%43,0
AK PARTİ birinci
26.271 geçerli oy · katılım %87,6
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Taşköprü ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında AK PARTİ %43,0 ile birinci; 26.271 geçerli oy, katılım %87,6.
Kayıtlı seçmen 31.202 · Oy kullanan 27.332 (katılım %87,6) · Geçerli 26.271 · Geçersiz 1.061
Taşköprü İl genel meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 11.301 | %43,0 |
| MHP | 9.571 | %36,4 |
| CHP | 3.436 | %13,1 |
| İYİ | 1.553 | %5,9 |
| DP | 178 | %0,7 |
| SAADET | 101 | %0,4 |
| BBP | 91 | %0,4 |
| VATAN | 40 | %0,2 |
Seçilenler
- Hüsnü Yılmaz · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Salih Hünal · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Sadık Yıldız · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Taşköprü mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Abay Köyü | 1 | 171 | %76,0 | MHP | %37,0 |
| Abdalhasan Köyü | 1 | 69 | %81,2 | AKP | %40,4 |
| Afşar Köyü | 1 | 207 | %95,7 | AKP | %49,2 |
| Akdeğirmen Köyü | 1 | 254 | %87,8 | MHP | %51,4 |
| Akdoğan Köyü | 1 | 175 | %97,1 | AKP | %37,1 |
| Akdoğantekke Köyü | 1 | 158 | %72,2 | AKP | %43,4 |
| Akseki Köyü | 1 | 57 | %70,2 | AKP | %67,5 |
| Akçakese Köyü | 1 | 166 | %92,2 | AKP | %54,4 |
| Alamabatak Köyü | 1 | 134 | %89,6 | AKP | %50,0 |
| Alamakayış Köyü | 1 | 100 | %91,0 | AKP | %81,8 |
| Alamaşişli Köyü | 1 | 112 | %76,8 | AKP | %50,6 |
| Alasökü Köyü | 1 | 48 | %52,1 | AKP | %82,6 |
| Alatarla Köyü | 3 | 921 | %88,2 | MHP | %64,1 |
| Alipaşa Köyü | 1 | 109 | %98,2 | AKP | %79,4 |
| Alisaray Köyü | 1 | 112 | %74,1 | AKP | %49,4 |
| Armutlu Köyü | 1 | 134 | %100,0 | AKP | %52,7 |
| Arslanlı Köyü | 1 | 124 | %90,3 | MHP | %48,2 |
| Ayvalı Köyü | 2 | 361 | %69,5 | AKP | %48,4 |
| Ağcıkişi Mah. | 2 | 430 | %91,9 | AKP | %34,5 |
| Aşağıemerce Köyü | 1 | 169 | %89,9 | CHP | %41,3 |
| Aşağıçayırcık Köyü | 1 | 182 | %95,1 | AKP | %63,7 |
| Aşağıçit Köyü | 1 | 104 | %69,2 | MHP | %45,1 |
| Aşağışehirören Köyü | 1 | 70 | %92,9 | AKP | %45,2 |
| Badembekdemir Köyü | 1 | 174 | %94,8 | AKP | %48,7 |
| Bademci Köyü | 1 | 161 | %92,6 | MHP | %46,6 |
| Bahçelievler Mah. | 6 | 2.008 | %85,0 | AKP | %45,2 |
| Bekdemirekşi Köyü | 1 | 202 | %97,0 | AKP | %49,5 |
| Bekirli Köyü | 1 | 100 | %75,0 | MHP | %61,3 |
| Beyköy | 1 | 260 | %91,2 | AKP | %44,8 |
| Boyundurcak Köyü | 1 | 254 | %93,3 | AKP | %73,6 |
| Bozarmut Köyü | 1 | 147 | %98,6 | AKP | %55,3 |
| Böcü Köyü | 1 | 110 | %98,2 | MHP | %52,9 |
| Bükköy | 1 | 225 | %96,0 | MHP | %44,7 |
| Camikebir Mah. | 5 | 1.664 | %80,7 | MHP | %39,5 |
| Celep Köyü | 1 | 139 | %96,4 | AKP | %44,7 |
