%52,7
AK PARTİ birinci
44.392 geçerli oy · katılım %91,1
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Simav ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında AK PARTİ %52,7 ile birinci; 44.392 geçerli oy, katılım %91,1.
Kayıtlı seçmen 50.952 · Oy kullanan 46.418 (katılım %91,1) · Geçerli 44.392 · Geçersiz 2.026
Simav İl genel meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 23.374 | %52,7 |
| MHP | 8.208 | %18,5 |
| İYİ | 7.148 | %16,1 |
| CHP | 3.239 | %7,3 |
| DP | 1.060 | %2,4 |
| BBP | 697 | %1,6 |
| SAADET | 452 | %1,0 |
| DSP | 133 | %0,3 |
| BTP | 81 | %0,2 |
Seçilenler
- Kahraman Aktay · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Ali Osman Ergün · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- İbrahim Karataş · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 3. sıra
- Ahmet Şimşek · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 4. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Simav mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| 101 Evler Mah. | 4 | 1.056 | %87,6 | AKP | %48,6 |
| 4 Eylül Mah. | 6 | 1.880 | %83,2 | AKP | %39,2 |
| Ahlatlıçeşme Köyü | 1 | 184 | %95,7 | AKP | %75,6 |
| Ahmetli Köyü | 1 | 307 | %91,2 | AKP | %51,9 |
| Akdağ-Cevizlik Mah. | 1 | 102 | %100,0 | AKP | %72,6 |
| Akdağ-Kınık Mah. | 3 | 784 | %98,2 | AKP | %81,8 |
| Akdağ-Savcılar Mah. | 3 | 870 | %95,6 | MHP | %67,7 |
| Akpınar Köyü | 1 | 70 | %94,3 | AKP | %83,1 |
| Aksaz Köyü | 2 | 368 | %89,7 | AKP | %73,4 |
| Aşağıdolaylar Köyü | 1 | 194 | %97,4 | AKP | %78,2 |
| Bademli Köyü | 1 | 98 | %89,8 | AKP | %58,8 |
| Bahtıllı Köyü | 2 | 435 | %93,6 | AKP | %58,5 |
| Başkonak Köyü | 1 | 107 | %95,3 | AKP | %64,7 |
| Beciler Köyü | 2 | 180 | %98,3 | AKP | %79,6 |
| Bedirler Köyü | 1 | 100 | %98,0 | AKP | %47,4 |
| Beyce Köyü | 4 | 1.311 | %86,0 | AKP | %55,5 |
| Boğazköy | 2 | 384 | %93,5 | AKP | %70,1 |
| Cuma Mah. | 3 | 794 | %92,3 | AKP | %47,5 |
| Demirci-Demirci Mah. | 2 | 483 | %97,1 | AKP | %40,3 |
| Demirci-Karacalar Mah. | 3 | 710 | %95,2 | AKP | %45,8 |
| Demirci-Çaysimav Mah. | 2 | 437 | %93,4 | CHP | %26,4 |
| Demirci-Öreyler Mah. | 2 | 660 | %92,6 | AKP | %54,7 |
| Dereköy | 1 | 50 | %94,0 | AKP | %66,0 |
| Dereyüzüdere Köyü | 1 | 245 | %95,9 | AKP | %49,1 |
| Değirmenciler Mah. | 1 | 149 | %92,6 | AKP | %60,0 |
| Efir Köyü | 2 | 368 | %94,8 | AKP | %81,3 |
