%53,7
AK PARTİ birinci
16.629 geçerli oy · katılım %86,7
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Cide ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında AK PARTİ %53,7 ile birinci; 16.629 geçerli oy, katılım %86,7.
Kayıtlı seçmen 20.064 · Oy kullanan 17.385 (katılım %86,7) · Geçerli 16.629 · Geçersiz 756
Cide İl genel meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 8.929 | %53,7 |
| CHP | 3.597 | %21,6 |
| MHP | 2.313 | %13,9 |
| İYİ | 1.452 | %8,7 |
| DP | 120 | %0,7 |
| BBP | 96 | %0,6 |
| SAADET | 88 | %0,5 |
| VATAN | 34 | %0,2 |
Seçilenler
- Mehmet Arif Özdemir · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Mustafa Özcan · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Cide mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Abdülkadir Köyü | 1 | 92 | %94,6 | AKP | %71,4 |
| Akbayır Köyü | 1 | 175 | %87,4 | AKP | %67,8 |
| Akça Köyü | 1 | 137 | %84,7 | AKP | %67,8 |
| Alayazı Köyü | 1 | 136 | %89,0 | AKP | %73,2 |
| Alayüz Köyü | 1 | 195 | %91,3 | AKP | %65,7 |
| Aydıncık Köyü | 1 | 93 | %73,1 | AKP | %76,2 |
| Ağaçbükü Köyü | 1 | 223 | %92,4 | AKP | %60,3 |
| Baltacı Köyü | 1 | 236 | %88,6 | AKP | %49,2 |
| Bağyurdu Mah. | 1 | 302 | %92,7 | AKP | %36,5 |
| Başköy | 1 | 165 | %80,6 | AKP | %72,1 |
| Beltepe Köyü | 1 | 132 | %83,3 | AKP | %63,2 |
| Beşevler Köyü | 1 | 79 | %87,3 | AKP | %87,0 |
| Cumhuriyet Mah. | 4 | 1.239 | %79,7 | AKP | %39,9 |
| Denizkonak Köyü | 1 | 96 | %74,0 | AKP | %58,8 |
| Derebağ Köyü | 1 | 162 | %92,0 | AKP | %40,7 |
| Derebucağı Köyü | 1 | 139 | %86,3 | AKP | %46,9 |
| Doğankaya Köyü | 1 | 266 | %89,5 | AKP | %72,4 |
| Döngelce Köyü | 1 | 47 | %85,1 | AKP | %59,5 |
| Düzköy | 1 | 81 | %86,4 | AKP | %81,8 |
| Ece Mah. | 1 | 350 | %91,1 | AKP | %46,5 |
| Emirler Köyü | 1 | 129 | %95,4 | AKP | %57,5 |
| Gebeş Mah. | 1 | 216 | %90,7 | AKP | %46,5 |
| Gökçeler Köyü | 1 | 99 | %80,8 | AKP | %47,4 |
| Gökçeören Köyü | 1 | 346 | %92,2 | AKP | %61,8 |
| Gündoğan Köyü | 1 | 202 | %88,1 | AKP | %59,9 |
| Günebakan Köyü | 2 | 369 | %90,8 | AKP | %64,8 |
| Güzelyayla Köyü | 1 | 206 | %93,7 | AKP | %64,3 |
| Hacıahmet Köyü | 1 | 69 | %81,2 | AKP | %50,9 |
| Hamitli Köyü | 1 | 86 | %95,4 | AKP | %60,5 |
| Himmetbeşe Köyü | 1 | 34 | %85,3 | AKP | %60,7 |
| Irmak Mah. | 1 | 326 | %85,3 | AKP | %47,8 |
| Kalafat Mah. | 1 | 150 | %86,0 | AKP | %59,7 |
| Kapısuyu Köyü | 1 | 53 | %83,0 | CHP | %43,9 |
| Karakadı Köyü | 1 | 188 | %97,9 | AKP | %58,3 |
| Kasaba Mah. | 8 | 2.307 | %77,7 | AKP | %38,5 |
| Kasım Mah. | 1 | 228 | %91,7 | AKP | %42,9 |
| Kayaardı Köyü | 1 | 166 | %88,0 | AKP | %43,9 |
