%55,5
AK PARTİ birinci
13.531 geçerli oy · katılım %88,5
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
İnebolu ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında AK PARTİ %55,5 ile birinci; 13.531 geçerli oy, katılım %88,5.
Kayıtlı seçmen 16.030 · Oy kullanan 14.185 (katılım %88,5) · Geçerli 13.531 · Geçersiz 654
İnebolu İl genel meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 7.506 | %55,5 |
| MHP | 3.848 | %28,4 |
| CHP | 1.140 | %8,4 |
| İYİ | 620 | %4,6 |
| DP | 126 | %0,9 |
| VATAN | 87 | %0,6 |
| SAADET | 71 | %0,5 |
| BBP | 70 | %0,5 |
| DSP | 63 | %0,5 |
Seçilenler
- Erkan Kürekci · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Yetkin Köseoğlu · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
İnebolu mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akgüney Köyü | 1 | 134 | %85,1 | AKP | %69,7 |
| Akkonak Köyü | 1 | 128 | %82,8 | AKP | %54,8 |
| Aktaş Köyü | 1 | 68 | %92,7 | AKP | %45,9 |
| Akçay Köyü | 1 | 40 | %72,5 | AKP | %51,7 |
| Alaca Köyü | 1 | 50 | %76,0 | AKP | %54,1 |
| Atabeyli Köyü | 1 | 179 | %86,6 | AKP | %62,3 |
| Avara Mah. | 1 | 301 | %89,4 | AKP | %48,9 |
| Ayvaköy | 1 | 40 | %92,5 | AKP | %50,0 |
| Ayvat Köyü | 1 | 59 | %83,1 | AKP | %60,4 |
| Aşağıhatipbağı Mah. | 7 | 2.355 | %86,6 | AKP | %46,4 |
| Aşağıçaylı Köyü | 1 | 131 | %91,6 | AKP | %53,5 |
| Bayıralan Köyü | 1 | 112 | %91,1 | AKP | %54,4 |
| Başköy | 1 | 57 | %94,7 | CHP | %39,6 |
| Belen Köyü | 1 | 117 | %92,3 | AKP | %78,2 |
| Belence Köyü | 1 | 72 | %94,4 | AKP | %56,9 |
| Belören Köyü | 1 | 51 | %94,1 | CHP | %42,6 |
| Beyler Köyü | 1 | 68 | %95,6 | AKP | %53,2 |
| Boyran Mah. | 2 | 507 | %91,3 | AKP | %57,0 |
| Camikebir Mah. | 3 | 806 | %84,5 | AKP | %48,0 |
| Cünürye Mah. | 5 | 1.348 | %83,8 | AKP | %45,1 |
| Deliktaş Köyü | 1 | 68 | %73,5 | AKP | %76,1 |
| Deresökü Köyü | 1 | 101 | %96,0 | AKP | %75,6 |
| Doğanören Köyü | 1 | 81 | %90,1 | AKP | %63,2 |
| Durupınar Köyü | 1 | 113 | %92,9 | AKP | %55,7 |
| Dibek Köyü | 1 | 192 | %91,2 | AKP | %77,4 |
| Dikili Köyü | 1 | 234 | %95,3 | AKP | %67,5 |
| Erenyolu Köyü | 1 | 144 | %97,9 | AKP | %69,8 |
| Erkekarpa Köyü | 1 | 249 | %90,8 | AKP | %58,8 |
| Esenyurt Köyü | 1 | 55 | %76,4 | AKP | %57,1 |
| Evrenye Köyü | 1 | 260 | %81,2 | AKP | %62,3 |
| Gökbel Köyü | 1 | 71 | %83,1 | AKP | %93,1 |
| Gökçevre Köyü | 1 | 125 | %98,4 | AKP | %57,3 |
| Göçkün Köyü | 1 | 304 | %93,4 | AKP | %63,7 |
| Güde Köyü | 1 | 64 | %79,7 | AKP | %58,8 |
| Güneşli Köyü | 1 | 97 | %87,6 | AKP | %53,1 |
| Hacımehmet Köyü | 1 | 149 | %83,9 | AKP | %66,4 |
| Hacıibrahim Köyü | 1 | 48 | %75,0 | AKP | %83,3 |