| Esenbağ Köyü | 1 | 194 | %95,4 | AKP | %69,3 |
| Esenevler Mah. | 4 | 1.221 | %86,9 | AKP | %39,1 |
| Evciler Köyü | 2 | 86 | %96,5 | AKP | %48,0 |
| Eğdemir Köyü | 1 | 252 | %89,3 | AKP | %73,9 |
| Eğirler Köyü | 1 | 223 | %94,2 | AKP | %73,5 |
| Fatih Mah. | 10 | 3.195 | %82,5 | AKP | %40,9 |
| Gılmanlar Köyü | 1 | 224 | %97,8 | AKP | %57,0 |
| Gökçeler Köyü | 2 | 360 | %93,6 | AKP | %45,3 |
| Gölköy | 1 | 265 | %94,3 | AKP | %41,7 |
| Güney-Cuma Mah. | 2 | 668 | %92,7 | MHP | %38,3 |
| Güney-Fatih Mah. | 2 | 666 | %94,9 | MHP | %44,7 |
| Güzelyurt Köyü | 1 | 216 | %94,0 | AKP | %47,2 |
| Hacıahmetoğlu Mah. | 2 | 208 | %99,0 | AKP | %57,2 |
| Hacıhüseyinefendi Köyü | 2 | 181 | %98,9 | AKP | %72,6 |
| Hasanören Köyü | 1 | 247 | %91,5 | AKP | %77,5 |
| Hıdırdivanı Köyü | 1 | 105 | %91,4 | AKP | %36,3 |
| Hisarardı Mah. | 9 | 3.022 | %85,1 | AKP | %44,7 |
| Hisarbey Köyü | 2 | 365 | %94,8 | AKP | %45,3 |
| Ihlamur Köyü | 2 | 165 | %93,9 | AKP | %68,8 |
| Kalkan Köyü | 2 | 518 | %91,3 | AKP | %56,8 |
| Kapıkaya Köyü | 1 | 138 | %94,2 | AKP | %62,1 |
| Karacahisar Köyü | 2 | 429 | %93,7 | AKP | %48,6 |
| Karacaören Köyü | 1 | 172 | %92,4 | AKP | %72,4 |
| Karakoca Köyü | 1 | 196 | %91,3 | AKP | %81,2 |
| Karakür Mah. | 3 | 965 | %88,4 | AKP | %49,2 |
| Karapınar Köyü | 1 | 274 | %86,9 | AKP | %77,6 |
| Karşıyaka Mah. | 3 | 805 | %93,2 | AKP | %46,7 |
| Kayaışık Köyü | 1 | 177 | %85,3 | AKP | %64,9 |
| Kayalıdere Köyü | 1 | 49 | %85,7 | AKP | %65,0 |
| Kekliktepe Mah. | 3 | 848 | %92,0 | AKP | %36,2 |
| Kelemyenice Köyü | 2 | 561 | %89,5 | AKP | %64,8 |
| Kestel Köyü | 2 | 646 | %94,7 | AKP | %73,4 |
| Kızılcık Köyü | 1 | 193 | %96,9 | AKP | %87,8 |
| Koyunoba Köyü | 2 | 246 | %94,7 | AKP | %71,9 |
| Kurduman Köyü | 1 | 50 | %90,0 | AKP | %74,4 |
| Kusumlar Köyü | 1 | 239 | %92,9 | AKP | %78,9 |
| Kuşu-Dere Mah. | 2 | 409 | %96,8 | AKP | %55,2 |
| Kuşu-Kadılar Mah. | 2 | 544 | %95,4 | AKP | %51,6 |
| Kuşu-Kaya Mah. | 1 | 304 | %95,1 | AKP | %59,3 |
| Kuşu-Yeni Mah. | 2 | 582 | %96,6 | AKP | %54,3 |
| Köseler Köyü | 1 | 54 | %94,4 | AKP | %59,6 |
| Külcü Köyü | 1 | 117 | %96,6 | AKP | %64,2 |
| Küplüce Köyü | 1 | 227 | %95,6 | AKP | %45,5 |
| Kiçir Köyü | 1 | 246 | %78,5 | AKP | %78,7 |
| Maden Köyü | 1 | 98 | %93,9 | AKP | %67,8 |
| Mamak Köyü | 1 | 222 | %94,1 | AKP | %34,7 |
