Bozkurt · İl genel meclisi üyeliği
%54,7
AK PARTİ birinci
6.812 geçerli oy · katılım %88,0
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Bozkurt ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında AK PARTİ %54,7 ile birinci; 6812 geçerli oy, katılım %88,0.
Bozkurt
Kayıtlı seçmen 8.089 · Oy kullanan 7.115 (katılım %88,0) · Geçerli 6.812 · Geçersiz 303
Seçilenler
- Mustafa Kartal · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- İsmail Göksel · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Alantepe Köyü | 1 | 51 | %100,0 | AKP | %48,9 |
| Ambarcılar Köyü | 1 | 156 | %87,8 | AKP | %74,2 |
| Bayramgazi Köyü | 1 | 172 | %94,8 | AKP | %65,8 |
| Beldeğirmen Köyü | 1 | 68 | %70,6 | AKP | %42,6 |
| Darsu Köyü | 1 | 76 | %77,6 | AKP | %60,3 |
| Dursun Köyü | 1 | 131 | %90,8 | AKP | %78,8 |
| Görentaş Köyü | 1 | 103 | %76,7 | AKP | %56,8 |
| Güngören Köyü | 1 | 25 | %112,0 | MHP | %64,3 |
| Günvakti Köyü | 1 | 250 | %87,2 | AKP | %69,1 |
| Hamza Mah. | 1 | 69 | %101,5 | AKP | %47,8 |
| Işığan Köyü | 1 | 62 | %96,8 | AKP | %64,3 |
| Kayalar Köyü | 1 | 75 | %93,3 | AKP | %73,5 |
| Kestanesökü Köyü | 1 | 81 | %66,7 | AKP | %62,3 |
| Keşlik Köyü | 1 | 72 | %66,7 | AKP | %45,7 |
| Kızılcaelma Köyü | 1 | 107 | %85,1 | AKP | %44,7 |
| Kocaçam Köyü | 1 | 172 | %78,5 | AKP | %67,2 |
| Koşmapınar Köyü | 1 | 220 | %91,4 | AKP | %57,2 |
| Kutluca Köyü | 1 | 116 | %90,5 | AKP | %45,4 |
| Köseali Köyü | 1 | 71 | %95,8 | AKP | %56,3 |
| Kirazsökü Köyü | 1 | 42 | %97,6 | AKP | %62,2 |
| Mamatlar Köyü | 1 | 101 | %89,1 | AKP | %53,7 |
| Merkez Mah. | 13 | 3.623 | %88,1 | AKP | %47,4 |
| Ortasökü Köyü | 1 | 229 | %89,5 | AKP | %72,1 |
| Sakızcılar Köyü | 1 | 95 | %90,5 | AKP | %60,6 |
| Sarıçiçek Köyü | 1 | 114 | %94,7 | AKP | %60,2 |
| Tezcan Köyü | 1 | 73 | %100,0 | AKP | %53,0 |
| Uluköy | 1 | 201 | %83,6 | AKP | %57,1 |
| Yaylatepe Köyü | 1 | 142 | %82,4 | AKP | %82,0 |
| Yaşarlı Köyü | 1 | 180 | %92,8 | AKP | %69,1 |
| Yeni Mah. | 1 | 136 | %110,3 | AKP | %65,3 |
| Yüksek Mah. | 1 | 160 | %98,8 | AKP | %58,3 |
| Çiçekyayla Köyü | 1 | 87 | %89,7 | AKP | %47,3 |
| İbrahimköy | 1 | 87 | %94,3 | MHP | %58,8 |
| İlişi Köyü | 2 | 378 | %77,0 | AKP | %54,1 |
| İnceyazı Köyü | 1 | 101 | %61,4 | AKP | %58,3 |
| Şen Mah. | 1 | 164 | %93,9 | AKP | %59,2 |
| Şeyhoğlu Köyü | 1 | 99 | %89,9 | AKP | %73,2 |