%43,1
AK PARTİ birinci
79.007 geçerli oy · katılım %84,1
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Giresun Merkez ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında AK PARTİ %43,1 ile birinci; 79.007 geçerli oy, katılım %84,1.
Kayıtlı seçmen 97.205 · Oy kullanan 81.758 (katılım %84,1) · Geçerli 79.007 · Geçersiz 2.751
Giresun Merkez İl genel meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 34.021 | %43,1 |
| CHP | 28.201 | %35,7 |
| MHP | 10.188 | %12,9 |
| İYİ | 4.265 | %5,4 |
| SAADET | 1.569 | %2,0 |
| BBP | 370 | %0,5 |
| BTP | 165 | %0,2 |
| HDP | 136 | %0,2 |
| VATAN | 92 | %0,1 |
Seçilenler
- Ahmet Şahin · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Mehmet Yılmaz · CHP (Millet İttifakı) · listede 1. sıra
- Fuat Yurt · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Türker Salbacak · CHP (Millet İttifakı) · listede 2. sıra
- Mustafa Yıldız · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 3. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Giresun Merkez mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akıncı Köyü | 1 | 95 | %81,1 | AKP | %68,4 |
| Akköy | 2 | 416 | %89,7 | AKP | %57,8 |
| Aksu Mah. | 17 | 5.653 | %82,6 | AKP | %52,1 |
| Akçalı Köyü | 2 | 439 | %91,6 | AKP | %45,2 |
| Alınca Köyü | 2 | 377 | %88,1 | AKP | %46,3 |
| Anbaralan Köyü | 1 | 168 | %91,7 | AKP | %76,9 |
| Aydınlar Mah. | 2 | 461 | %92,0 | AKP | %55,8 |
| Barça Köyü | 2 | 687 | %82,4 | AKP | %64,4 |
| Barçaçakırlı Köyü | 1 | 280 | %93,6 | AKP | %62,5 |
| Bayazıt Köyü | 1 | 161 | %73,3 | CHP | %52,1 |
| Boztekke Köyü | 3 | 803 | %87,2 | AKP | %50,2 |
| Burhaniye Köyü | 1 | 297 | %88,9 | AKP | %41,3 |
| Camili Köyü | 2 | 453 | %87,6 | AKP | %39,3 |
| Cumhuriyet Mah. | 1 | 319 | %95,0 | CHP | %54,0 |
| Darıköy | 1 | 302 | %80,1 | AKP | %75,3 |
| Duroğlu-Demirci Mah. | 1 | 341 | %84,5 | AKP | %47,9 |
| Duroğlu-Homurlu Mah. | 2 | 519 | %82,9 | MHP | %39,0 |
| Duroğlu-Konacık Mah. | 3 | 1.018 | %84,4 | MHP | %50,0 |
| Duroğlu-Tekke Mah. | 2 | 527 | %83,1 | MHP | %53,8 |
| Duroğlu-Çağlayan Mah. | 1 | 252 | %85,3 | CHP | %40,0 |
| Ergence Köyü | 1 | 130 | %90,0 | AKP | %44,1 |
| Erikliman Mah. | 4 | 1.069 | %84,9 | CHP | %47,0 |
| Eriklimanı Köyü | 2 | 508 | %89,4 | AKP | %62,7 |
| Esentepe Köyü | 1 | 194 | %87,1 | AKP | %72,4 |
| Evrenköy | 1 | 175 | %96,0 | CHP | %41,1 |
| Fevzi Çakmak Mah. | 8 | 2.583 | %82,9 | AKP | %52,1 |
| Gaziler Mah. | 6 | 2.007 | %82,6 | CHP | %45,8 |
| Gedikkaya Mah. | 24 | 8.095 | %81,5 | CHP | %41,9 |
| Gedikli Köyü | 2 | 369 | %90,2 | AKP | %50,6 |
| Gemilerçekeği Mah. | 16 | 5.484 | %83,0 | AKP | %42,2 |
| Güney Köyü | 1 | 211 | %89,1 | AKP | %53,7 |
| Güre Mah. | 4 | 1.137 | %84,3 | CHP | %53,2 |
