%45,7
AK PARTİ birinci
11.871 geçerli oy · katılım %80,9
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Selim ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında AK PARTİ %45,7 ile birinci; 11.871 geçerli oy, katılım %80,9.
Kayıtlı seçmen 15.393 · Oy kullanan 12.457 (katılım %80,9) · Geçerli 11.871 · Geçersiz 586
Selim İl genel meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 5.430 | %45,7 |
| CHP | 2.758 | %23,2 |
| HDP | 1.947 | %16,4 |
| MHP | 878 | %7,4 |
| SAADET | 424 | %3,6 |
| İYİ | 408 | %3,4 |
| VATAN | 26 | %0,2 |
Seçilenler
- Cevdet Boz · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Abdulkadir Çetinkaya · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Selim mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akpınar Köyü | 1 | 156 | %75,6 | AKP | %45,5 |
| Akyar Köyü | 1 | 118 | %96,6 | AKP | %67,9 |
| Akçakale Köyü | 2 | 497 | %76,5 | AKP | %54,1 |
| Alisofu Köyü | 1 | 127 | %89,8 | AKP | %61,6 |
| Aşağıdamlapınar Köyü | 1 | 293 | %93,9 | AKP | %55,9 |
| Aşağıkotanlı Köyü | 1 | 75 | %93,3 | AKP | %61,8 |
| Bayburt Köyü | 1 | 251 | %73,7 | CHP | %59,3 |
| Baykara Köyü | 1 | 96 | %56,3 | AKP | %81,6 |
| Başköy | 1 | 350 | %76,3 | HDP | %55,7 |
| Benliahmet Köyü | 2 | 488 | %79,9 | AKP | %54,1 |
| Beyköy | 2 | 363 | %79,3 | AKP | %82,6 |
| Bozkuş Köyü | 2 | 401 | %82,0 | HDP | %41,2 |
| Bölükbaş Köyü | 1 | 218 | %86,7 | İYİ | %34,1 |
| Büyük Oluklu Köyü | 3 | 781 | %74,3 | AKP | %45,4 |
| Büyükdere Köyü | 1 | 214 | %69,2 | HDP | %43,8 |
| Cavlak Köyü | 1 | 55 | %74,6 | AKP | %71,1 |
| Cumhuriyet Mah. | 5 | 1.565 | %86,3 | AKP | %35,4 |
| Darboğaz Köyü | 1 | 171 | %88,9 | MHP | %48,3 |
| Dölbentli Köyü | 1 | 90 | %86,7 | AKP | %40,3 |
| Eskigazi Köyü | 1 | 307 | %93,5 | AKP | %45,1 |
| Eskigeçit Köyü | 1 | 84 | %78,6 | CHP | %33,3 |
| Gelinalan Köyü | 2 | 387 | %81,7 | AKP | %66,2 |
| Gürbüzler Köyü | 1 | 298 | %77,5 | AKP | %72,6 |
| Hasbey Köyü | 2 | 375 | %55,7 | AKP | %76,9 |
| Kamışlı Köyü | 1 | 122 | %55,7 | AKP | %38,7 |
| Karahamza Köyü | 1 | 194 | %88,7 | AKP | %47,8 |
| Karakale Köyü | 1 | 347 | %75,2 | AKP | %64,8 |
| Karaçayır Köyü | 1 | 99 | %84,9 | AKP | %91,1 |
| Katranlı Köyü | 1 | 222 | %77,9 | HDP | %32,9 |
| Kaynarlı Köyü | 1 | 316 | %79,4 | HDP | %38,2 |
| Kekeç Köyü | 1 | 162 | %83,3 | AKP | %51,5 |
| Kırkpınar Köyü | 1 | 243 | %91,8 | AKP | %58,5 |
| Koyunyurdu Köyü | 2 | 472 | %71,4 | AKP | %53,0 |
| Koşapınar Köyü | 1 | 102 | %94,1 | AKP | %50,5 |
| Köprübaşı Mah. | 2 | 395 | %92,2 | CHP | %36,4 |
| Laloğlu Köyü | 1 | 164 | %86,6 | CHP | %55,0 |
| Mollamustafa Köyü | 1 | 110 | %80,0 | AKP | %58,8 |
| Oluklu Köyü | 1 | 71 | %77,5 | CHP | %49,1 |
| Ortakale Köyü | 1 | 62 | %85,5 | AKP | %35,9 |
| Sarıgün Köyü | 2 | 444 | %86,9 | AKP | %72,6 |
| Söğütlü Köyü | 1 | 81 | %84,0 | AKP | %44,8 |
| Tozluca Köyü | 1 | 98 | %87,8 | AKP | %42,2 |
| Tuygun Köyü | 1 | 191 | %82,7 | AKP | %52,0 |
| Yalnızçam Köyü | 1 | 329 | %63,8 | AKP | %43,4 |
| Yamaçlı Köyü | 1 | 115 | %76,5 | AKP | %67,1 |
| Yassıca Köyü | 1 | 58 | %98,3 | CHP | %48,2 |
| Yaylacık Köyü | 1 | 276 | %77,9 | AKP | %44,7 |
| Yenice Köyü | 1 | 134 | %76,1 | AKP | %51,0 |
| Yeşiltepe Köyü | 1 | 67 | %76,1 | CHP | %58,0 |
| Yolgeçmez Köyü | 1 | 212 | %73,1 | AKP | %36,2 |
| Yukarıdamlapınar Köyü | 1 | 337 | %90,8 | HDP | %50,8 |
| Yukarıkotanlı Köyü | 1 | 112 | %91,1 | AKP | %51,5 |
| Çarşı Mah. | 5 | 1.669 | %82,7 | CHP | %32,5 |
| Çaybaşı Köyü | 1 | 85 | %100,0 | CHP | %43,4 |
| Çıplaklı Köyü | 1 | 133 | %75,2 | AKP | %53,1 |
| İğdir Köyü | 1 | 211 | %82,0 | AKP | %53,0 |