%39,2
AK PARTİ birinci
19.659 geçerli oy · katılım %77,9
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Sarıkamış ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında AK PARTİ %39,2 ile birinci; 19.659 geçerli oy, katılım %77,9.
Kayıtlı seçmen 26.384 · Oy kullanan 20.541 (katılım %77,9) · Geçerli 19.659 · Geçersiz 882
Sarıkamış İl genel meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 7.707 | %39,2 |
| MHP | 5.715 | %29,1 |
| HDP | 4.075 | %20,7 |
| CHP | 1.562 | %8,0 |
| SAADET | 432 | %2,2 |
| BBP | 132 | %0,7 |
| VATAN | 36 | %0,2 |
Seçilenler
- Medeni Çetinkaya · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Mehmet Şahin · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Güventürk Önal · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Sarıkamış mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akkoz Köyü | 2 | 275 | %90,9 | HDP | %36,2 |
| Akören Köyü | 1 | 329 | %68,4 | MHP | %89,5 |
| Altınbulak Köyü | 1 | 263 | %68,4 | AKP | %58,0 |
| Alisofu Köyü | 2 | 515 | %87,2 | HDP | %40,8 |
| Armutlu Köyü | 2 | 575 | %79,8 | AKP | %67,9 |
| Asboğa Köyü | 1 | 113 | %95,6 | HDP | %78,5 |
| Aşağı Sallıpınar Köyü | 1 | 123 | %66,7 | AKP | %52,6 |
| Balabantaş Köyü | 1 | 221 | %84,6 | MHP | %58,4 |
| Balıklı Köyü | 2 | 351 | %79,2 | AKP | %61,6 |
| Başköy | 3 | 958 | %78,4 | HDP | %57,7 |
| Belencik Köyü | 2 | 418 | %86,4 | MHP | %59,3 |
| Beşyol Köyü | 1 | 336 | %55,7 | AKP | %64,3 |
| Boyalı Köyü | 1 | 123 | %87,8 | CHP | %50,0 |
| Bozat Köyü | 1 | 242 | %57,4 | AKP | %44,4 |
| Cumhuriyet Mah. | 5 | 1.679 | %75,6 | MHP | %41,5 |
| Erenler Mah. | 2 | 583 | %79,4 | MHP | %40,2 |
| Eşmeçayır Köyü | 2 | 634 | %75,1 | HDP | %62,7 |
| Gecikmez Köyü | 2 | 396 | %75,8 | AKP | %85,8 |
| Güllüce Köyü | 1 | 255 | %72,6 | AKP | %41,6 |
| Hamamlı Köyü | 1 | 284 | %89,8 | HDP | %44,8 |
| Handere Köyü | 1 | 140 | %78,6 | MHP | %52,3 |
| Isısu Köyü | 1 | 237 | %96,2 | MHP | %54,5 |
| Kalebaşı Köyü | 2 | 527 | %88,4 | AKP | %60,2 |
| Karakurt Köyü | 2 | 518 | %82,2 | MHP | %39,4 |
| Karaköse Köyü | 1 | 315 | %91,4 | AKP | %48,4 |
| Karapınar Köyü | 2 | 358 | %65,9 | HDP | %38,2 |
| Karaurgan Köyü | 2 | 390 | %89,0 | MHP | %47,5 |
| Kayalıboğaz Köyü | 1 | 114 | %65,8 | AKP | %45,8 |
| Kazantaş Köyü | 1 | 83 | %73,5 | AKP | %70,9 |
| Kazıkkaya Köyü | 2 | 481 | %80,9 | AKP | %63,3 |
| Kazımkarabekir Mah. | 2 | 354 | %88,7 | AKP | %50,7 |
| Kozan Köyü | 1 | 149 | %70,5 | AKP | %42,2 |
| Koçoğlu Köyü | 1 | 42 | %90,5 | AKP | %73,7 |
| Kurbançayırı Köyü | 1 | 146 | %93,2 | AKP | %51,5 |
| Köroğlu Köyü | 1 | 225 | %55,1 | AKP | %43,5 |
| Mescitli Köyü | 2 | 446 | %79,4 | CHP | %42,6 |
| Odalar Köyü | 1 | 215 | %84,2 | AKP | %46,2 |
| Ortakale Köyü | 1 | 186 | %73,1 | AKP | %50,4 |
| Parmakdere Köyü | 1 | 51 | %86,3 | AKP | %77,5 |
| Sırataşlar Köyü | 1 | 55 | %90,9 | AKP | %98,0 |
| Sırbasan Köyü | 1 | 99 | %52,5 | MHP | %61,5 |
| Süngütaşı Köyü | 1 | 119 | %91,6 | MHP | %53,3 |
| Taşlıgüney Köyü | 1 | 96 | %55,2 | AKP | %78,9 |
| Tepe Mah. | 3 | 890 | %79,0 | MHP | %43,4 |
| Topkaya Köyü | 1 | 140 | %68,6 | AKP | %74,0 |
| Uzungazi Köyü | 1 | 252 | %78,6 | MHP | %60,6 |
| Yarkaya Köyü | 1 | 44 | %90,9 | HDP | %55,3 |
| Yayıklı Köyü | 2 | 539 | %72,9 | AKP | %71,0 |
| Yağıbasan Köyü | 1 | 202 | %90,6 | AKP | %51,8 |
| Yeni Mah. | 3 | 942 | %79,7 | MHP | %37,8 |
| Yenigazi Köyü | 1 | 341 | %81,5 | AKP | %64,1 |
| Yeniköy | 2 | 352 | %91,5 | MHP | %45,4 |
| Yukarı Sallıpınar Köyü | 1 | 113 | %84,1 | AKP | %63,2 |
| Çamyazı Köyü | 3 | 731 | %82,2 | MHP | %61,7 |
| Çardakçatı Köyü | 1 | 346 | %71,7 | HDP | %58,3 |
| Çatak Köyü | 1 | 171 | %85,4 | HDP | %43,3 |
| Çolaklı Köyü | 1 | 92 | %72,8 | AKP | %69,2 |
| İnkaya Köyü | 2 | 642 | %66,2 | MHP | %59,5 |
| İnönü Mah. | 9 | 2.723 | %72,4 | MHP | %45,2 |
| İstasyon Mah. | 3 | 934 | %83,5 | AKP | %37,0 |
| İstiklal Mah. | 3 | 917 | %64,8 | MHP | %40,9 |
| Şehitemin Köyü | 2 | 480 | %81,9 | HDP | %37,7 |
| Şehithalit Köyü | 1 | 143 | %87,4 | AKP | %56,2 |
| Şehitler Mah. | 4 | 1.371 | %80,1 | HDP | %42,3 |