%52,1
AK PARTİ birinci
67.815 geçerli oy · katılım %89,3
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Tavşanlı ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında AK PARTİ %52,1 ile birinci; 67.815 geçerli oy, katılım %89,3.
Kayıtlı seçmen 78.544 · Oy kullanan 70.142 (katılım %89,3) · Geçerli 67.815 · Geçersiz 2.327
Tavşanlı İl genel meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 35.344 | %52,1 |
| SAADET | 13.701 | %20,2 |
| MHP | 10.459 | %15,4 |
| CHP | 4.505 | %6,6 |
| İYİ | 2.759 | %4,1 |
| DP | 564 | %0,8 |
| BBP | 331 | %0,5 |
| BTP | 105 | %0,2 |
| VATAN | 47 | %0,1 |
Seçilenler
- Ramazan Aydemir · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Ahmet Yüksel · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Mustafa Altınbay · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 3. sıra
- Recep Toy · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 4. sıra
- Fatih Bozan · SAADET (Millet İttifakı) · listede 1. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Tavşanlı mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Ada Mah. | 3 | 751 | %90,0 | AKP | %52,2 |
| Akçaköy | 1 | 134 | %95,5 | AKP | %82,0 |
| Akçaşehir Köyü | 1 | 179 | %98,3 | AKP | %80,1 |
| Alabarda Köyü | 1 | 169 | %92,9 | AKP | %66,9 |
| Altınova Köyü | 1 | 103 | %94,2 | AKP | %62,1 |
| Aliköy | 2 | 406 | %96,8 | AKP | %39,2 |
| Artıranlar Köyü | 1 | 94 | %90,4 | AKP | %64,6 |
| Arifler Köyü | 1 | 52 | %94,2 | AKP | %68,8 |
| Avcılar Köyü | 1 | 101 | %94,1 | AKP | %82,6 |
| Aydınlar Köyü | 1 | 82 | %91,5 | AKP | %54,7 |
| Ayvalı Köyü | 3 | 1.000 | %95,4 | AKP | %68,0 |
| Ağaköy | 1 | 147 | %83,0 | AKP | %77,8 |
| Balıköy-Balıköy-Kadı Mah. | 1 | 139 | %97,8 | AKP | %41,5 |
| Balıköy-Balıköy-Karaşehir Mah. | 1 | 105 | %99,1 | AKP | %44,9 |
| Balıköy-Balıköy-Kışla Mah. | 1 | 134 | %96,3 | MHP | %61,9 |
| Balıköy-Balıköy-Merkez Mah. | 3 | 876 | %87,2 | AKP | %44,0 |
| Balıköy-Balıköy-Çıvgalar Mah. | 1 | 223 | %96,0 | AKP | %47,0 |
| Balıköy-Soluganlar Mah. | 1 | 109 | %99,1 | MHP | %38,0 |
| Bağlık Mah. | 5 | 1.716 | %91,7 | AKP | %56,4 |
| Başköy | 1 | 332 | %90,1 | AKP | %46,6 |
| Beyköy Mah. | 3 | 897 | %93,5 | AKP | %43,5 |
| Bozbelen Köyü | 1 | 189 | %88,9 | AKP | %59,3 |
| Burhan Köyü | 1 | 105 | %90,5 | AKP | %72,2 |
| Dağdemirli Köyü | 1 | 93 | %88,2 | AKP | %65,9 |
| Dağçeşme Mah. | 7 | 2.364 | %86,5 | AKP | %53,3 |
| Dedeler Mah. | 2 | 359 | %91,1 | AKP | %37,9 |
| Derbent Köyü | 1 | 322 | %91,6 | AKP | %60,0 |
| Derecik Köyü | 3 | 828 | %91,8 | AKP | %67,8 |
