirkapı Köyü | 2 | 523 | %79,4 | HDP | %85,3 |
| Değirmensuyu Köyü | 1 | 267 | %74,5 | HDP | %86,8 |
| Dokuzpınar Köyü | 1 | 236 | %81,4 | HDP | %62,4 |
| Doğantepe Köyü | 1 | 75 | %56,0 | HDP | %85,7 |
| Elmakaya-Cumhuriyet Mah. | 3 | 957 | %88,5 | HDP | %67,2 |
| Elmakaya-Karşıyaka Mah. | 2 | 566 | %94,9 | AKP | %70,7 |
| Erentepe-Fatih Mah. | 2 | 432 | %81,3 | HDP | %60,2 |
| Erentepe-Gazi Mah. | 4 | 1.179 | %82,5 | HDP | %49,0 |
| Erentepe-Kale Mah. | 2 | 594 | %81,5 | CHP | %44,9 |
| Ericek Köyü | 1 | 168 | %95,2 | HDP | %55,6 |
| Esenlik Köyü | 3 | 756 | %82,9 | HDP | %84,8 |
| Eskiyol Köyü | 1 | 123 | %44,7 | HDP | %53,7 |
| Gölyanı Köyü | 2 | 604 | %85,3 | HDP | %57,2 |
| Göztepe Köyü | 2 | 410 | %92,2 | HDP | %61,7 |
| Güllüova Mah. | 2 | 479 | %86,0 | MHP | %64,1 |
| Gülçimen Köyü | 1 | 314 | %81,5 | HDP | %76,5 |
| Gümüşpınar Köyü | 1 | 153 | %69,9 | HDP | %77,7 |
| Günbatmaz Köyü | 2 | 354 | %68,9 | HDP | %60,3 |
| Gündüzü Köyü | 2 | 366 | %79,2 | HDP | %79,0 |
| Günyurdu Köyü | 2 | 528 | %90,3 | HDP | %83,6 |
| Han Köyü | 1 | 42 | %38,1 | AKP | %66,7 |
| Hoşgeldi Köyü | 1 | 305 | %68,2 | HDP | %62,4 |
| Karaağıl Köyü | 3 | 942 | %79,5 | HDP | %66,5 |
| Karaburun Köyü | 2 | 440 | %52,7 | HDP | %54,5 |
| Karacaören Köyü | 1 | 47 | %74,5 | HDP | %51,5 |
| Kırkgöze Köyü | 4 | 1.240 | %88,8 | HDP | %74,8 |
| Kotanlı Köyü | 1 | 273 | %53,1 | HDP | %60,0 |
| Koyunağılı Köyü | 1 | 45 | %84,4 | HDP | %61,8 |
| Kurganlı Köyü | 1 | 243 | %82,3 | HDP | %78,8 |
| Köprüyolu Köyü | 2 | 545 | %87,7 | HDP | %82,3 |
| Kültür Mah. | 6 | 1.828 | %78,5 | HDP | %57,1 |
| Mescitli Mah. | 1 | 297 | %91,6 | HDP | %65,5 |
| Meşeiçi Köyü | 2 | 369 | %69,9 | HDP | %86,4 |
| Molladavut Köyü | 1 | 204 | %93,1 | HDP | %76,5 |
| Mollakent Köyü | 3 | 800 | %77,5 | HDP | %76,8 |
| Okçular Köyü | 1 | 88 | %48,9 | HDP | %53,5 |
| Olurdere Köyü | 2 | 371 | %62,8 | HDP | %91,3 |
| Oğlakkaya Köyü | 2 | 483 | %81,0 | HDP | %70,7 |
| Rüstemgedik-Bağlar Mah. | 2 | 416 | %89,7 | HDP | %79,2 |
| Rüstemgedik-Hanedan Mah. | 2 | 474 | %86,7 | CHP | %43,9 |
| Rüstemgedik-Zafer Mah. | 1 | 286 | %82,2 | CHP | %40,7 |
| Rüstemgedik-İnönü Mah. | 1 | 324 | %86,4 | CHP | %65,6 |
| Samanyolu Köyü | 1 | 92 | %84,8 | HDP | %70,7 |
| Sarıpınar-Pınar Mah. | 2 | 479 | %95,6 | CHP | %46,4 |
| Sarıpınar-Sinan Mah. | 2 | 504 | %89,9 | AKP | %49,6 |
| Sarıpınar-Çimen Mah. | 2 | 384 | %93,2 | MHP | %34,0 |
| Seçme Köyü | 1 | 256 | %87,5 | HDP | %77,3 |
| Sıradere Köyü | 1 | 87 | %83,9 | AKP | %47,8 |
| Sultanlı Köyü | 2 | 390 | %74,9 | HDP | %93,0 |
| Söğütlü Köyü | 2 | 545 | %86,2 | HDP | %50,7 |
| Toklular Köyü | 1 | 16 | %68,8 | AKP | %100,0 |
| Uzgörür-Abdalbeyazıt Mah. | 1 | 265 | %89,8 | AKP | %57,4 |
| Uzgörür-Alagez Mah. | 1 | 117 | %82,9 | AKP | %66,7 |
| Uzgörür-Arı Mah. | 1 | 213 | %85,9 | HDP | %56,5 |
| Uzgörür-Fatih Mah. | 2 | 509 | %92,1 | HDP | %50,7 |
| Uzgörür-Gazi Mah. | 1 | 259 | %91,9 | HDP | %57,0 |
| Yazbaşı Köyü | 2 | 581 | %78,7 | HDP | %68,4 |
| Yemişen Köyü | 3 | 761 | %81,7 | HDP | %90,9 |
| Yeni Mah. | 8 | 2.677 | %75,7 | HDP | %45,8 |
| Yokuşbaşı Köyü | 3 | 815 | %82,3 | HDP | %71,4 |
| Yoncalı-Cumhuriyet Mah. | 1 | 292 | %96,9 | HDP | %44,8 |
| Yoncalı-Hürriyet Mah. | 2 | 556 | %92,6 | HDP | %37,3 |
| Yoncalı-Yeni Mah. | 1 | 280 | %92,9 | AKP | %57,5 |
| Zafer Mah. | 9 | 3.134 | %74,8 | HDP | %52,5 |
| Çataklı Köyü | 2 | 371 | %82,2 | HDP | %83,0 |
| Çaygeldi Köyü | 1 | 347 | %91,9 | AKP | %54,3 |
| Örenkent Köyü | 3 | 730 | %84,8 | HDP | %65,0 |
| Üçtepe Köyü | 1 | 191 | %85,3 | AKP | %63,2 |
| İnönü Mah. | 5 | 1.612 | %77,3 | HDP | %63,0 |
| Şatırlar Köyü | 1 | 162 | %101,2 | AKP | %100,0 |
| Şehitlik Mah. | 9 | 2.894 | %76,0 | HDP | %67,9 |
| Şehittahir Köyü | 1 | 317 | %81,1 | AKP | %55,8 |
| Şehitveren Köyü | 1 | 76 | %69,7 | HDP | %64,2 |