Kırıkkale Merkez · İl genel meclisi üyeliği
31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel SeçimiKırıkkale Merkez ilçesi
%40,3
AK PARTİ birinci
113.498 geçerli oy · katılım %82,8
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Kırıkkale Merkez ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında AK PARTİ %40,3 ile birinci; 113.498 geçerli oy, katılım %82,8.
Kırıkkale Merkez
Kayıtlı seçmen 142.043 · Oy kullanan 117.604 (katılım %82,8) · Geçerli 113.498 · Geçersiz 4.106
Seçilenler
- Murat Çaykara · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Azmi Özkan · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Mustafa Kürşad Çiçek · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Şevket Özsoy · İYİ (Millet İttifakı) · listede 1. sıra
- Yunus Pehlivanlı · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 3. sıra
- İlyas Canöz · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Ahılı Köyü | 4 | 1.193 | %89,0 | AKP | %48,9 |
| Akşemsettin Mah. | 1 | 172 | %97,1 | AKP | %67,5 |
| Aşağımahmutlar Mah. | 5 | 1.408 | %95,2 | AKP | %58,7 |
| Bahçelievler Mah. | 19 | 6.452 | %82,6 | AKP | %41,8 |
| Bağlarbaşı Mah. | 26 | 8.787 | %80,3 | AKP | %37,4 |
| Dağevi Köyü | 1 | 65 | %101,5 | AKP | %48,4 |
| Etiler Mah. | 21 | 6.878 | %83,5 | AKP | %48,2 |
| Fabrikalar Mah. | 6 | 1.777 | %85,3 | İYİ | %29,0 |
| Fatih Mah. | 1 | 169 | %92,9 | AKP | %52,0 |
| Gündoğdu Mah. | 13 | 4.333 | %84,3 | AKP | %49,2 |
| Gürler Mah. | 17 | 5.932 | %81,1 | AKP | %42,0 |
| Güzeltepe Mah. | 18 | 6.152 | %80,7 | AKP | %36,7 |
| Hacılar-Altınova Mah. | 2 | 599 | %97,8 | MHP | %53,9 |
| Hacılar-Hacıbey Mah. | 3 | 847 | %88,4 | AKP | %53,2 |
| Hacılar-Sağlık Mah. | 3 | 998 | %98,3 | MHP | %34,2 |
| Hasandede Köyü | 3 | 930 | %88,8 | CHP | %71,9 |
| Hüseyin Kahya Mah. | 10 | 3.204 | %83,5 | AKP | %37,7 |
| Kaletepe Mah. | 34 | 11.757 | %83,7 | AKP | %42,6 |
| Karacaali Köyü | 1 | 251 | %89,6 | AKP | %56,3 |
| Karşıyaka Mah. | 14 | 4.640 | %82,3 | AKP | %41,0 |
| Kazmaca Köyü | 1 | 295 | %98,3 | AKP | %54,0 |
| Kırıkköyü Mah. | 3 | 755 | %87,3 | AKP | %43,2 |
| Kızıldere Köyü | 1 | 113 | %101,8 | AKP | %59,3 |
| Kızılırmak Mah. | 1 | 296 | %93,6 | AKP | %43,7 |
| Kurtuluş Mah. | 10 | 3.281 | %82,5 | AKP | %42,6 |
| Kimeski Mah. | 2 | 630 | %88,1 | AKP | %49,9 |
| Osmangazi Mah. | 9 | 2.925 | %85,7 | AKP | %42,7 |
| Ovacık Mah. | 14 | 4.648 | %82,5 | AKP | %34,6 |
| Pazarcık Köyü | 1 | 157 | %97,5 | AKP | %56,8 |
| Sanayi Mah. | 28 | 9.208 | %83,1 | AKP | %49,2 |
| Selim Özer Mah. | 11 | 3.546 | %82,9 | AKP | %39,1 |
| Tepebaşı Mah. | 16 | 5.380 | %82,0 | AKP | %41,0 |
| Ulaş Köyü | 1 | 125 | %99,2 | AKP | %48,7 |
| Yaylacık Mah. | 29 | 9.754 | %80,2 | AKP | %33,0 |
| Yenidoğan Mah. | 5 | 1.435 | %79,9 | AKP | %38,3 |
| Yenimahalle Mah. | 37 | 12.385 | %79,8 | AKP | %34,8 |
| Yukarımahmutlar Köyü | 1 | 336 | %94,6 | AKP | %64,8 |
| Yuva Mah. | 11 | 3.779 | %83,1 | AKP | %44,0 |
| Çalılıöz Mah. | 46 | 15.751 | %81,4 | AKP | %36,9 |
| Çullu Mah. | 2 | 700 | %96,9 | AKP | %44,0 |