%37,4
AK PARTİ birinci
9.793 geçerli oy · katılım %83,1
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Arpaçay ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında AK PARTİ %37,4 ile birinci; 9793 geçerli oy, katılım %83,1.
Kayıtlı seçmen 12.193 · Oy kullanan 10.129 (katılım %83,1) · Geçerli 9.793 · Geçersiz 336
Arpaçay İl genel meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 3.664 | %37,4 |
| MHP | 2.182 | %22,3 |
| İYİ | 1.669 | %17,0 |
| CHP | 1.558 | %15,9 |
| HDP | 676 | %6,9 |
| VATAN | 44 | %0,5 |
Seçilenler
- Cengiz Çobanoğlu · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Nedi Ekinci · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Arpaçay mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akmazdam Köyü | 1 | 75 | %88,0 | AKP | %45,5 |
| Akçakale Köyü | 1 | 222 | %86,5 | MHP | %38,6 |
| Akçalar Köyü | 1 | 258 | %85,7 | AKP | %46,3 |
| Arslanoğlu Köyü | 1 | 180 | %71,7 | AKP | %49,2 |
| Atcılar Köyü | 1 | 333 | %64,0 | HDP | %45,9 |
| Aydıngün Köyü | 1 | 216 | %75,5 | AKP | %42,2 |
| Bacıoğlu Köyü | 1 | 57 | %89,5 | İYİ | %44,0 |
| Bahçeler Mah. | 1 | 301 | %89,0 | AKP | %32,7 |
| Bardaklı Köyü | 1 | 286 | %74,1 | AKP | %37,0 |
| Bozyiğit Köyü | 1 | 81 | %85,2 | AKP | %60,3 |
| Burçalı Köyü | 1 | 58 | %87,9 | AKP | %37,3 |
| Büyük Çatma Köyü | 1 | 326 | %89,6 | MHP | %81,3 |
| Carcı Köyü | 1 | 169 | %74,6 | HDP | %43,6 |
| Carcıoğlu Köyü | 1 | 132 | %95,5 | AKP | %49,1 |
| Dağ Köyü | 1 | 46 | %95,7 | AKP | %37,2 |
| Değirmenköprü Köyü | 1 | 345 | %83,8 | AKP | %56,5 |
| Doğruyol Köyü | 2 | 593 | %82,8 | CHP | %45,0 |
| Gediksatılmış Köyü | 1 | 141 | %87,2 | AKP | %43,4 |
| Göldalı Köyü | 1 | 161 | %68,9 | CHP | %45,9 |
| Gönülalan Köyü | 1 | 142 | %81,0 | İYİ | %74,6 |
| Gülyüzü Köyü | 2 | 465 | %83,4 | AKP | %33,0 |
| Güvercin Köyü | 1 | 337 | %80,4 | MHP | %35,9 |
| Hasançavuş Köyü | 1 | 44 | %100,0 | AKP | %34,2 |
| Kakaç Köyü | 1 | 84 | %96,4 | CHP | %35,8 |
| Karakale Köyü | 1 | 174 | %83,9 | AKP | %55,6 |
| Karaurgan Köyü | 1 | 166 | %81,3 | AKP | %32,3 |
| Kardeştepe Köyü | 1 | 230 | %90,4 | AKP | %53,3 |
| Kıraç Köyü | 1 | 192 | %88,5 | AKP | %49,1 |
| Koçköy | 3 | 736 | %79,9 | İYİ | %68,7 |
| Kuyucuk Köyü | 1 | 220 | %79,6 | AKP | %44,3 |
| Kuzgunlu Köyü | 1 | 30 | %96,7 | İYİ | %41,4 |
| Kümbet Köyü | 1 | 277 | %84,1 | MHP | %38,7 |
| Küçük Boğaz Köyü | 1 | 274 | %83,6 | HDP | %39,1 |
| Küçük Çatma Köyü | 1 | 177 | %77,4 | MHP | %49,3 |
| Melik Köyü | 2 | 389 | %84,6 | AKP | %58,0 |
| Mescitli Köyü | 1 | 98 | %91,8 | HDP | %41,1 |
| Meydancık Köyü | 1 | 153 | %86,9 | AKP | %61,4 |
| Okçuoğlu Köyü | 1 | 232 | %72,0 | AKP | %64,9 |
| Orta Mah. | 2 | 586 | %85,7 | AKP | %34,3 |
| Polatköyü | 2 | 355 | %92,1 | AKP | %56,8 |
| Söğütlü Köyü | 1 | 101 | %78,2 | AKP | %60,3 |
| Taşbaşı Köyü | 1 | 181 | %67,4 | MHP | %35,0 |
| Taşdere Köyü | 1 | 187 | %81,8 | AKP | %39,0 |
| Taşköprü Köyü | 1 | 135 | %82,2 | AKP | %34,3 |
| Taşlıağıl Köyü | 1 | 269 | %84,0 | AKP | %50,7 |
| Telek Köyü | 1 | 171 | %90,1 | AKP | %39,6 |
| Tepecik Köyü | 1 | 179 | %82,1 | AKP | %55,0 |
| Tepeköy | 1 | 162 | %88,3 | AKP | %34,5 |
| Tomarlı Köyü | 2 | 502 | %82,7 | MHP | %34,5 |
| Yalınçayır Mah. | 1 | 199 | %97,5 | AKP | %44,8 |
| Yeni Mah. | 2 | 581 | %88,1 | AKP | %37,2 |
| Çanaksu Köyü | 1 | 185 | %75,1 | AKP | %46,1 |