%47,7
MHP birinci
9.339 geçerli oy · katılım %87,3
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Kürtün ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında MHP %47,7 ile birinci; 9339 geçerli oy, katılım %87,3.
Kayıtlı seçmen 11.313 · Oy kullanan 9.871 (katılım %87,3) · Geçerli 9.339 · Geçersiz 532
Kürtün İl genel meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| MHP | 4.454 | %47,7 |
| AKP | 3.812 | %40,8 |
| CHP | 625 | %6,7 |
| İYİ | 284 | %3,0 |
| BBP | 74 | %0,8 |
| SAADET | 57 | %0,6 |
| VATAN | 20 | %0,2 |
| BTP | 13 | %0,1 |
Seçilenler
- Bayram Yiğit · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Bahtiyar Soylu · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Kürtün mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Aktaş Köyü | 1 | 29 | %69,0 | AKP | %31,6 |
| Akçal Köyü | 1 | 70 | %94,3 | AKP | %56,9 |
| Araköy | 1 | 178 | %79,8 | AKP | %55,5 |
| Arpacık Köyü | 1 | 61 | %55,7 | AKP | %82,4 |
| Aşağı Uluköy Mah. | 5 | 1.379 | %87,5 | MHP | %65,8 |
| Aşağıkaradere Köyü | 1 | 139 | %71,9 | AKP | %43,8 |
| Bağlama Köyü | 1 | 33 | %84,9 | AKP | %56,0 |
| Beytarla Köyü | 1 | 120 | %95,0 | AKP | %59,3 |
| Beşirköy | 1 | 56 | %71,4 | MHP | %59,0 |
| Cami Yanı Mah. | 1 | 328 | %91,2 | MHP | %75,9 |
| Damlı Köyü | 1 | 233 | %42,5 | MHP | %40,0 |
| Demirciler Köyü | 2 | 351 | %92,9 | MHP | %53,1 |
| Ekinciler Köyü | 1 | 60 | %75,0 | MHP | %61,9 |
| Elciğez Köyü | 1 | 127 | %94,5 | AKP | %62,8 |
| Elmalı Köyü | 1 | 109 | %85,3 | MHP | %55,1 |
| Eğrigüney Köyü | 1 | 19 | %84,2 | AKP | %50,0 |
| Göndere Köyü | 1 | 46 | %65,2 | MHP | %60,0 |
| Gündoğdu Köyü | 1 | 271 | %84,5 | MHP | %56,7 |
| Günyüzü Köyü | 2 | 623 | %92,1 | CHP | %48,1 |
| Gürgenli Köyü | 1 | 198 | %88,4 | MHP | %50,4 |
| Kırgeriş Köyü | 2 | 311 | %92,9 | MHP | %62,4 |
| Kızılcadam Köyü | 1 | 174 | %78,2 | AKP | %52,2 |
| Kızılot Köyü | 1 | 182 | %91,2 | MHP | %58,9 |
| Konacık Köyü | 1 | 156 | %83,3 | MHP | %77,3 |
| Kuşluk Köyü | 1 | 59 | %86,4 | MHP | %52,0 |
| Köyiçi Mah. | 2 | 565 | %93,1 | AKP | %63,6 |
| Melikli Mah. | 1 | 207 | %93,2 | AKP | %52,0 |
| Ortaköy Mah. | 1 | 188 | %89,4 | MHP | %67,5 |
| Sapmaz Köyü | 1 | 232 | %96,1 | AKP | %50,0 |
| Sarıbaba Köyü | 1 | 159 | %61,0 | MHP | %54,4 |
| Söğüteli Köyü | 1 | 168 | %83,9 | AKP | %59,9 |
| Taşlıca Köyü | 3 | 453 | %89,9 | AKP | %63,3 |
| Tilkicek Köyü | 1 | 48 | %81,3 | AKP | %47,4 |
| Yaylalı Köyü | 1 | 105 | %90,5 | AKP | %55,0 |
| Yeşilköy | 1 | 156 | %98,1 | MHP | %45,3 |
| Yukarı Uluköy Mah. | 2 | 537 | %95,9 | AKP | %61,3 |
| Yukarıkaradere Köyü | 1 | 67 | %85,1 | AKP | %35,7 |
| Çayırçukur Köyü | 3 | 459 | %83,9 | MHP | %65,5 |
| Özkürtün-Cayra Mah. | 2 | 439 | %80,6 | AKP | %56,1 |
| Özkürtün-Karaçukur Mah. | 2 | 458 | %82,8 | AKP | %57,2 |
| Özkürtün-Süme Mah. | 2 | 675 | %88,7 | MHP | %59,7 |
| Üçtaş Köyü | 3 | 767 | %93,6 | AKP | %44,5 |
| Şendere Köyü | 2 | 318 | %92,1 | MHP | %67,8 |