| Devekayası Köyü | 1 | 134 | %97,8 | AKP | %68,6 |
| Değirmisaz Köyü | 1 | 84 | %75,0 | AKP | %49,2 |
| Doğanlar Köyü | 1 | 110 | %98,2 | AKP | %61,2 |
| Dudaş Köyü | 1 | 132 | %101,5 | AKP | %62,0 |
| Durak Mah. | 12 | 3.920 | %83,1 | AKP | %45,2 |
| Dutlar Köyü | 1 | 88 | %86,4 | AKP | %64,0 |
| Dümrekhüseyinpaşa Köyü | 1 | 100 | %99,0 | AKP | %73,1 |
| Dümrekorta Köyü | 1 | 30 | %93,3 | AKP | %64,3 |
| Dümrekuluköy | 1 | 123 | %88,6 | AKP | %49,5 |
| Elmaağacı Köyü | 1 | 282 | %97,5 | AKP | %73,5 |
| Elmalı Köyü | 1 | 12 | %100,0 | MHP | %58,3 |
| Emirler Köyü | 1 | 187 | %93,1 | AKP | %78,0 |
| Erikli Köyü | 1 | 112 | %83,9 | AKP | %87,0 |
| Eğriöz Köyü | 1 | 106 | %96,2 | AKP | %83,3 |
| Eşen Köyü | 2 | 394 | %94,7 | AKP | %66,4 |
| Gazelyakup Köyü | 1 | 198 | %89,9 | AKP | %68,5 |
| Gevrekler Köyü | 1 | 89 | %98,9 | AKP | %50,0 |
| Göbel Köyü | 3 | 710 | %92,1 | MHP | %52,9 |
| Gökçeyurt Köyü | 1 | 21 | %109,5 | AKP | %78,3 |
| Gölcük Köyü | 1 | 136 | %97,1 | AKP | %67,7 |
| Gümüşgölcük Köyü | 1 | 119 | %94,1 | AKP | %81,5 |
| Gümüşyeniköy | 1 | 109 | %94,5 | AKP | %81,4 |
| Hanımçeşme Mah. | 13 | 4.470 | %89,4 | AKP | %47,3 |
| Karacakaş Köyü | 1 | 123 | %95,1 | AKP | %64,9 |
| Karakaya Köyü | 1 | 47 | %110,6 | AKP | %70,6 |
| Karakova Mah. | 2 | 574 | %93,7 | AKP | %54,5 |
| Karaköy | 1 | 191 | %95,8 | AKP | %79,6 |
| Karakişi Köyü | 1 | 73 | %95,9 | AKP | %77,9 |
| Karapelit Köyü | 1 | 243 | %96,3 | AKP | %80,2 |
| Karcık Köyü | 1 | 71 | %97,2 | AKP | %79,1 |
| Kargılı Köyü | 1 | 140 | %95,0 | AKP | %55,0 |
| Karlı Köyü | 1 | 271 | %98,5 | AKP | %71,5 |
| Kavaklı Köyü | 1 | 132 | %93,2 | AKP | %67,5 |
| Kavaklı Mah. | 7 | 2.074 | %85,8 | AKP | %51,2 |
| Kayaarası Köyü | 2 | 595 | %90,1 | AKP | %51,8 |
| Kayı Köyü | 1 | 259 | %95,0 | AKP | %77,7 |
| Kırkkavak Köyü | 1 | 140 | %89,3 | AKP | %62,4 |
| Kızılbük Köyü | 1 | 83 | %98,8 | AKP | %59,0 |
| Kızılçukur Köyü | 2 | 492 | %93,5 | AKP | %67,4 |
| Kışlademirli Köyü | 1 | 175 | %98,3 | AKP | %78,2 |
| Kocayeri Köyü | 1 | 39 | %102,6 | AKP | %70,3 |
| Kozluca Köyü | 1 | 78 | %100,0 | AKP | %70,3 |
| Kuruçay-Kuruçay-Güzelyurt Mah. | 2 | 351 | %94,0 | AKP | %55,8 |
| Kuruçay-Kuruçay-Kocapınar Mah. | 2 | 529 | %94,3 | AKP | %60,6 |
| Kuruçay-Kuruçay-Ören Mah. | 3 | 708 | %94,6 | AKP | %57,2 |
| Köprücek Köyü | 2 | 524 | %95,8 | AKP | %76,1 |
| Köreken Köyü | 1 | 36 | %94,4 | AKP | %71,0 |
| Köseler Köyü | 1 | 291 | %94,5 | AKP | %81,1 |
| Madanlar Köyü | 1 | 24 | %100,0 | AKP | %56,5 |
| Moymul Mah. | 19 | 5.901 | %85,7 | AKP | %41,8 |
