%46,7
AK PARTİ birinci
25.998 geçerli oy · katılım %76,5
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Kelkit ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında AK PARTİ %46,7 ile birinci; 25.998 geçerli oy, katılım %76,5.
Kayıtlı seçmen 35.547 · Oy kullanan 27.198 (katılım %76,5) · Geçerli 25.998 · Geçersiz 1.200
Kelkit İl genel meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 12.151 | %46,7 |
| MHP | 7.393 | %28,4 |
| BBP | 3.055 | %11,8 |
| İYİ | 1.379 | %5,3 |
| CHP | 1.304 | %5,0 |
| SAADET | 385 | %1,5 |
| BTP | 302 | %1,2 |
| VATAN | 29 | %0,1 |
Seçilenler
- Reşat Çalışkan · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Coşkun Korkmaz · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Sami Tuncay · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Kelkit mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Ahmet Yesevi Mah. | 4 | 1.163 | %76,1 | AKP | %37,7 |
| Akdağ Köyü | 1 | 212 | %40,1 | CHP | %74,1 |
| Aksöğüt Köyü | 1 | 140 | %60,7 | AKP | %50,0 |
| Alaçat Köyü | 1 | 258 | %88,8 | AKP | %54,2 |
| Atatürk Mah. | 6 | 1.956 | %65,6 | AKP | %39,7 |
| Aydoğdu Köyü | 1 | 116 | %73,3 | CHP | %79,3 |
| Azizköy | 1 | 33 | %106,1 | AKP | %48,6 |
| Ağılköy | 1 | 313 | %93,9 | AKP | %57,0 |
| Ağlık Köyü | 1 | 19 | %110,5 | AKP | %52,4 |
| Aşağı Özlüce Köyü | 1 | 169 | %94,7 | AKP | %58,6 |
| Aşut Köyü | 1 | 202 | %71,3 | AKP | %43,1 |
| Babakonağı Köyü | 2 | 442 | %80,5 | AKP | %64,3 |
| Bahçelievler Mah. | 5 | 1.495 | %74,4 | AKP | %55,8 |
| Balıklı Köyü | 1 | 150 | %98,7 | AKP | %71,9 |
| Balkaya Köyü | 1 | 285 | %91,9 | AKP | %48,0 |
| Başpınar Köyü | 1 | 176 | %77,8 | AKP | %77,4 |
| Belenli Köyü | 1 | 140 | %61,4 | AKP | %53,5 |
| Bezendi Köyü | 1 | 315 | %54,6 | AKP | %59,2 |
| Beşdeğirmen Köyü | 1 | 134 | %56,7 | AKP | %66,7 |
| Bulak Köyü | 1 | 271 | %87,5 | BBP | %38,2 |
| Büyükcami Mah. | 4 | 1.062 | %78,6 | AKP | %52,4 |
| Bindal Köyü | 1 | 266 | %91,7 | AKP | %43,5 |
| Cemallı Köyü | 1 | 43 | %74,4 | AKP | %87,5 |
| Cumhuriyet Mah. | 5 | 1.588 | %76,2 | AKP | %41,3 |
| Dayısı Köyü | 1 | 53 | %86,8 | AKP | %50,0 |
| Deliler Köyü | 1 | 322 | %93,8 | AKP | %42,0 |
| Deredolu-Cumhuriyet Mah. | 2 | 500 | %74,4 | MHP | %67,1 |
| Deredolu-Hürriyet Mah. | 2 | 640 | %71,6 | MHP | %58,4 |
| Deredolu-Mahmatlı Mah. | 2 | 356 | %82,9 | AKP | %47,5 |
| Dereyüzü Köyü | 1 | 173 | %65,3 | AKP | %43,0 |
| Devekorusu Köyü | 1 | 70 | %88,6 | CHP | %58,3 |
| Doğanca Köyü | 1 | 109 | %66,1 | AKP | %45,8 |
| Doğankavak Köyü | 1 | 215 | %91,2 | MHP | %55,6 |
| Dölek Köyü | 1 | 142 | %54,9 | AKP | %88,3 |
| Elmelik Köyü | 1 | 161 | %51,6 | AKP | %67,1 |
| Eskikadı Köyü | 1 | 190 | %83,2 | AKP | %36,4 |
| Eskiyol Köyü | 1 | 133 | %51,1 | AKP | %52,2 |
| Eymür Köyü | 1 | 39 | %56,4 | AKP | %59,1 |
| Gerdekhisar Köyü | 2 | 466 | %84,1 | AKP | %51,1 |
| Güdül Köyü | 1 | 167 | %87,4 | AKP | %62,2 |
| Güllüce Köyü | 1 | 16 | %81,3 | MHP | %53,9 |