| Dağbelören Köyü | 1 | 159 | %96,2 | AKP | %52,8 |
| Derebeysibey Köyü | 1 | 126 | %89,7 | AKP | %56,8 |
| Derekaraağaç Köyü | 1 | 64 | %87,5 | MHP | %58,8 |
| Dereköy | 1 | 145 | %91,7 | AKP | %50,4 |
| Donalar Köyü | 1 | 297 | %95,6 | MHP | %30,6 |
| Doymuş Köyü | 1 | 51 | %47,1 | AKP | %41,7 |
| Duruca Köyü | 1 | 180 | %89,4 | AKP | %39,6 |
| Dilek Köyü | 1 | 43 | %100,0 | AKP | %71,1 |
| Ersil Köyü | 1 | 262 | %83,6 | MHP | %58,3 |
| Erikköy | 1 | 74 | %89,2 | AKP | %54,6 |
| Esenlik Köyü | 1 | 213 | %96,7 | AKP | %44,4 |
| Eskiatça Köyü | 1 | 114 | %100,9 | AKP | %60,9 |
| Eskioğlu Köyü | 1 | 52 | %96,2 | MHP | %58,0 |
| Ethem Mah. | 2 | 357 | %94,4 | MHP | %53,7 |
| Garipşah Köyü | 1 | 90 | %96,7 | MHP | %49,4 |
| Gökırmak Mah. | 1 | 237 | %93,7 | MHP | %42,2 |
| Gündoğdu Köyü | 1 | 42 | %66,7 | AKP | %67,9 |
| Güneykalınkese Köyü | 1 | 131 | %94,7 | AKP | %43,0 |
| Gizlice Mah. | 3 | 736 | %83,3 | AKP | %42,1 |
| Hacıali Köyü | 1 | 37 | %67,6 | AKP | %50,0 |
| Hamzaoğlu Köyü | 1 | 242 | %88,8 | AKP | %44,6 |
| Harmancık Mah. | 5 | 1.444 | %83,4 | MHP | %41,8 |
| Hasanlı Köyü | 1 | 68 | %91,2 | MHP | %66,1 |
| Hocaköy | 1 | 124 | %93,6 | AKP | %46,8 |
| Kabalar Köyü | 1 | 99 | %97,0 | AKP | %47,9 |
| Kadıköy | 1 | 84 | %85,7 | MHP | %63,1 |
| Kapaklı Köyü | 1 | 106 | %91,5 | AKP | %62,0 |
| Karacakaya Köyü | 1 | 53 | %100,0 | AKP | %54,2 |
| Karacaoğlu Köyü | 1 | 144 | %90,3 | AKP | %70,9 |
| Karadedeoğlu Köyü | 1 | 60 | %60,0 | AKP | %50,0 |
| Karapürçek Köyü | 1 | 222 | %92,8 | AKP | %38,9 |
| Karasait Mah. | 2 | 536 | %84,1 | MHP | %44,9 |
| Karnıaçık Köyü | 1 | 133 | %100,0 | AKP | %48,8 |
| Karşıköy | 1 | 278 | %95,3 | AKP | %56,6 |
| Kayadibi Köyü | 1 | 167 | %94,6 | AKP | %55,3 |
| Kayapınar Köyü | 1 | 163 | %58,3 | AKP | %71,6 |
| Kaygınca Köyü | 1 | 182 | %96,2 | AKP | %40,8 |
| Kese Köyü | 1 | 90 | %87,8 | CHP | %37,5 |
| Kılıçlı Köyü | 1 | 121 | %62,8 | AKP | %49,3 |
| Kıran Köyü | 1 | 166 | %90,4 | MHP | %55,6 |
| Kırha Köyü | 1 | 155 | %95,5 | MHP | %41,8 |
| Kızılcaören Köyü | 1 | 169 | %96,5 | AKP | %63,3 |
| Kızılcaörhen Köyü | 1 | 164 | %93,9 | AKP | %55,3 |
| Kızılkese Köyü | 1 | 55 | %67,3 | AKP | %59,5 |
| Kornapa Köyü | 1 | 224 | %98,7 | AKP | %57,0 |
| Koçanlı Köyü | 1 | 130 | %91,5 | AKP | %50,4 |
| Kuyluş Köyü | 1 | 100 | %91,0 | AKP | %40,0 |
| Kuzkalınkese Köyü | 1 | 112 | %98,2 | AKP | %63,2 |
| Köçekli Köyü | 1 | 186 | %88,2 | CHP | %36,1 |
| Küçüksü Köyü | 1 | 173 | %89,6 | AKP | %55,2 |
| Kirazcık Köyü | 1 | 59 | %72,9 | AKP | %57,1 |
| Masatlar Köyü | 1 | 192 | %95,8 | AKP | %50,3 |
| Musalla Mah. | 1 | 252 | %84,1 | MHP | %39,9 |