| Muradınlar Mah. | 6 | 1.596 | %85,5 | AKP | %44,8 |
| Naşa-Cumhuriyet Mah. | 3 | 830 | %93,9 | AKP | %46,1 |
| Naşa-Fatih Mah. | 3 | 634 | %96,1 | AKP | %61,8 |
| Naşa-Hamzabey Mah. | 1 | 181 | %92,3 | AKP | %54,5 |
| Ortacı Köyü | 1 | 183 | %89,1 | AKP | %86,1 |
| Pulluca Köyü | 1 | 268 | %94,0 | AKP | %55,7 |
| Samat Köyü | 1 | 157 | %97,5 | AKP | %66,7 |
| Sarıkaya Köyü | 1 | 70 | %98,6 | AKP | %76,8 |
| Sarıçam Köyü | 1 | 234 | %96,6 | AKP | %50,0 |
| Sarkatlar Köyü | 1 | 64 | %93,8 | AKP | %52,7 |
| Sırapayam Mah. | 1 | 329 | %88,8 | İYİ | %38,6 |
| Sudöşeği Köyü | 1 | 142 | %93,0 | AKP | %40,3 |
| Söğüt Köyü | 2 | 508 | %96,9 | AKP | %49,6 |
| Sünnetçiler Köyü | 1 | 68 | %100,0 | AKP | %58,5 |
| Tabakhane Mah. | 3 | 809 | %85,3 | AKP | %38,6 |
| Taşköy | 1 | 127 | %89,0 | AKP | %74,3 |
| Taşlık Köyü | 1 | 47 | %87,2 | AKP | %67,5 |
| Tepecik Mah. | 2 | 415 | %93,0 | AKP | %44,5 |
| Toklar Köyü | 1 | 78 | %102,6 | AKP | %54,6 |
| Yassıeynihan Köyü | 1 | 125 | %96,8 | AKP | %70,4 |
| Yavu Köyü | 1 | 188 | %94,7 | AKP | %91,4 |
| Yaykın Köyü | 2 | 408 | %90,4 | AKP | %73,0 |
| Yağıllar Köyü | 1 | 200 | %86,0 | AKP | %74,4 |
| Yağmurlar Köyü | 1 | 265 | %82,3 | AKP | %67,3 |
| Yemişli Köyü | 3 | 889 | %91,8 | AKP | %46,8 |
| Yeni Mah. | 2 | 421 | %91,0 | AKP | %38,7 |
| Yeniköy | 4 | 801 | %92,8 | AKP | %46,7 |
| Yeniler Köyü | 1 | 104 | %86,5 | AKP | %81,2 |
| Yeşildere Köyü | 2 | 669 | %92,1 | AKP | %78,2 |
| Yeşilköy | 3 | 818 | %92,9 | AKP | %56,3 |
| Yeşilova Mah. | 2 | 627 | %94,1 | AKP | %54,3 |
| Yeşilyayla Köyü | 1 | 11 | %109,1 | AKP | %58,3 |
| Yeşilçam Köyü | 1 | 101 | %99,0 | AKP | %60,6 |
| Yukarıdolaylar Köyü | 1 | 145 | %93,8 | AKP | %90,8 |
| Çakırlar Köyü | 2 | 437 | %97,9 | AKP | %69,7 |
| Çamlık Köyü | 1 | 149 | %89,3 | AKP | %51,2 |
| Çavdır Mah. | 2 | 386 | %98,2 | AKP | %47,2 |
| Çınarlıdere Köyü | 1 | 180 | %95,0 | AKP | %63,6 |
| Çulhalar Köyü | 1 | 44 | %95,5 | MHP | %55,0 |
| Çitgöl-Camii Kebir Mah. | 4 | 1.228 | %94,7 | AKP | %57,0 |
| Çitgöl-Cumhuriyet Mah. | 5 | 1.558 | %93,1 | AKP | %54,7 |
| Örencik Köyü | 1 | 123 | %99,2 | AKP | %67,5 |
| Örenli Köyü | 1 | 134 | %91,8 | AKP | %60,2 |
| İmranlar Köyü | 1 | 110 | %96,4 | MHP | %52,9 |
| İnkaya Köyü | 1 | 135 | %99,3 | AKP | %55,2 |
| İnlice Köyü | 1 | 14 | %100,0 | AKP | %100,0 |
| Şenköy | 2 | 444 | %93,5 | AKP | %62,1 |