| Kazanlı Köyü | 1 | 127 | %89,8 | AKP | %75,2 |
| Kemerli Mah. | 1 | 350 | %87,4 | AKP | %45,4 |
| Kethüda Köyü | 1 | 215 | %93,0 | AKP | %43,8 |
| Kezağzı Köyü | 1 | 65 | %92,3 | AKP | %63,0 |
| Kıranlıkoz Köyü | 1 | 126 | %95,2 | AKP | %50,4 |
| Kırcı Mah. | 1 | 232 | %93,5 | AKP | %46,4 |
| Konuklar Köyü | 1 | 131 | %79,4 | AKP | %72,6 |
| Kovanören Köyü | 1 | 229 | %84,3 | AKP | %79,7 |
| Koçlar Köyü | 1 | 155 | %95,5 | AKP | %73,1 |
| Kumköy | 1 | 238 | %91,6 | AKP | %65,7 |
| Kumluca Mah. | 2 | 352 | %86,4 | AKP | %48,1 |
| Kuşkayası Köyü | 1 | 188 | %93,1 | AKP | %85,2 |
| Kuşçu Köyü | 1 | 241 | %94,2 | AKP | %54,0 |
| Köseli Köyü | 1 | 79 | %81,0 | AKP | %50,8 |
| Memiş Mah. | 2 | 408 | %80,9 | CHP | %48,2 |
| Mencekli Köyü | 1 | 298 | %94,0 | AKP | %63,4 |
| Menük Köyü | 1 | 111 | %90,1 | AKP | %72,2 |
| Musaköy | 1 | 212 | %96,7 | AKP | %56,1 |
| Nanepınarı Köyü | 1 | 200 | %94,5 | AKP | %52,8 |
| Nasuh Mah. | 4 | 1.013 | %74,8 | CHP | %39,5 |
| Okçular Köyü | 1 | 77 | %93,5 | AKP | %64,8 |
| Olucak Köyü | 1 | 88 | %94,3 | AKP | %73,3 |
| Ortaca Köyü | 1 | 34 | %97,1 | AKP | %78,1 |
| Ovacık Köyü | 1 | 173 | %89,6 | AKP | %75,7 |
| Pehlivanlı Köyü | 1 | 86 | %70,9 | AKP | %91,7 |
| Sakallı Köyü | 1 | 85 | %84,7 | AKP | %70,2 |
| Sırakaya Köyü | 1 | 158 | %92,4 | CHP | %48,2 |
| Sofular Mah. | 1 | 168 | %91,1 | CHP | %47,0 |
| Soğucak Köyü | 1 | 60 | %93,3 | AKP | %65,5 |
| Sipahi Mah. | 1 | 166 | %95,2 | AKP | %54,0 |
| Tarakçı Mah. | 1 | 146 | %93,8 | AKP | %49,6 |
| Toygarlı Köyü | 1 | 241 | %81,7 | AKP | %68,8 |
| Uğurlu Köyü | 1 | 159 | %80,5 | AKP | %67,5 |
| Velioğlu Köyü | 1 | 123 | %80,5 | AKP | %53,2 |
| Yalçınköy | 1 | 247 | %93,5 | AKP | %54,7 |
| Yaylaköy | 1 | 140 | %85,7 | AKP | %63,2 |
| Yenice Köyü | 1 | 246 | %87,8 | AKP | %52,5 |
| Yeniköy | 1 | 196 | %96,9 | AKP | %48,4 |
| Yıldızalan Köyü | 1 | 78 | %66,7 | AKP | %62,0 |
| Yurtbaşı Köyü | 1 | 253 | %96,4 | MHP | %44,0 |
| Çakırlı Köyü | 1 | 193 | %93,8 | AKP | %70,2 |
| Çamaltı Köyü | 1 | 265 | %93,6 | AKP | %64,9 |
| Çamdibi Köyü | 1 | 128 | %93,0 | AKP | %69,2 |
| Çataloluk Köyü | 1 | 261 | %86,2 | AKP | %66,8 |
| Çayyaka Köyü | 1 | 169 | %90,5 | AKP | %75,5 |
| Çayüstü Köyü | 1 | 241 | %92,5 | AKP | %63,3 |
| Çukurçal Köyü | 1 | 135 | %90,4 | AKP | %49,6 |
| Çilekçe Köyü | 1 | 163 | %90,2 | AKP | %37,8 |
| Öveçler Köyü | 1 | 87 | %81,6 | AKP | %75,0 |
| Üçağıl Köyü | 1 | 326 | %92,0 | AKP | %55,1 |
| İlyasbey Köyü | 1 | 301 | %85,4 | AKP | %59,2 |
| İsaköy | 1 | 91 | %70,3 | AKP | %77,4 |
| İshakça Köyü | 1 | 195 | %87,7 | AKP | %63,8 |
| Şenköy | 1 | 96 | %94,8 | AKP | %56,2 |