| Obrucak Köyü | 1 | 149 | %96,0 | AKP | %40,1 |
| Olukbaşı Köyü | 1 | 194 | %90,7 | AKP | %41,0 |
| Ortaköy | 1 | 188 | %83,5 | AKP | %59,5 |
| Ortaöz Köyü | 1 | 41 | %46,3 | CHP | %66,7 |
| Oymaağaçseki Köyü | 1 | 101 | %97,0 | AKP | %60,2 |
| Paşaköy | 1 | 195 | %91,8 | AKP | %47,2 |
| Pulcular Mah. | 5 | 1.633 | %82,9 | MHP | %42,1 |
| Pirahmetli Köyü | 1 | 69 | %82,6 | AKP | %92,7 |
| Samanlıören Köyü | 1 | 128 | %78,9 | AKP | %51,5 |
| Sarıkavak Köyü | 1 | 115 | %96,5 | AKP | %68,2 |
| Sarıseki Köyü | 1 | 94 | %96,8 | AKP | %52,2 |
| Sarpun Köyü | 1 | 84 | %95,2 | AKP | %63,3 |
| Sümer Mah. | 2 | 384 | %85,7 | AKP | %48,3 |
| Tabakhane Mah. | 2 | 443 | %72,2 | AKP | %44,0 |
| Tavukçuoğlu Köyü | 1 | 122 | %100,0 | AKP | %47,0 |
| Taşçılar Köyü | 1 | 72 | %69,4 | AKP | %53,2 |
| Tekeoğlu Köyü | 1 | 177 | %84,2 | CHP | %30,6 |
| Tekke Mah. | 4 | 1.103 | %89,3 | MHP | %42,9 |
| Tepedelik Köyü | 1 | 135 | %88,9 | AKP | %68,9 |
| Tokaş Köyü | 1 | 82 | %68,3 | CHP | %50,0 |
| Urgancı Köyü | 1 | 178 | %96,6 | AKP | %49,3 |
| Uzunkavak Köyü | 1 | 344 | %94,2 | MHP | %50,6 |
| Vakıfbelören Köyü | 1 | 205 | %89,8 | AKP | %44,4 |
| Yavuç Köyü | 1 | 216 | %74,1 | MHP | %45,9 |
| Yavuçkuyucağı Köyü | 1 | 202 | %93,6 | AKP | %53,3 |
| Yazıhamit Köyü | 1 | 182 | %95,1 | AKP | %49,7 |
| Yeniler Köyü | 1 | 128 | %89,1 | MHP | %45,1 |
| Yeşilyurt Köyü | 1 | 111 | %91,0 | MHP | %57,6 |
| Yoğunoluk Köyü | 1 | 106 | %89,6 | AKP | %39,1 |
| Yukarıemerce Köyü | 1 | 130 | %92,3 | AKP | %34,8 |
| Yukarıçayırcık Köyü | 1 | 171 | %92,4 | AKP | %43,3 |
| Yukarışehirören Köyü | 1 | 43 | %44,2 | MHP | %38,9 |
| Çambaşı Köyü | 1 | 102 | %93,1 | AKP | %48,9 |
| Çaycevher Köyü | 1 | 266 | %91,4 | MHP | %45,0 |
| Çaykirpi Köyü | 1 | 143 | %97,2 | AKP | %54,7 |
| Çaylaklar Köyü | 1 | 99 | %99,0 | AKP | %44,2 |
| Çekiç Köyü | 1 | 60 | %56,7 | AKP | %66,7 |
| Çetmi Köyü | 2 | 582 | %93,8 | MHP | %47,7 |
| Çevik Köyü | 1 | 78 | %85,9 | AKP | %55,2 |
| Çoroğlu Köyü | 1 | 166 | %97,6 | MHP | %60,1 |
| Çördük Köyü | 1 | 263 | %91,3 | CHP | %52,6 |
| Çiftkıran Köyü | 1 | 188 | %95,2 | AKP | %57,8 |
| Çiftlikköy | 1 | 204 | %94,1 | AKP | %58,6 |
| Çitköy | 1 | 173 | %93,1 | AKP | %63,3 |
| Ömerli Köyü | 1 | 77 | %79,2 | AKP | %61,7 |
| Örhen Köyü | 1 | 106 | %97,2 | MHP | %49,0 |
| Örhenli Köyü | 1 | 79 | %96,2 | AKP | %45,1 |
| Üstatlar Mah. | 3 | 1.002 | %85,5 | MHP | %40,3 |
| İmamoğlu Köyü | 1 | 77 | %62,3 | AKP | %75,0 |
| İncesu Köyü | 1 | 211 | %96,2 | AKP | %46,9 |
| Şahinçatı Köyü | 1 | 71 | %95,8 | AKP | %53,9 |
| Şehirören Köyü | 1 | 56 | %92,9 | MHP | %59,5 |