%36,8
AK PARTİ birinci
27.597 geçerli oy · katılım %83,1
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Yalvaç ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında AK PARTİ %36,8 ile birinci; 27.597 geçerli oy, katılım %83,1.
Kayıtlı seçmen 34.910 · Oy kullanan 29.010 (katılım %83,1) · Geçerli 27.597 · Geçersiz 1.413
Yalvaç İl genel meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 10.167 | %36,8 |
| MHP | 6.781 | %24,6 |
| İYİ | 4.324 | %15,7 |
| CHP | 3.521 | %12,8 |
| DP | 1.447 | %5,2 |
| SAADET | 555 | %2,0 |
| VATAN | 65 | %0,2 |
Seçilenler
- Ahmet Sektioğlu · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Salih Başar · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Kadir Elbengili · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Yalvaç mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Abacılar Mah. | 1 | 279 | %88,9 | MHP | %33,9 |
| Akköprü Mah. | 1 | 150 | %85,3 | AKP | %29,2 |
| Akçaşar Köyü | 1 | 186 | %90,3 | AKP | %30,1 |
| Altıkapı Köyü | 1 | 191 | %88,5 | MHP | %39,1 |
| Ayvalı Köyü | 2 | 365 | %86,9 | AKP | %45,2 |
| Aşağı Kaşıkara Köyü | 2 | 379 | %96,8 | AKP | %54,5 |
| Aşağıtırtar Köyü | 1 | 216 | %90,3 | AKP | %50,5 |
| Bahtiyar Köyü | 2 | 556 | %93,7 | AKP | %40,0 |
| Bahçelievler Mah. | 3 | 859 | %85,9 | AKP | %28,6 |
| Bağkonak Köyü | 3 | 996 | %63,1 | CHP | %28,1 |
| Bağlar Mah. | 2 | 419 | %83,3 | MHP | %30,5 |
| Bağlarbaşı Köyü | 1 | 261 | %95,0 | AKP | %66,4 |
| Celeptaş Köyü | 1 | 266 | %89,5 | MHP | %45,9 |
| Cumhuriyet Mah. | 4 | 1.043 | %84,9 | AKP | %29,9 |
| Debbağlar Mah. | 3 | 827 | %85,7 | AKP | %31,3 |
| Dedeçam Köyü | 3 | 822 | %62,3 | AKP | %59,6 |
| Eski Mah. | 2 | 370 | %90,5 | MHP | %36,1 |
| Eyüpler Köyü | 2 | 490 | %92,2 | AKP | %53,1 |
| Eğirler Köyü | 1 | 326 | %74,2 | CHP | %26,1 |
| Fatih Mah. | 2 | 386 | %88,3 | MHP | %30,3 |
| Gökçeali Köyü | 1 | 86 | %87,2 | AKP | %41,4 |
| Görgü Bayram Mah. | 1 | 340 | %84,1 | MHP | %32,4 |
| Görgü Camii Mah. | 3 | 886 | %82,5 | AKP | %28,9 |
| Görgüorta Mah. | 2 | 482 | %84,9 | AKP | %27,8 |
| Hüyüklü-Eskigeçit Mah. | 1 | 225 | %72,4 | AKP | %30,0 |
| Hüyüklü-Mescit Mah. | 1 | 205 | %82,0 | CHP | %40,1 |
| Hüyüklü-Nalbant Mah. | 1 | 122 | %81,2 | AKP | %44,4 |
| Hüyüklü-Yanarık Mah. | 2 | 356 | %84,0 | MHP | %34,2 |
| Hüyüklü-Yeni Mah. | 2 | 530 | %77,2 | MHP | %28,8 |
| Hisarardı Köyü | 1 | 285 | %89,1 | AKP | %32,2 |
| Kaşaşağı Mah. | 1 | 262 | %87,8 | MHP | %45,2 |
| Kaşcami Mah. | 2 | 355 | %89,6 | MHP | %38,4 |
| Kaşhacıbey Mah. | 1 | 275 | %88,4 | AKP | %34,3 |
| Kaşyukarı Mah. | 4 | 1.192 | %83,0 | AKP | %28,6 |
| Kırkbaş Köyü | 1 | 297 | %74,4 | AKP | %38,7 |
| Kızılca Mah. | 1 | 283 | %91,9 | MHP | %37,7 |
| Koruyaka Köyü | 2 | 693 | %90,2 | AKP | %44,1 |
| Kozluçay Köyü | 4 | 1.209 | %68,7 | AKP | %41,7 |
| Kumdanlı Köyü | 4 | 1.060 | %90,7 | AKP | %28,4 |
| Kurusarı Köyü | 1 | 181 | %84,5 | AKP | %42,5 |
| Kuyucak Köyü | 2 | 687 | %83,7 | AKP | %59,9 |
| Kuşku Mah. | 1 | 187 | %87,2 | AKP | %49,7 |
| Körküler Köyü | 3 | 993 | %79,1 | CHP | %45,1 |
| Leblebiciler Mah. | 3 | 907 | %84,6 | MHP | %30,7 |
| Mısırlı Köyü | 1 | 328 | %95,4 | AKP | %78,6 |
| Müderris Mah. | 3 | 914 | %83,8 | AKP | %29,9 |
| Pazar Aşağı Mah. | 3 | 1.019 | %82,4 | AKP | %27,1 |
| Pazar Yukarı Mah. | 2 | 534 | %85,4 | MHP | %27,7 |
| Salur Mah. | 2 | 412 | %87,6 | MHP | %39,5 |
| Sanayi Mah. | 1 | 264 | %90,2 | AKP | %38,1 |
| Saray Mah. | 2 | 441 | %88,7 | AKP | %35,3 |
| Sağır Köyü | 1 | 196 | %86,7 | AKP | %53,4 |
| Sofular Mah. | 1 | 271 | %89,7 | AKP | %45,5 |
| Sücüllü Köyü | 4 | 1.227 | %80,4 | AKP | %47,1 |
| Taşevi Köyü | 1 | 241 | %92,1 | AKP | %50,0 |
| Terziler Köyü | 1 | 253 | %98,8 | AKP | %51,1 |
| Tokmacık Köyü | 3 | 722 | %64,7 | CHP | %44,1 |
| Yarıkkaya Köyü | 2 | 377 | %93,1 | AKP | %41,3 |
| Yağcılar Köyü | 2 | 522 | %84,9 | AKP | %53,2 |
| Yukarıkaşıkara Köyü | 3 | 960 | %87,4 | AKP | %41,3 |
| Yukarıtırtar Köyü | 1 | 139 | %91,4 | AKP | %37,3 |
| Zafer Mah. | 4 | 1.132 | %83,2 | MHP | %27,1 |
| Çakırçal Köyü | 1 | 144 | %99,3 | AKP | %57,5 |
| Çamharman Köyü | 2 | 373 | %84,7 | AKP | %47,0 |
| Çarşı Mah. | 2 | 409 | %84,1 | MHP | %35,7 |
| Çetince Köyü | 4 | 1.123 | %79,3 | AKP | %40,2 |
| Özbayat Köyü | 3 | 767 | %76,0 | AKP | %57,9 |
| Özgüney Köyü | 2 | 512 | %81,3 | AKP | %57,0 |
| İleği Köyü | 2 | 145 | %75,2 | AKP | %48,6 |