| Gültepe Köyü | 1 | 65 | %70,8 | AKP | %81,8 |
| Gümüşgöze-Fatih Mah. | 4 | 1.123 | %83,4 | MHP | %57,3 |
| Gümüşgöze-Göztepe Mah. | 5 | 1.490 | %81,1 | AKP | %53,8 |
| Gümüşgöze-Özyurt Mah. | 2 | 424 | %88,2 | AKP | %62,2 |
| Günbatur Köyü | 1 | 88 | %94,3 | CHP | %42,7 |
| Güneyçevirme Köyü | 2 | 383 | %87,0 | AKP | %52,5 |
| Gürleyik Köyü | 1 | 55 | %98,2 | AKP | %79,6 |
| Güzyurdu Köyü | 1 | 251 | %55,4 | AKP | %60,7 |
| Karacaören Köyü | 1 | 25 | %84,0 | AKP | %81,0 |
| Karaçayır Mah. | 1 | 244 | %70,1 | AKP | %78,1 |
| Karşıyaka Köyü | 1 | 206 | %86,4 | AKP | %64,8 |
| Kazanpınar Köyü | 1 | 77 | %75,3 | MHP | %61,4 |
| Kaş Köyü | 3 | 760 | %82,9 | BBP | %49,2 |
| Kılıçlı Köyü | 2 | 550 | %89,1 | AKP | %56,6 |
| Kılıçtaşı Köyü | 1 | 311 | %83,9 | AKP | %55,4 |
| Kınalıtaş Köyü | 1 | 293 | %80,6 | AKP | %75,3 |
| Kızılca Köyü | 1 | 329 | %55,9 | AKP | %85,3 |
| Kozoğlu Köyü | 1 | 13 | %100,0 | CHP | %69,2 |
| Kuşluk Köyü | 1 | 14 | %71,4 | CHP | %50,0 |
| Kömürköy | 1 | 59 | %89,8 | CHP | %69,8 |
| Köycük Köyü | 1 | 145 | %55,2 | AKP | %71,8 |
| Küçükcami Mah. | 3 | 928 | %82,0 | AKP | %29,2 |
| Obalar Köyü | 1 | 63 | %79,4 | CHP | %42,6 |
| Oğuzköy | 1 | 14 | %107,1 | MHP | %73,3 |
| Sadak Köyü | 3 | 776 | %78,5 | MHP | %46,3 |
| Salördek Köyü | 1 | 137 | %60,6 | AKP | %34,2 |
| Sarışeyh Köyü | 1 | 176 | %93,2 | AKP | %44,4 |
| Sökmen Köyü | 1 | 307 | %48,2 | AKP | %48,3 |
| Söğütlü-Merkez Mah. | 6 | 1.626 | %82,7 | AKP | %50,6 |
| Sütveren Köyü | 1 | 302 | %91,7 | AKP | %66,2 |
| Tütenli Köyü | 1 | 110 | %75,5 | AKP | %47,0 |
| Uzunkol Köyü | 1 | 68 | %94,1 | AKP | %81,3 |
| Yarbaşı Köyü | 1 | 58 | %51,7 | CHP | %66,7 |
| Yenice Köyü | 1 | 224 | %86,6 | İYİ | %45,1 |
| Yeniköy | 1 | 294 | %95,6 | AKP | %52,2 |
| Yeniyol Köyü | 1 | 243 | %94,2 | AKP | %56,1 |
| Yeşilova Köyü | 1 | 122 | %98,4 | AKP | %41,6 |
| Yeşilpınar Köyü | 2 | 415 | %79,8 | AKP | %70,5 |
| Yeşilyurt Köyü | 1 | 74 | %36,5 | CHP | %59,3 |
| Yolçatı Köyü | 1 | 15 | %86,7 | İYİ | %30,8 |
| Yukarı Özlüce Köyü | 1 | 315 | %85,1 | AKP | %46,6 |
| Yunus Emre Mah. | 3 | 812 | %77,1 | AKP | %52,2 |
| Çakırlar Köyü | 1 | 101 | %76,2 | AKP | %82,7 |
| Çamurköy | 2 | 368 | %90,5 | MHP | %80,8 |
| Çağlar Köyü | 1 | 117 | %64,1 | AKP | %58,3 |
| Çömlecik Köyü | 1 | 42 | %76,2 | CHP | %50,0 |
| Çimenli Köyü | 1 | 108 | %57,4 | AKP | %72,6 |
| Öbektaş-Esentepe Mah. | 3 | 802 | %88,5 | MHP | %50,8 |
| Öbektaş-Fatih Mah. | 3 | 749 | %76,8 | BBP | %46,9 |
| Öbektaş-Halkevi Mah. | 1 | 267 | %89,9 | BBP | %35,0 |
| Örenbel Köyü | 1 | 153 | %79,1 | AKP | %54,6 |
| Özen Köyü | 1 | 262 | %79,4 | AKP | %61,2 |
| Öğütlü Köyü | 1 | 294 | %83,3 | AKP | %61,8 |
| Ünlüpınar-Büyükcami Mah. | 3 | 849 | %55,8 | BBP | %46,7 |
| Ünlüpınar-Fatih Mah. | 5 | 1.291 | %44,0 | AKP | %48,8 |
| İnönü Mah. | 5 | 1.351 | %78,7 | AKP | %61,6 |
| Şenköy | 1 | 109 | %45,0 | AKP | %37,5 |