Karabük Merkez · İl genel meclisi üyeliği
31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel SeçimiKarabük Merkez ilçesi
%42,8
AK PARTİ birinci
71.889 geçerli oy · katılım %84,5
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Karabük Merkez ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında AK PARTİ %42,8 ile birinci; 71.889 geçerli oy, katılım %84,5.
Karabük Merkez
Kayıtlı seçmen 89.095 · Oy kullanan 75.288 (katılım %84,5) · Geçerli 71.889 · Geçersiz 3.399
Seçilenler
- Hasan Yıldırım · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Ramazan Kahriman · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Tevfik Ayvalık · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Mehmet Çetin · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 3. sıra
- Şahin Biçim · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| 100.Yıl Mah. | 20 | 6.575 | %74,2 | AKP | %44,9 |
| 5000 Evler 75.Yıl Mah. | 16 | 5.424 | %82,9 | MHP | %36,9 |
| 5000 Evler Bahçelievler Mah. | 13 | 4.527 | %81,5 | MHP | %37,7 |
| 5000 Evler Cumhuriyet Mah. | 23 | 7.744 | %83,1 | AKP | %39,6 |
| Acıöz Köyü | 1 | 198 | %96,0 | AKP | %71,2 |
| Adatepe Mah. | 2 | 598 | %93,0 | AKP | %38,2 |
| Arıcak Köyü | 2 | 435 | %93,6 | AKP | %57,1 |
| Atatürk Mah. | 7 | 2.414 | %85,2 | MHP | %42,5 |
| Aydınlıkevler Mah. | 6 | 2.069 | %89,6 | AKP | %48,1 |
| Aşağıkızılcaören Köyü | 1 | 316 | %95,9 | MHP | %50,2 |
| Bayır Mah. | 5 | 1.492 | %85,9 | AKP | %41,2 |
| Başköy | 1 | 172 | %98,8 | AKP | %52,1 |
| Belenköy Mah. | 1 | 313 | %94,9 | AKP | %55,8 |
| Bolkuş Köyü | 1 | 148 | %94,6 | AKP | %38,4 |
| Bulak Köyü | 2 | 518 | %83,2 | MHP | %30,2 |
| Burunsuz Köyü | 1 | 196 | %91,8 | AKP | %66,3 |
| Bürnük Köyü | 1 | 183 | %89,6 | AKP | %77,7 |
| Cemaller Köyü | 1 | 230 | %95,2 | AKP | %72,8 |
| Cumayanı Köyü | 6 | 1.763 | %91,7 | AKP | %70,8 |
| Davutlar Köyü | 1 | 178 | %95,5 | AKP | %53,0 |
| Demirciler Köyü | 1 | 175 | %95,4 | CHP | %49,1 |
| Düzçam Köyü | 1 | 135 | %99,3 | AKP | %59,1 |
| Ergenekon Mah. | 4 | 1.142 | %88,2 | AKP | %31,9 |
| Fatih Mah. | 4 | 1.200 | %88,4 | AKP | %46,3 |
| Fevzi Çakmak Mah. | 6 | 1.948 | %83,5 | AKP | %43,0 |
| Gölören Köyü | 1 | 168 | %98,8 | AKP | %46,9 |
| Güneşli Köyü | 1 | 83 | %84,3 | AKP | %56,9 |
| Hürriyet Mah. | 2 | 394 | %94,7 | AKP | %50,6 |
| Kadıköy | 1 | 330 | %96,7 | AKP | %53,4 |
| Kahyalar Köyü | 1 | 260 | %94,6 | AKP | %55,1 |
| Kale Köyü | 1 | 325 | %95,1 | AKP | %51,2 |
| Kamışköy | 1 | 133 | %96,2 | AKP | %57,3 |
| Kapaklı Köyü | 1 | 19 | %100,0 | AKP | %100,0 |
| Kapullu Mah. | 8 | 2.587 | %86,0 | AKP | %49,8 |
| Karaağaç Köyü | 1 | 142 | %100,0 | AKP | %77,2 |
| Karabük Mah. | 10 | 3.377 | %85,8 | AKP | %49,9 |
| Karaşar Köyü | 1 | 134 | %95,5 | AKP | %58,9 |
| Kartaltepe Mah. | 10 | 2.954 | %85,3 | AKP | %40,7 |
| Kayabaşı Mah. | 14 | 4.752 | %83,7 | AKP | %42,7 |
| Kayı Köyü | 1 | 141 | %98,6 | AKP | %59,0 |
| Kurtuluş Mah. | 12 | 3.727 | %86,6 | AKP | %44,9 |
| Mehterler Köyü | 1 | 225 | %98,2 | AKP | %60,2 |
| Merkez-Kılavuzlar Mah. | 4 | 1.363 | %71,8 | AKP | %54,9 |
| Namık Kemal Mah. | 3 | 728 | %87,8 | MHP | %45,6 |
| Ortaca Köyü | 1 | 206 | %95,2 | AKP | %58,7 |
| Salmanlar Köyü | 1 | 138 | %96,4 | AKP | %44,8 |
| Saitler Köyü | 1 | 244 | %93,0 | AKP | %41,3 |
| Soğuksu Mah. | 9 | 2.979 | %85,4 | AKP | %45,9 |
| Sipahiler Köyü | 1 | 226 | %97,8 | AKP | %62,3 |
| Tandır Köyü | 1 | 158 | %96,8 | AKP | %57,1 |
| Yeni Mah. | 5 | 1.687 | %85,1 | AKP | %40,3 |
| Yenişehir Mah. | 4 | 1.212 | %90,6 | MHP | %36,3 |
| Yeşil Mah. | 24 | 8.263 | %81,5 | AKP | %46,2 |
| Yeşilköy | 1 | 198 | %90,9 | MHP | %43,8 |
| Yeşiltepe Köyü | 1 | 149 | %98,0 | AKP | %55,6 |
| Yukarıkızılcaören Köyü | 1 | 164 | %91,5 | AKP | %68,5 |
| Zopran Köyü | 3 | 546 | %89,2 | AKP | %41,2 |
| Çerçiler Mah. | 2 | 357 | %93,6 | AKP | %52,7 |
| Çukurca Köyü | 1 | 317 | %95,3 | AKP | %56,8 |
| Ödemiş Köyü | 1 | 205 | %96,1 | AKP | %52,6 |
| Öğlebeli Mah. | 3 | 892 | %90,0 | AKP | %50,1 |
| Üniversite Mah. | 3 | 1.000 | %76,5 | AKP | %36,8 |
| Üçbaş Köyü | 1 | 159 | %99,4 | AKP | %49,0 |
| Şenler Köyü | 1 | 51 | %100,0 | CHP | %49,0 |
| Şirinevler Mah. | 24 | 8.009 | %84,0 | MHP | %30,2 |