%39,8
AK PARTİ birinci
22.635 geçerli oy · katılım %80,0
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Kağızman ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında AK PARTİ %39,8 ile birinci; 22.635 geçerli oy, katılım %80,0.
Kayıtlı seçmen 29.906 · Oy kullanan 23.914 (katılım %80,0) · Geçerli 22.635 · Geçersiz 1.279
Kağızman İl genel meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 9.015 | %39,8 |
| HDP | 7.780 | %34,4 |
| MHP | 4.002 | %17,7 |
| CHP | 940 | %4,2 |
| İYİ | 755 | %3,3 |
| SAADET | 94 | %0,4 |
| VATAN | 49 | %0,2 |
Seçilenler
- Cesim Karaca · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Halil Kan · HDP · listede 1. sıra
- Yavuz Aras · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Kağızman mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akdam Köyü | 3 | 838 | %79,7 | HDP | %59,3 |
| Akyayla Köyü | 1 | 172 | %74,4 | HDP | %50,0 |
| Akçakale Köyü | 1 | 141 | %70,2 | HDP | %81,6 |
| Akçay Köyü | 1 | 261 | %86,2 | AKP | %47,0 |
| Akören Köyü | 2 | 640 | %78,9 | HDP | %45,7 |
| Altıngedik Köyü | 1 | 308 | %92,9 | AKP | %62,1 |
| Aydınkavak Köyü | 2 | 504 | %77,2 | HDP | %67,5 |
| Aşağı Karagüney Köyü | 1 | 99 | %66,7 | HDP | %66,7 |
| Aşağı Kümbet Mah. | 3 | 893 | %84,7 | AKP | %38,3 |
| Aşağıdere Mah. | 3 | 863 | %80,5 | HDP | %35,5 |
| Aşağıdut Köyü | 1 | 142 | %83,8 | AKP | %49,0 |
| Bayam Mah. | 1 | 254 | %89,4 | AKP | %45,6 |
| Bulanık Köyü | 1 | 172 | %23,3 | AKP | %81,6 |
| Bücüklü Köyü | 1 | 311 | %76,5 | AKP | %49,8 |
| Camuşlu Köyü | 2 | 399 | %79,5 | AKP | %66,9 |
| Denizgölü Köyü | 2 | 524 | %85,9 | AKP | %48,2 |
| Devebük Köyü | 1 | 42 | %95,2 | AKP | %72,5 |
| Değirmendere Köyü | 1 | 68 | %55,9 | AKP | %51,4 |
| Donandı Köyü | 2 | 357 | %70,3 | HDP | %71,7 |
| Duranlar Köyü | 1 | 81 | %100,0 | HDP | %50,6 |
| Dibekkaya Köyü | 1 | 240 | %93,3 | AKP | %47,0 |
| Esenkır Köyü | 1 | 162 | %79,6 | AKP | %54,2 |
| Evyapan Köyü | 1 | 28 | %96,4 | AKP | %46,2 |
| Görecek Köyü | 1 | 90 | %100,0 | AKP | %37,5 |
| Gümüştepe Köyü | 1 | 184 | %96,2 | HDP | %46,9 |
| Günindi Köyü | 3 | 1.003 | %56,8 | HDP | %66,0 |
| Günindiyaylası Köyü | 1 | 166 | %50,0 | AKP | %49,4 |
| Güvendik Köyü | 1 | 24 | %100,0 | HDP | %70,0 |
| Haznedar Mah. | 1 | 100 | %94,0 | MHP | %66,3 |
| Karabağ Köyü | 2 | 362 | %56,6 | AKP | %59,7 |
| Karaboncuk Köyü | 1 | 69 | %73,9 | İYİ | %47,1 |
| Karacaören Köyü | 1 | 103 | %73,8 | HDP | %46,6 |
| Karakale Köyü | 1 | 160 | %75,6 | HDP | %77,1 |
| Karakuş Köyü | 2 | 516 | %95,7 | HDP | %36,2 |
| Keşişkıran Köyü | 1 | 153 | %60,1 | AKP | %90,2 |
| Kozlu Köyü | 1 | 251 | %80,5 | AKP | %56,9 |
| Kuloğlu Köyü | 2 | 628 | %84,7 | AKP | %58,0 |
| Kuruyayla Köyü | 1 | 226 | %89,4 | HDP | %68,9 |
| Kömürlü Köyü | 1 | 299 | %98,0 | HDP | %48,1 |
| Körpınar Köyü | 1 | 36 | %72,2 | AKP | %72,0 |
| Kötek Köyü | 2 | 428 | %87,4 | AKP | %52,1 |
| Ortaköy | 1 | 319 | %83,7 | AKP | %59,4 |
| Paslı Köyü | 1 | 325 | %74,8 | HDP | %39,9 |
| Sağbaş Köyü | 1 | 17 | %76,5 | AKP | %69,2 |
| Sesveren Köyü | 1 | 18 | %105,6 | AKP | %94,7 |
| Taşburun Köyü | 1 | 296 | %92,6 | AKP | %60,6 |
| Taşbilek Köyü | 1 | 172 | %83,1 | HDP | %50,7 |
| Tomruktaş Köyü | 1 | 106 | %71,7 | AKP | %46,1 |
| Toprakkale Mah. | 2 | 404 | %84,7 | AKP | %42,2 |
| Tunçkaya Köyü | 1 | 309 | %85,1 | AKP | %60,2 |
| Yalnızağaç Köyü | 1 | 97 | %66,0 | AKP | %53,2 |
| Yankıpınar Köyü | 1 | 313 | %95,5 | AKP | %46,1 |
| Yağlıca Köyü | 1 | 257 | %95,3 | HDP | %59,8 |
| Yellikıran Köyü | 1 | 95 | %77,9 | AKP | %58,6 |
| Yenice Köyü | 1 | 189 | %72,0 | AKP | %60,7 |
| Yolkorur Köyü | 2 | 432 | %94,2 | MHP | %42,5 |
| Yukarı Dere Mah. | 2 | 506 | %82,4 | HDP | %49,5 |
| Yukarı Karagüney Köyü | 2 | 351 | %79,5 | HDP | %61,2 |
| Yukarı Kümbet Mah. | 3 | 759 | %86,2 | AKP | %45,0 |
| Zuvar Mah. | 3 | 806 | %80,9 | AKP | %43,4 |
| Çallı Köyü | 2 | 367 | %86,9 | HDP | %56,8 |
| Çayarası Köyü | 3 | 1.017 | %84,1 | AKP | %46,4 |
| Çaybük Köyü | 1 | 98 | %78,6 | AKP | %49,3 |
| Çengilli Köyü | 3 | 954 | %79,7 | HDP | %61,5 |
| Çeperli Köyü | 1 | 163 | %88,3 | AKP | %70,7 |
| Çukurayva Köyü | 1 | 202 | %81,7 | AKP | %65,6 |
| Çilehane Köyü | 1 | 271 | %90,0 | AKP | %54,6 |
| Çiçekli Köyü | 1 | 84 | %76,2 | CHP | %60,7 |
| Ürker Köyü | 1 | 148 | %77,7 | HDP | %51,3 |
| Şabanköy | 2 | 502 | %85,7 | AKP | %56,3 |
| Şahindere Mah. | 26 | 8.032 | %76,8 | AKP | %34,7 |