| Hamitköy | 1 | 174 | %93,1 | AKP | %58,3 |
| Hayrioğlu Köyü | 1 | 71 | %80,3 | AKP | %76,8 |
| Hörmetli Köyü | 1 | 179 | %93,3 | AKP | %55,6 |
| Kabalar Köyü | 2 | 358 | %87,2 | AKP | %73,3 |
| Kabalarsökü Köyü | 1 | 280 | %88,9 | AKP | %62,9 |
| Karabey Köyü | 1 | 90 | %101,1 | AKP | %57,5 |
| Karaca Mah. | 1 | 142 | %92,3 | AKP | %54,1 |
| Karadeniz Mah. | 1 | 235 | %93,2 | AKP | %60,6 |
| Karşıyaka Köyü | 1 | 58 | %96,6 | AKP | %51,8 |
| Kayaelması Köyü | 1 | 11 | %118,2 | MHP | %61,5 |
| Keloğlu Köyü | 1 | 10 | %90,0 | MHP | %44,4 |
| Kızılkara Mah. | 1 | 169 | %87,0 | AKP | %47,9 |
| Korupınar Köyü | 2 | 380 | %95,0 | MHP | %47,3 |
| Kuzluk Köyü | 1 | 169 | %97,0 | AKP | %73,8 |
| Köroğlu Köyü | 1 | 60 | %78,3 | AKP | %73,3 |
| Köseköy | 1 | 29 | %79,3 | MHP | %65,2 |
| Musa Mah. | 1 | 202 | %91,1 | AKP | %58,1 |
| Sakalar Köyü | 1 | 130 | %96,9 | AKP | %63,9 |
| Salıcıoğlu Köyü | 1 | 89 | %95,5 | AKP | %57,7 |
| Soğukpınar Köyü | 1 | 138 | %93,5 | MHP | %44,7 |
| Sökü Köyü | 1 | 25 | %88,0 | AKP | %47,6 |
| Taşburun Köyü | 1 | 91 | %86,8 | AKP | %57,8 |
| Taşoluk Köyü | 1 | 152 | %90,1 | AKP | %40,6 |
| Toklukaya Köyü | 1 | 234 | %96,2 | AKP | %51,2 |
| Uluköy | 1 | 70 | %82,9 | AKP | %69,8 |
| Uluyol Köyü | 1 | 48 | %104,2 | AKP | %57,1 |
| Uğrak Köyü | 1 | 284 | %94,0 | AKP | %71,2 |
| Yakaboyu Mah. | 1 | 104 | %97,1 | AKP | %53,6 |
| Yamaç Köyü | 1 | 67 | %44,8 | AKP | %56,7 |
| Yaztepe Köyü | 1 | 122 | %77,1 | AKP | %77,7 |
| Yeni Mah. | 1 | 133 | %77,4 | AKP | %41,2 |
| Yeşilöz Mah. | 1 | 227 | %92,1 | AKP | %50,3 |
| Yolüstü Köyü | 1 | 117 | %95,7 | AKP | %50,9 |
| Yukarıhatipbağı Mah. | 2 | 557 | %85,8 | AKP | %46,3 |
| Yukarıköy | 1 | 169 | %91,7 | AKP | %51,4 |
| Yukarıçaylı Köyü | 1 | 127 | %95,3 | AKP | %56,0 |
| Yunusköy | 1 | 161 | %82,6 | AKP | %70,8 |
| Yuvacık Köyü | 1 | 27 | %63,0 | AKP | %50,0 |
| Çamdalı Köyü | 1 | 68 | %86,8 | AKP | %77,6 |
| Çamlıca Mah. | 1 | 56 | %98,2 | MHP | %52,9 |
| Çaydüzü Köyü | 1 | 70 | %91,4 | AKP | %64,9 |
| Çaykıyı Köyü | 1 | 64 | %85,9 | AKP | %61,8 |
| Çubuk Köyü | 1 | 64 | %87,5 | AKP | %69,8 |
| Çiçekyazı Köyü | 1 | 149 | %93,3 | AKP | %62,1 |
| Örtülü Köyü | 1 | 110 | %99,1 | AKP | %60,0 |
| Özbaşı Köyü | 1 | 28 | %96,4 | AKP | %76,0 |
| Özlüce Köyü | 1 | 197 | %83,3 | AKP | %55,4 |
| Üçevler Köyü | 1 | 47 | %85,1 | AKP | %77,5 |
| Üçlüce Köyü | 1 | 68 | %63,2 | MHP | %55,0 |
| İkiyaka Köyü | 1 | 105 | %96,2 | AKP | %68,5 |
| İkizler Köyü | 1 | 37 | %56,8 | AKP | %100,0 |
| Şamalı Köyü | 1 | 57 | %86,0 | AKP | %76,1 |
| Şamaoğlu Köyü | 1 | 26 | %96,2 | AKP | %52,0 |
| Şeyhömer Köyü | 1 | 217 | %97,7 | AKP | %60,0 |