%39,8
AK PARTİ birinci
12.537 geçerli oy · katılım %91,2
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Mucur ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında AK PARTİ %39,8 ile birinci; 12.537 geçerli oy, katılım %91,2.
Kayıtlı seçmen 14.374 · Oy kullanan 13.108 (katılım %91,2) · Geçerli 12.537 · Geçersiz 571
Mucur İl genel meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 4.984 | %39,8 |
| MHP | 4.962 | %39,6 |
| İYİ | 2.092 | %16,7 |
| SAADET | 342 | %2,7 |
| BBP | 71 | %0,6 |
| DP | 47 | %0,4 |
| VATAN | 22 | %0,2 |
| BTP | 17 | %0,1 |
Seçilenler
- İsmet Köksal · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Durdu Özen · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Mucur mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Acıöz Mah. | 1 | 104 | %123,1 | MHP | %44,0 |
| Aksaklı Köyü | 1 | 19 | %89,5 | AKP | %76,5 |
| Altınyazı Köyü | 1 | 104 | %95,2 | İYİ | %56,0 |
| Asmakaradam Köyü | 1 | 124 | %94,4 | AKP | %54,1 |
| Avcıköy | 1 | 169 | %94,7 | AKP | %58,2 |
| Aydoğmuş Köyü | 1 | 246 | %96,3 | İYİ | %52,8 |
| Babur Köyü | 1 | 26 | %103,9 | AKP | %76,0 |
| Bayramuşağı Köyü | 1 | 101 | %97,0 | AKP | %53,2 |
| Bazlamaç Köyü | 1 | 95 | %102,1 | AKP | %57,0 |
| Budak Köyü | 1 | 103 | %97,1 | MHP | %49,5 |
| Büyükkayapa Köyü | 1 | 123 | %87,0 | İYİ | %55,7 |
| Dalakçı Köyü | 1 | 226 | %96,5 | İYİ | %51,2 |
| Dağçiftliği Köyü | 1 | 44 | %97,7 | İYİ | %52,4 |
| Devepınarı Köyü | 1 | 29 | %103,5 | İYİ | %69,0 |
| Geyicek Köyü | 1 | 80 | %97,5 | AKP | %42,9 |
| Gümüşkümbet Köyü | 1 | 211 | %90,5 | İYİ | %37,6 |
| Güzyurdu Köyü | 1 | 91 | %92,3 | MHP | %52,4 |
| Hamidiye Mah. | 9 | 2.590 | %89,6 | MHP | %44,1 |
| Karaarkaç Köyü | 1 | 55 | %96,4 | MHP | %75,5 |
| Karacalı Köyü | 1 | 59 | %98,3 | İYİ | %42,6 |
| Karakuyu Köyü | 2 | 165 | %98,8 | İYİ | %40,9 |
| Karkın Köyü | 1 | 159 | %93,7 | İYİ | %56,6 |
| Karşıyaka Mah. | 5 | 1.314 | %90,0 | AKP | %51,8 |
| Kepez Köyü | 1 | 69 | %94,2 | AKP | %44,3 |
| Kılıçlı Köyü | 1 | 79 | %76,0 | MHP | %85,0 |
| Kıran Köyü | 1 | 54 | %94,4 | AKP | %51,0 |
| Kızılağıl Köyü | 1 | 39 | %100,0 | İYİ | %39,5 |
| Kızıldağyeniyapan Köyü | 2 | 484 | %94,6 | AKP | %47,6 |
| Kurugöl Köyü | 2 | 457 | %89,7 | AKP | %35,2 |
| Kuşaklı Köyü | 1 | 68 | %86,8 | AKP | %48,3 |
| Küçükburunağıl Köyü | 1 | 127 | %94,5 | MHP | %45,6 |
| Küçükkavak Köyü | 1 | 22 | %109,1 | AKP | %54,2 |
| Küçükkayapa Köyü | 1 | 35 | %85,7 | İYİ | %96,3 |
| Medetsiz Köyü | 1 | 130 | %83,1 | MHP | %80,6 |
| Obruk Köyü | 1 | 33 | %87,9 | MHP | %51,9 |
| Osmangazi Mah. | 2 | 354 | %89,6 | MHP | %42,2 |
| Palangıç Köyü | 1 | 63 | %93,7 | MHP | %35,1 |
| Pınarkaya Köyü | 1 | 152 | %96,7 | İYİ | %36,4 |
| Rahmalar Köyü | 1 | 45 | %84,4 | MHP | %48,7 |
| Seyfe Köyü | 1 | 96 | %88,5 | AKP | %59,7 |
| Solaklı Mah. | 3 | 902 | %89,1 | MHP | %45,3 |
| Susuz Köyü | 1 | 31 | %77,4 | MHP | %41,7 |
| Yazıkınık Köyü | 1 | 112 | %91,1 | AKP | %48,0 |
| Yenice Mah. | 16 | 4.320 | %89,7 | MHP | %46,9 |
| Yeniköy | 1 | 20 | %115,0 | İYİ | %36,4 |
| Yeğenağa Köyü | 1 | 66 | %81,8 | AKP | %46,3 |
| Yeşilyurt Köyü | 1 | 53 | %84,9 | MHP | %32,5 |
| Yürücek Köyü | 1 | 47 | %93,6 | İYİ | %47,7 |
| Çatalarkaç Köyü | 1 | 27 | %100,0 | İYİ | %51,9 |
| İnaç Köyü | 1 | 123 | %100,8 | İYİ | %62,6 |
| Şatıroğlu Mah. | 1 | 129 | %100,0 | MHP | %50,0 |