%39,9
AK PARTİ birinci
16.739 geçerli oy · katılım %88,7
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Şarkikaraağaç ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında AK PARTİ %39,9 ile birinci; 16.739 geçerli oy, katılım %88,7.
Kayıtlı seçmen 20.079 · Oy kullanan 17.819 (katılım %88,7) · Geçerli 16.739 · Geçersiz 1.080
Şarkikaraağaç İl genel meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 6.682 | %39,9 |
| MHP | 4.991 | %29,8 |
| CHP | 2.480 | %14,8 |
| İYİ | 1.999 | %11,9 |
| BBP | 373 | %2,2 |
| SAADET | 186 | %1,1 |
| VATAN | 28 | %0,2 |
Seçilenler
- Selçuk Gökmen · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Adil Akbulut · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Selahattin Yaman · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Şarkikaraağaç mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Alcıklar Mah. | 2 | 599 | %92,7 | AKP | %46,9 |
| Arak Köyü | 2 | 532 | %79,0 | CHP | %44,3 |
| Armutlu Köyü | 1 | 103 | %96,1 | AKP | %52,1 |
| Arslandoğmuş Köyü | 1 | 87 | %100,0 | AKP | %70,2 |
| Asılkale Mah. | 2 | 351 | %85,5 | MHP | %42,5 |
| Aşağıdinek Köyü | 1 | 177 | %91,0 | AKP | %47,6 |
| Aşağıkale Mah. | 3 | 761 | %86,1 | AKP | %39,0 |
| Başdeğirmen Köyü | 1 | 137 | %95,6 | AKP | %65,3 |
| Belceğiz Köyü | 2 | 560 | %89,8 | AKP | %58,1 |
| Beyköy | 2 | 437 | %88,1 | AKP | %53,9 |
| Camikebir Mah. | 4 | 1.399 | %85,9 | MHP | %38,0 |
| Fakılar Köyü | 1 | 167 | %85,6 | AKP | %43,2 |
| Fatih Mah. | 4 | 1.245 | %85,8 | AKP | %36,8 |
| Fele Köyü | 2 | 456 | %88,2 | AKP | %57,3 |
| Gedikli Köyü | 2 | 511 | %88,9 | CHP | %64,0 |
| Göksöğüt Köyü | 3 | 900 | %87,6 | AKP | %36,6 |
| Karayaka Köyü | 1 | 315 | %94,3 | AKP | %49,8 |
| Kerkük Mah. | 3 | 884 | %85,8 | AKP | %41,9 |
| Kıyakdede Köyü | 1 | 250 | %90,4 | AKP | %39,5 |
| Köprüköy | 2 | 625 | %90,1 | AKP | %65,1 |
| Muratbağı Köyü | 1 | 131 | %84,7 | AKP | %82,7 |
| Orta Mah. | 3 | 869 | %82,9 | AKP | %38,3 |
| Salur Köyü | 3 | 730 | %90,7 | MHP | %34,6 |
| Sarıkaya Köyü | 1 | 216 | %88,9 | MHP | %32,6 |
| Ulvikale Mah. | 4 | 1.206 | %82,8 | MHP | %34,0 |
| Yakaemir Köyü | 1 | 160 | %95,0 | AKP | %49,2 |
| Yenicekale Köyü | 1 | 173 | %91,3 | AKP | %43,9 |
| Yeniköy | 2 | 351 | %92,9 | CHP | %35,5 |
| Yukarıdinek Köyü | 2 | 407 | %94,4 | AKP | %38,2 |
| Çaltı Köyü | 2 | 455 | %95,0 | AKP | %34,9 |
| Çarıksaraylar-Bölükler Mah. | 2 | 395 | %91,4 | MHP | %61,0 |
| Çarıksaraylar-Cumhuriyet Mah. | 1 | 199 | %95,5 | AKP | %51,4 |
| Çarıksaraylar-Suvar Mah. | 2 | 651 | %89,6 | AKP | %51,2 |
| Çarıksaraylar-Ulu Mah. | 3 | 860 | %91,9 | AKP | %51,4 |
| Çarıksaraylar-Çukur Mah. | 1 | 306 | %91,5 | AKP | %53,9 |
| Çavundur Köyü | 1 | 67 | %88,1 | AKP | %46,4 |
| Çeltek Köyü | 1 | 259 | %88,8 | AKP | %41,3 |
| Çiçekpınar-Aşağı Mah. | 2 | 628 | %94,1 | MHP | %40,5 |
| Çiçekpınar-Orta Mah. | 2 | 549 | %94,9 | MHP | %47,7 |
| Çiçekpınar-Çördük Mah. | 2 | 576 | %93,2 | MHP | %41,5 |
| Ördekçi Köyü | 1 | 184 | %88,0 | AKP | %46,2 |
| Örenköy | 1 | 211 | %86,7 | AKP | %64,2 |