| Nusretler Köyü | 1 | 108 | %100,0 | AKP | %66,7 |
| Opanözü Köyü | 1 | 223 | %92,4 | AKP | %50,7 |
| Ovacık Köyü | 1 | 284 | %94,4 | AKP | %62,5 |
| Sekbandemirli Köyü | 1 | 252 | %97,6 | AKP | %77,3 |
| Subaşı Mah. | 8 | 2.611 | %89,2 | AKP | %49,4 |
| Tepecik-Tepecik-Aşağı Mah. | 2 | 535 | %95,9 | AKP | %44,1 |
| Tepecik-Tepecik-Orta Mah. | 3 | 986 | %95,6 | AKP | %41,6 |
| Tepecik-Tepecik-Yukarı Mah. | 2 | 687 | %94,2 | AKP | %49,0 |
| Tunçbilek-Gürağaç Cevizli Mah. | 2 | 663 | %95,0 | AKP | %53,1 |
| Tunçbilek-Gürağaç Çınar Mah. | 2 | 566 | %94,4 | AKP | %58,7 |
| Tunçbilek-Tunçbilek Merkez Mah. | 4 | 1.083 | %95,5 | MHP | %52,9 |
| Tunçbilek-Tunçbilek-Demirbilek Mah. | 3 | 896 | %93,6 | AKP | %42,0 |
| Tunçbilek-Tunçbilek-Hamitabat Mah. | 2 | 386 | %95,9 | MHP | %50,3 |
| Tunçbilek-Tunçbilek-Işık Mah. | 1 | 228 | %94,7 | MHP | %42,2 |
| Tunçbilek-Tunçbilek-Köprübaşı Mah. | 1 | 350 | %98,0 | MHP | %44,1 |
| Tunçbilek-Tunçbilek-Çamaltı Mah. | 1 | 160 | %83,1 | AKP | %33,3 |
| Ulucami Mah. | 19 | 6.169 | %85,4 | AKP | %53,6 |
| Uluçam Köyü | 1 | 111 | %93,7 | AKP | %58,4 |
| Vakıf Köyü | 1 | 31 | %96,8 | AKP | %44,8 |
| Yataklı Köyü | 1 | 180 | %94,4 | İYİ | %42,5 |
| Yağmurlu Köyü | 1 | 162 | %98,2 | AKP | %66,7 |
| Yeni Mah. | 30 | 9.718 | %84,7 | AKP | %48,0 |
| Yeniköy | 2 | 457 | %91,0 | AKP | %58,8 |
| Yıldırım Beyazıt Mah. | 11 | 3.304 | %88,6 | AKP | %58,5 |
| Yörgüç Köyü | 2 | 392 | %98,5 | AKP | %54,0 |
| Çakıllı Köyü | 1 | 85 | %100,0 | AKP | %63,9 |
| Çaldibi Köyü | 1 | 183 | %89,1 | AKP | %65,2 |
| Çaltılı Köyü | 1 | 281 | %93,6 | AKP | %70,2 |
| Çardaklı Mah. | 2 | 561 | %95,4 | AKP | %48,5 |
| Çayırköy | 1 | 70 | %85,7 | AKP | %47,4 |
| Çayıroluk Köyü | 1 | 19 | %100,0 | AKP | %52,6 |
| Çıkrıcak Köyü | 1 | 108 | %100,9 | AKP | %61,5 |
| Çınarcık Köyü | 1 | 60 | %96,7 | AKP | %73,2 |
| Çırçırçeşme Mah. | 3 | 963 | %89,9 | AKP | %52,0 |
| Çobanköy | 2 | 451 | %97,6 | AKP | %77,6 |
| Çobanlar Köyü | 1 | 118 | %100,0 | AKP | %80,2 |
| Çukurköy Mah. | 9 | 2.531 | %84,0 | AKP | %48,6 |
| Öksüzler Köyü | 1 | 26 | %92,3 | AKP | %54,2 |
| Ömerbey Mah. | 2 | 634 | %90,5 | AKP | %52,6 |
| Ören Köyü | 1 | 61 | %85,3 | AKP | %62,0 |
| Üyücek Köyü | 1 | 114 | %100,0 | AKP | %36,0 |
| İsaköy | 1 | 314 | %99,7 | AKP | %51,5 |
| İstasyon Mah. | 8 | 2.794 | %87,6 | AKP | %51,1 |
| Şahmelek Köyü | 1 | 86 | %97,7 | AKP | %81,3 |
| Şahin Köyü | 1 | 216 | %100,9 | AKP | %55,6 |
| Şapçı Köyü | 1 | 207 | %95,2 | AKP | %54,6 |
| Şapçıdede Köyü | 1 | 124 | %99,2 | AKP | %69,1 |
| Şenlik Köyü | 1 | 157 | %91,1 | AKP | %75,7 |