%40,2
AK PARTİ birinci
6.241 geçerli oy · katılım %91,3
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Daday ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında AK PARTİ %40,2 ile birinci; 6241 geçerli oy, katılım %91,3.
Kayıtlı seçmen 7.130 · Oy kullanan 6.510 (katılım %91,3) · Geçerli 6.241 · Geçersiz 269
Daday İl genel meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 2.511 | %40,2 |
| CHP | 2.028 | %32,5 |
| MHP | 1.158 | %18,6 |
| DP | 271 | %4,3 |
| İYİ | 191 | %3,1 |
| SAADET | 43 | %0,7 |
| BBP | 27 | %0,4 |
| VATAN | 12 | %0,2 |
Seçilenler
- Mehmet Apaydın · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Atila Bayram Pirci · CHP (Millet İttifakı) · listede 1. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Daday mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akılçalman Köyü | 1 | 61 | %85,3 | AKP | %50,0 |
| Akpınar Köyü | 1 | 134 | %91,8 | CHP | %64,3 |
| Aktaştekke Köyü | 1 | 87 | %95,4 | AKP | %53,9 |
| Alipaşa Köyü | 1 | 22 | %95,5 | CHP | %38,1 |
| Arabacılar Köyü | 1 | 78 | %98,7 | CHP | %43,8 |
| Bastak Köyü | 1 | 43 | %83,7 | AKP | %44,1 |
| Bayırköy | 1 | 62 | %90,3 | AKP | %29,6 |
| Bayramlı Köyü | 1 | 82 | %81,7 | AKP | %62,7 |
| Bağışlar Köyü | 1 | 89 | %91,0 | CHP | %48,1 |
| Bey Mah. | 1 | 280 | %92,1 | AKP | %45,8 |
| Beykoz Köyü | 1 | 76 | %97,4 | AKP | %45,7 |
| Bezirgan Köyü | 1 | 81 | %98,8 | AKP | %53,3 |
| Bolatlar Köyü | 1 | 79 | %94,9 | CHP | %40,5 |
| Boyalıca Köyü | 1 | 52 | %101,9 | CHP | %49,1 |
| Boyalılar Köyü | 1 | 47 | %83,0 | AKP | %43,6 |
| Budaklı Köyü | 1 | 61 | %96,7 | AKP | %36,2 |
| Davutköy | 1 | 77 | %94,8 | CHP | %43,8 |
| Demirce Köyü | 1 | 98 | %93,9 | AKP | %48,8 |
| Dereköy | 1 | 84 | %82,1 | CHP | %48,5 |
| Dereözü Köyü | 1 | 33 | %87,9 | CHP | %53,6 |
| Değirmencik Köyü | 1 | 184 | %87,5 | MHP | %51,6 |
| Değirmenözü Köyü | 1 | 73 | %97,3 | AKP | %57,1 |
| Elmayazı Köyü | 1 | 65 | %96,9 | CHP | %59,3 |
| Ertaş Köyü | 1 | 43 | %93,0 | AKP | %57,9 |
| Fasıllar Köyü | 1 | 64 | %93,8 | MHP | %51,9 |
| Gökören Köyü | 1 | 132 | %77,3 | MHP | %52,8 |
| Görük Köyü | 1 | 134 | %94,0 | AKP | %38,8 |
| Hasanağa Köyü | 1 | 72 | %97,2 | AKP | %36,4 |
| Hasanşeyh Köyü | 1 | 141 | %90,1 | AKP | %42,9 |
| Kalem Mah. | 1 | 112 | %107,1 | CHP | %46,4 |
| Kapaklı Köyü | 1 | 107 | %91,6 | AKP | %66,7 |
| Karaağaç Köyü | 1 | 93 | %89,3 | AKP | %39,2 |
| Karacaağaç Köyü | 1 | 65 | %95,4 | AKP | %55,0 |
| Karacaören Köyü | 1 | 105 | %92,4 | MHP | %37,2 |
| Karamık Köyü | 1 | 65 | %92,3 | AKP | %58,6 |
| Kavakyayla Köyü | 1 | 30 | %93,3 | AKP | %48,2 |
| Kayabağı Köyü | 1 | 70 | %97,1 | AKP | %53,7 |
| Kayı Köyü | 1 | 101 | %88,1 | MHP | %76,7 |
| Kelebek Mah. | 1 | 157 | %96,8 | AKP | %48,6 |
| Kızılörencik Köyü | 1 | 131 | %93,1 | AKP | %33,9 |
| Kızsini Köyü | 1 | 70 | %97,1 | CHP | %43,8 |
| Koççuğaz Köyü | 1 | 62 | %87,1 | MHP | %50,0 |
| Köşeler Köyü | 1 | 69 | %84,1 | AKP | %40,0 |
| Küten Köyü | 1 | 40 | %102,5 | AKP | %48,7 |
| Merkez Mah. | 7 | 1.786 | %87,9 | CHP | %45,4 |
| Okluk Köyü | 1 | 34 | %97,1 | AKP | %42,4 |
| Sarıçam Köyü | 1 | 86 | %88,4 | CHP | %33,8 |
| Sarpun Köyü | 1 | 62 | %59,7 | CHP | %51,4 |
| Selalmaz Köyü | 1 | 123 | %91,9 | MHP | %44,6 |
| Sorkun Köyü | 1 | 76 | %101,3 | CHP | %48,0 |
| Sorkuncuk Köyü | 1 | 40 | %100,0 | AKP | %40,0 |
| Siyahlar Köyü | 1 | 104 | %99,0 | AKP | %47,5 |
| Tüfekçi Köyü | 1 | 71 | %83,1 | AKP | %37,9 |
| Uzbanlar Köyü | 1 | 117 | %90,6 | AKP | %53,4 |
| Yazıcameydan Köyü | 1 | 88 | %100,0 | AKP | %58,1 |
| Çamkonak Köyü | 1 | 108 | %96,3 | MHP | %56,5 |
| Çamlıbel Köyü | 1 | 94 | %97,9 | AKP | %42,7 |
| Çavuşlu Köyü | 1 | 93 | %96,8 | MHP | %59,8 |
| Çayırlı Köyü | 1 | 75 | %89,3 | CHP | %55,4 |
| Çayözü Köyü | 1 | 65 | %93,9 | AKP | %48,3 |
| Çömlekçiler Köyü | 1 | 84 | %94,1 | AKP | %47,4 |
| Örencik Köyü | 1 | 66 | %98,5 | AKP | %46,0 |
| Üyükören Köyü | 1 | 54 | %83,3 | CHP | %34,2 |
| İnciğez Köyü | 1 | 93 | %95,7 | DP | %33,3 |