Balışeyh · İl genel meclisi üyeliği
%39,0
AK PARTİ birinci
5.370 geçerli oy · katılım %91,3
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Balışeyh ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında AK PARTİ %39,0 ile birinci; 5370 geçerli oy, katılım %91,3.
Balışeyh
Kayıtlı seçmen 6.156 · Oy kullanan 5.619 (katılım %91,3) · Geçerli 5.370 · Geçersiz 249
Seçilenler
- Hilmi Şen · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Nuri Köksoy · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akçakavak Köyü | 1 | 203 | %93,6 | MHP | %41,5 |
| Aydınşeyh Köyü | 1 | 215 | %95,4 | AKP | %46,8 |
| Aşağıkarakısık Köyü | 1 | 169 | %98,2 | AKP | %43,2 |
| Ballı Mah. | 1 | 294 | %94,2 | AKP | %56,2 |
| Battalobası Köyü | 1 | 100 | %84,0 | AKP | %43,6 |
| Beyobası Köyü | 1 | 147 | %95,2 | CHP | %47,5 |
| Beşbıçak Köyü | 1 | 152 | %95,4 | AKP | %50,7 |
| Bıyıkaydın Köyü | 1 | 92 | %95,7 | AKP | %65,9 |
| Dikmen Köyü | 1 | 153 | %90,9 | AKP | %45,9 |
| Eldelek Köyü | 1 | 173 | %98,3 | AKP | %33,1 |
| Hıdırşeyh Köyü | 1 | 240 | %92,9 | AKP | %35,5 |
| Hüseyinobası Köyü | 1 | 109 | %97,3 | AKP | %38,5 |
| Işıklar Köyü | 1 | 157 | %91,1 | CHP | %52,2 |
| Karalı Köyü | 1 | 150 | %92,7 | AKP | %52,6 |
| Kargın Köyü | 1 | 38 | %84,2 | MHP | %44,4 |
| Kenanobası Köyü | 1 | 146 | %93,2 | MHP | %40,8 |
| Kılevli Köyü | 1 | 115 | %98,3 | AKP | %47,7 |
| Kırlangıç Köyü | 1 | 227 | %72,7 | AKP | %39,6 |
| Koçubaba Köyü | 1 | 324 | %93,2 | CHP | %70,1 |
| Kulaksız Köyü | 1 | 322 | %73,0 | CHP | %34,6 |
| Kösedurak Köyü | 1 | 149 | %83,9 | AKP | %52,9 |
| Mehmetbeyobası Köyü | 1 | 147 | %93,2 | AKP | %38,1 |
| Oba Mah. | 1 | 344 | %92,4 | AKP | %40,2 |
| Selamlı Köyü | 1 | 152 | %94,7 | AKP | %54,2 |
| Toki Mah. | 2 | 433 | %92,4 | AKP | %43,0 |
| Ulaklı Köyü | 1 | 138 | %82,6 | AKP | %71,8 |
| Uzunlar Köyü | 1 | 70 | %81,4 | CHP | %57,9 |
| Yeni Mah. | 2 | 656 | %92,7 | AKP | %39,8 |
| Yenice Köyü | 1 | 154 | %96,1 | AKP | %48,6 |
| Yenili Köyü | 1 | 107 | %99,1 | İYİ | %51,0 |
| Yukarıkarakısık Köyü | 1 | 114 | %97,4 | CHP | %68,2 |
| İzzettinköy | 1 | 166 | %92,2 | AKP | %38,0 |