%37,4
AK PARTİ birinci
81.051 geçerli oy · katılım %84,2
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Kırşehir Merkez ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında AK PARTİ %37,4 ile birinci; 81.051 geçerli oy, katılım %84,2.
Kayıtlı seçmen 99.207 · Oy kullanan 83.527 (katılım %84,2) · Geçerli 81.051 · Geçersiz 2.476
Kırşehir Merkez İl genel meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 30.322 | %37,4 |
| CHP | 28.076 | %34,6 |
| MHP | 16.157 | %19,9 |
| İYİ | 4.261 | %5,3 |
| HDP | 980 | %1,2 |
| SAADET | 667 | %0,8 |
| BBP | 304 | %0,4 |
| DP | 193 | %0,2 |
| VATAN | 54 | %0,1 |
| BTP | 37 | %0,1 |
Seçilenler
- Hacı Ömer Seyfi · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Bayram Altuntaş · CHP (Millet İttifakı) · listede 1. sıra
- Şaban Çelik · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Hüseyin Güven · CHP (Millet İttifakı) · listede 2. sıra
- Ömer Yaşar · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Murat Yüksel · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 3. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Kırşehir Merkez mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Ahievran Mah. | 24 | 7.697 | %82,1 | CHP | %45,7 |
| Akçaağıl Köyü | 1 | 314 | %88,9 | AKP | %37,0 |
| Aşıkpaşa Mah. | 36 | 11.957 | %82,5 | CHP | %44,8 |
| Bahçelievler Mah. | 10 | 3.271 | %85,6 | AKP | %48,4 |
| Bağbaşı Mah. | 22 | 7.026 | %82,2 | AKP | %37,8 |
| Dedeli Köyü | 1 | 230 | %94,8 | AKP | %67,5 |
| Değirmenkaşı Köyü | 1 | 349 | %96,0 | AKP | %41,6 |
| Dulkadirli Karaisa Köyü | 1 | 47 | %91,5 | AKP | %79,5 |
| Dulkadirli Köyü | 2 | 380 | %92,1 | CHP | %50,5 |
| Ecikağıl Köyü | 1 | 76 | %94,7 | AKP | %40,0 |
| Gölhisar Mah. | 2 | 590 | %89,2 | AKP | %45,0 |
| Göllü Köyü | 1 | 83 | %80,7 | CHP | %55,4 |
| Güldiken Mah. | 9 | 3.018 | %84,0 | AKP | %42,1 |
| Güzler Köyü | 1 | 180 | %95,6 | AKP | %43,5 |
| Hamurlubeşler Köyü | 1 | 60 | %100,0 | AKP | %48,3 |
| Hamurluüçler Köyü | 1 | 46 | %91,3 | AKP | %54,1 |
| Hashüyük Köyü | 1 | 103 | %83,5 | MHP | %48,8 |
| Kalankaldı Köyü | 1 | 17 | %105,9 | MHP | %44,4 |
| Karaboğaz Köyü | 1 | 114 | %97,4 | AKP | %40,2 |
| Karaduraklı Köyü | 1 | 60 | %91,7 | AKP | %41,5 |
| Karahıdır Köyü | 2 | 550 | %92,6 | CHP | %36,3 |
| Karalar Köyü | 1 | 201 | %90,1 | CHP | %41,4 |
| Karıncalı Köyü | 1 | 121 | %76,9 | AKP | %55,1 |
| Kartalkaya Köyü | 1 | 121 | %89,3 | AKP | %41,0 |
| Kayabaşı Mah. | 7 | 2.289 | %84,4 | CHP | %39,5 |
| Kervansaray Mah. | 27 | 8.620 | %84,0 | CHP | %40,7 |