| Gürköy | 1 | 176 | %78,4 | CHP | %41,2 |
| Güveç Köyü | 1 | 346 | %91,3 | AKP | %57,2 |
| Hacı Hüseyin Mah. | 14 | 4.642 | %83,0 | CHP | %48,3 |
| Hacımiktat Mah. | 6 | 1.870 | %83,3 | AKP | %41,5 |
| Hacısiyam Mah. | 20 | 6.847 | %81,9 | AKP | %43,5 |
| Hamidiye Köyü | 1 | 305 | %94,4 | AKP | %61,0 |
| Hisargeriş Köyü | 1 | 330 | %90,6 | AKP | %38,1 |
| Kale Mah. | 4 | 1.249 | %83,8 | CHP | %54,2 |
| Kapu Mah. | 3 | 932 | %85,6 | CHP | %47,4 |
| Karaali Köyü | 1 | 131 | %88,6 | AKP | %51,3 |
| Kavaklar Mah. | 12 | 4.127 | %81,9 | CHP | %43,1 |
| Kayadibi Mah. | 3 | 876 | %86,6 | CHP | %55,7 |
| Kemaliye Köyü | 2 | 430 | %83,3 | AKP | %45,6 |
| Küçükköy Mah. | 2 | 644 | %90,4 | AKP | %54,2 |
| Lapa Köyü | 2 | 480 | %89,4 | MHP | %51,7 |
| Melikli Köyü | 1 | 343 | %85,1 | AKP | %57,0 |
| Mesudiye Köyü | 2 | 397 | %89,4 | AKP | %65,4 |
| Nizamiye Mah. | 9 | 3.013 | %82,1 | CHP | %42,6 |
| Okçu Köyü | 2 | 544 | %96,0 | AKP | %62,0 |
| Orhaniye Köyü | 2 | 455 | %94,7 | AKP | %36,2 |
| Ortaköy | 1 | 172 | %95,9 | AKP | %42,6 |
| Osmaniye Köyü | 2 | 584 | %87,2 | AKP | %51,4 |
| Osmaniye Mah. | 8 | 2.481 | %84,3 | CHP | %47,4 |
| Pınarçukuru Köyü | 1 | 239 | %82,4 | AKP | %63,8 |
| Samanlıkkıranı Mah. | 1 | 283 | %90,1 | CHP | %57,9 |
| Sarvan Köyü | 2 | 377 | %88,6 | AKP | %47,7 |
| Sayca Köyü | 3 | 747 | %90,9 | AKP | %65,2 |
| Seldeğirmeni Mah. | 6 | 1.898 | %85,3 | AKP | %43,8 |
| Seyitköy | 1 | 223 | %92,8 | AKP | %39,7 |
| Sıvacı Köyü | 1 | 231 | %98,3 | AKP | %53,7 |
| Sultan Selim Mah. | 1 | 350 | %88,3 | CHP | %47,5 |
| Sultaniye Köyü | 1 | 285 | %74,7 | AKP | %63,9 |
| Teyyaredüzü Mah. | 27 | 9.045 | %82,2 | AKP | %40,6 |
| Uzgur Köyü | 1 | 256 | %88,3 | AKP | %48,4 |
| Uzkara Köyü | 1 | 285 | %92,3 | AKP | %53,9 |
| Yalı Mah. | 1 | 324 | %91,7 | AKP | %48,1 |
| Yaykınlık Köyü | 1 | 121 | %93,4 | AKP | %76,6 |
| Yazlık Köyü | 1 | 283 | %92,6 | AKP | %61,5 |
| Yağmurca Köyü | 1 | 336 | %88,1 | AKP | %54,0 |
| Yenicehisar Köyü | 2 | 354 | %92,7 | AKP | %48,7 |
| Yukarıalınlı Köyü | 1 | 243 | %91,8 | AKP | %38,8 |
| Çamlık Köyü | 1 | 300 | %97,0 | AKP | %62,7 |
| Çandır Köyü | 2 | 509 | %91,4 | AKP | %37,7 |
| Çavuşoğlu Köyü | 1 | 310 | %92,3 | CHP | %52,6 |
| Çaykara Mah. | 4 | 914 | %90,7 | AKP | %46,7 |
| Çınarlar Mah. | 7 | 2.264 | %81,1 | CHP | %54,5 |
| Çıtlakkale Mah. | 24 | 8.040 | %82,5 | AKP | %44,5 |
| Çukurköy | 1 | 157 | %78,3 | AKP | %63,3 |
| Çimşir Köyü | 1 | 220 | %89,6 | AKP | %50,0 |
| Çiçekli Köyü | 1 | 191 | %90,1 | AKP | %47,5 |
| Ülper Köyü | 2 | 358 | %91,1 | AKP | %44,5 |
| İncegeriş Köyü | 1 | 200 | %89,5 | AKP | %54,3 |
| İnişdibi Köyü | 2 | 392 | %88,8 | MHP | %46,8 |
| Şeyhkeramettin Mah. | 2 | 566 | %82,0 | AKP | %46,0 |