%57,8
CHP birinci
96.487 geçerli oy · katılım %86,3
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Lüleburgaz ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında CHP %57,8 ile birinci; 96.487 geçerli oy, katılım %86,3.
Kayıtlı seçmen 114.061 · Oy kullanan 98.389 (katılım %86,3) · Geçerli 96.487 · Geçersiz 1.902
Lüleburgaz İl genel meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| CHP | 55.767 | %57,8 |
| AKP | 20.800 | %21,6 |
| İYİ | 9.407 | %9,8 |
| MHP | 8.225 | %8,5 |
| HDP | 777 | %0,8 |
| SAADET | 671 | %0,7 |
| DP | 426 | %0,4 |
| BBP | 174 | %0,2 |
| VATAN | 127 | %0,1 |
| BTP | 113 | %0,1 |
Seçilenler
- Nülüfer Erol · CHP (Millet İttifakı) · listede 1. sıra
- Saygun Ersin · CHP (Millet İttifakı) · listede 2. sıra
- Yeşim Girgin · CHP (Millet İttifakı) · listede 3. sıra
- Zeki Akın · CHP (Millet İttifakı) · listede 4. sıra
- Hüseyin Tuzcu · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Lüleburgaz mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| 8 Kasım Mah. | 20 | 6.769 | %82,5 | CHP | %56,6 |
| Ahmetbey-Dere Mah. | 3 | 754 | %94,7 | CHP | %50,0 |
| Ahmetbey-Gündoğu Mah. | 6 | 1.853 | %94,3 | CHP | %58,5 |
| Ahmetbey-Karşıyaka Mah. | 2 | 687 | %95,9 | AKP | %41,0 |
| Akçaköy | 1 | 278 | %97,8 | CHP | %73,6 |
| Alacaoğlu Köyü | 2 | 544 | %94,3 | CHP | %58,8 |
| Atatürk Mah. | 21 | 7.073 | %84,9 | CHP | %63,5 |
| Ayvalı Köyü | 2 | 535 | %92,5 | CHP | %50,5 |
| Barış Mah. | 8 | 2.475 | %83,8 | CHP | %43,4 |
| Büyükkarıştıran-Fatih Mah. | 6 | 1.812 | %94,0 | CHP | %49,9 |
| Büyükkarıştıran-Küçükkarıştıran Mah. | 1 | 318 | %95,9 | CHP | %65,1 |
| Büyükkarıştıran-Yeni Mah. | 2 | 634 | %94,3 | CHP | %47,8 |
| Büyükkarıştıran-Yıldırım Mah. | 5 | 1.693 | %93,9 | CHP | %50,0 |
| Celaliye Köyü | 4 | 1.061 | %93,7 | CHP | %41,1 |
| Ceylanköy | 2 | 375 | %91,2 | CHP | %48,4 |
| Cumhuriyet Mah. | 7 | 2.185 | %85,9 | CHP | %63,8 |
| Davutlu Köyü | 1 | 77 | %80,5 | AKP | %40,0 |
| Dere Mah. | 4 | 1.232 | %79,1 | CHP | %50,4 |
| Durak Mah. | 7 | 2.211 | %83,0 | CHP | %53,2 |
| Düğüncübaşı Köyü | 3 | 849 | %94,4 | CHP | %61,4 |
| Emirali Köyü | 2 | 638 | %93,0 | CHP | %47,0 |
| Ertuğrul Köyü | 2 | 420 | %91,4 | CHP | %73,6 |
| Eskibedir Köyü | 1 | 82 | %102,4 | CHP | %50,0 |
| Eskitaşlı Köyü | 2 | 640 | %93,3 | AKP | %36,2 |
| Evrensekiz-Fatih Mah. | 3 | 848 | %96,2 | CHP | %58,0 |
| Evrensekiz-Gündoğu Mah. | 3 | 819 | %96,7 | CHP | %39,0 |
| Evrensekiz-Kırcaali Mah. | 3 | 763 | %95,5 | CHP | %32,4 |
| Gençlik Mah. | 16 | 5.163 | %86,3 | CHP | %61,3 |
| Gündoğu Mah. | 14 | 4.658 | %85,0 | CHP | %47,6 |
| Güneş Mah. | 12 | 4.038 | %83,7 | CHP | %44,3 |
| Hamzabey Köyü | 1 | 300 | %90,3 | CHP | %62,9 |
| Hamitabat Köyü | 3 | 1.016 | %92,3 | CHP | %56,0 |
| Hürriyet Mah. | 18 | 5.876 | %85,1 | CHP | %64,3 |
| Karaağaç Köyü | 2 | 621 | %93,2 | CHP | %54,6 |
| Karamusul Köyü | 2 | 428 | %93,2 | CHP | %58,4 |
| Kayabeyli Köyü | 1 | 327 | %92,1 | CHP | %63,4 |
| Kırıkköy | 5 | 1.456 | %93,1 | CHP | %59,1 |
| Kocasinan Mah. | 16 | 5.208 | %82,6 | CHP | %63,1 |
| Kurtuluş Mah. | 19 | 6.369 | %84,9 | CHP | %64,3 |
| Müsellim Köyü | 1 | 186 | %91,9 | CHP | %69,2 |
| Oklalı Köyü | 1 | 198 | %72,2 | CHP | %59,3 |
| Ovacık Köyü | 2 | 514 | %94,2 | İYİ | %44,5 |
| Sakızköy | 3 | 1.027 | %89,8 | AKP | %40,0 |
| Sarıcaali Köyü | 2 | 471 | %92,6 | CHP | %49,8 |
| Sarımsaklı Mah. | 1 | 20 | %115,0 | CHP | %47,8 |
| Sevgi Mah. | 5 | 1.405 | %84,9 | CHP | %63,9 |
| Seyitler Köyü | 1 | 76 | %90,8 | CHP | %34,3 |
| Siteler Mah. | 18 | 5.943 | %85,1 | CHP | %66,0 |
| Tatarköy | 2 | 652 | %96,5 | CHP | %48,4 |
| Turgutbey Köyü | 3 | 853 | %86,3 | CHP | %61,2 |
| Umurca Köyü | 1 | 210 | %94,3 | CHP | %59,4 |
| Yeni Mah. | 12 | 3.946 | %81,5 | CHP | %64,7 |
| Yenibedir Köyü | 1 | 207 | %93,2 | CHP | %85,4 |
| Yenitaşlı Köyü | 1 | 66 | %90,9 | CHP | %58,3 |
| Yıldırım Mah. | 9 | 2.807 | %83,3 | CHP | %55,3 |
| Yıldız Mah. | 18 | 6.091 | %85,5 | CHP | %65,4 |
| Yılmaz Mah. | 7 | 2.223 | %81,7 | CHP | %59,4 |
| Zafer Mah. | 9 | 2.931 | %86,8 | CHP | %63,0 |
| Çengelli Köyü | 1 | 187 | %94,7 | CHP | %46,9 |
| Çeşmekolu Köyü | 1 | 233 | %94,4 | CHP | %77,2 |
| Çiftlikköy | 3 | 769 | %94,2 | CHP | %55,1 |
| Özerler Mah. | 6 | 1.852 | %79,4 | AKP | %50,0 |
| İnönü Mah. | 15 | 4.678 | %84,7 | CHP | %65,2 |
| İstiklal Mah. | 10 | 3.431 | %84,8 | CHP | %61,5 |