| Kesikköprü Köyü | 1 | 50 | %94,0 | AKP | %53,3 |
| Kındam Mah. | 5 | 1.466 | %85,7 | AKP | %45,5 |
| Kırkpınar Köyü | 1 | 50 | %78,0 | CHP | %56,4 |
| Kocabey Köyü | 1 | 60 | %100,0 | AKP | %73,7 |
| Kortulu Köyü | 1 | 131 | %97,0 | CHP | %45,6 |
| Kurtbeliyeniyapan Köyü | 1 | 14 | %114,3 | CHP | %53,3 |
| Kuruağıl Köyü | 1 | 106 | %91,5 | AKP | %42,3 |
| Kuşdilli Mah. | 7 | 2.112 | %85,3 | AKP | %42,5 |
| Körpınar Köyü | 1 | 272 | %79,8 | CHP | %59,1 |
| Medrese Mah. | 39 | 13.112 | %82,9 | AKP | %36,5 |
| Nasuhdede Mah. | 17 | 5.579 | %84,7 | CHP | %39,4 |
| Saraycık Köyü | 1 | 167 | %62,9 | AKP | %54,9 |
| Sevdiğin Köyü | 1 | 76 | %96,1 | AKP | %37,5 |
| Seyrekköy | 1 | 56 | %85,7 | AKP | %64,6 |
| Sıdıklı Büyükoba Köyü | 1 | 146 | %96,6 | MHP | %40,0 |
| Sıdıklı Darboğaz Köyü | 1 | 63 | %85,7 | CHP | %45,1 |
| Sıdıklı Kumarkaç Köyü | 1 | 167 | %93,4 | MHP | %62,6 |
| Sıdıklı Küçükboğaz Köyü | 1 | 94 | %73,4 | CHP | %44,1 |
| Sıdıklı Küçükoba Köyü | 1 | 238 | %95,4 | AKP | %39,5 |
| Sıdıklı İkizağıl Köyü | 1 | 112 | %54,5 | AKP | %35,0 |
| Sıdıklıortaoba Köyü | 1 | 66 | %93,9 | MHP | %45,9 |
| Taburoğlu Köyü | 1 | 127 | %91,3 | CHP | %54,3 |
| Tatarilyaskışla Köyü | 1 | 91 | %95,6 | AKP | %63,5 |
| Tatarilyasyayla Köyü | 1 | 160 | %93,8 | AKP | %34,7 |
| Tepesidelik Köyü | 1 | 43 | %97,7 | CHP | %34,2 |
| Tokluman Köyü | 2 | 486 | %82,1 | AKP | %54,2 |
| Tosunburnu Köyü | 1 | 127 | %92,9 | CHP | %61,3 |
| Ulupınar Köyü | 2 | 572 | %64,3 | AKP | %84,6 |
| Uzunaliuşağı Köyü | 1 | 173 | %96,0 | MHP | %46,9 |
| Yağmurluarmutlu Köyü | 1 | 45 | %100,0 | AKP | %72,7 |
| Yağmurlubüyükoba Köyü | 1 | 89 | %95,5 | AKP | %64,7 |
| Yağmurlukale Köyü | 1 | 41 | %95,1 | AKP | %74,4 |
| Yağmurlusayobası Köyü | 1 | 22 | %95,5 | AKP | %90,5 |
| Yenice Mah. | 59 | 19.887 | %83,5 | AKP | %40,7 |
| Yeşilli Köyü | 1 | 92 | %94,6 | AKP | %48,2 |
| Yeşiloba Köyü | 1 | 82 | %95,1 | AKP | %42,5 |
| Yukarıhamurlu Köyü | 1 | 201 | %95,0 | AKP | %59,0 |
| Çadırlıhacıyusuf Köyü | 1 | 227 | %89,0 | AKP | %50,0 |
| Çayağzı Köyü | 3 | 853 | %95,7 | MHP | %55,3 |
| Çoğun Köyü | 1 | 179 | %93,9 | AKP | %60,4 |
| Çukurçayır Mah. | 5 | 1.401 | %87,9 | AKP | %45,1 |
| Özbağ-Helvacılar Mah. | 1 | 309 | %90,6 | MHP | %55,0 |
| Özbağ-Karşıyaka Mah. | 1 | 211 | %99,1 | MHP | %72,1 |
| Özbağ-Kızılca Mah. | 2 | 462 | %92,4 | MHP | %40,1 |
| Özbağ-Kışlapınar Mah. | 2 | 457 | %94,1 | MHP | %46,1 |
| Özbağ-Saraylar Mah. | 1 | 350 | %91,7 | MHP | %50,0 |
| Özbağ-Yeni Mah. | 2 | 415 | %94,7 | MHP | %49,7 |
| Özbağ-Örcün Mah. | 2 | 448 | %91,5 | MHP | %50,1 |