%48,8
AK PARTİ birinci
43.144 geçerli oy · katılım %87,1
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Bulancak ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında AK PARTİ %48,8 ile birinci; 43.144 geçerli oy, katılım %87,1.
Kayıtlı seçmen 51.329 · Oy kullanan 44.686 (katılım %87,1) · Geçerli 43.144 · Geçersiz 1.542
Bulancak İl genel meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 21.039 | %48,8 |
| CHP | 12.785 | %29,6 |
| MHP | 4.874 | %11,3 |
| İYİ | 2.553 | %5,9 |
| SAADET | 906 | %2,1 |
| BBP | 868 | %2,0 |
| BTP | 63 | %0,2 |
| VATAN | 56 | %0,1 |
Seçilenler
- Abdüsselam Çağırıcı · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Metin Beyaz · CHP (Millet İttifakı) · listede 1. sıra
- Mürsel Genç · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Mustafa Karakaya · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 3. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Bulancak mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Acısu Mah. | 2 | 505 | %88,5 | AKP | %49,5 |
| Ahmetli Köyü | 2 | 456 | %93,6 | AKP | %45,0 |
| Alibey Köyü | 1 | 133 | %94,0 | AKP | %56,9 |
| Ardahan Köyü | 1 | 134 | %92,5 | AKP | %54,5 |
| Arifli Mah. | 2 | 539 | %95,4 | AKP | %52,3 |
| Ataköy | 1 | 233 | %92,3 | AKP | %48,6 |
| Aydındere-Aydınlar Mah. | 2 | 466 | %96,8 | AKP | %76,6 |
| Aydındere-Derecikalan Mah. | 2 | 541 | %95,9 | İYİ | %48,9 |
| Aydındere-Güney Mah. | 2 | 368 | %98,1 | AKP | %54,8 |
| Aydındere-Merkez Mah. | 1 | 230 | %98,3 | AKP | %64,1 |
| Aydındere-Yeni Mah. | 2 | 377 | %96,6 | AKP | %79,9 |
| Bahçeli Köyü | 1 | 333 | %91,3 | AKP | %72,2 |
| Bahçelievler Mah. | 11 | 3.627 | %85,0 | AKP | %57,6 |
| Ballıca Mah. | 10 | 3.286 | %81,6 | AKP | %49,6 |
| Bayındır Köyü | 2 | 488 | %94,9 | AKP | %64,8 |
| Bostanlı Köyü | 1 | 185 | %82,7 | AKP | %72,9 |
| Bulancak Mah. | 12 | 3.856 | %82,5 | CHP | %43,9 |
| Burunucu Köyü | 3 | 655 | %84,0 | CHP | %47,0 |
| Büyükada Köyü | 1 | 220 | %86,4 | AKP | %63,5 |
| Cindi Köyü | 1 | 256 | %95,3 | AKP | %73,9 |
| Damudere Köyü | 1 | 220 | %93,2 | AKP | %78,0 |
| Demircili Köyü | 2 | 407 | %97,8 | AKP | %61,9 |
| Duacıoğlu Mah. | 1 | 108 | %96,3 | AKP | %52,0 |
| Duttepe Köyü | 1 | 239 | %92,1 | AKP | %50,5 |
| Döngeri Köyü | 1 | 314 | %95,9 | AKP | %75,4 |
| Elmalı Köyü | 2 | 428 | %95,8 | AKP | %70,7 |
| Erdoğan Köyü | 2 | 536 | %83,0 | AKP | %45,3 |
| Eriklik Köyü | 1 | 259 | %96,1 | CHP | %48,8 |
| Esenköy | 1 | 311 | %95,8 | AKP | %73,8 |
| Ezeltere Köyü | 1 | 130 | %96,2 | AKP | %71,2 |
| Gültepe Köyü | 1 | 116 | %87,1 | AKP | %45,5 |
| Gündoğdu Köyü | 1 | 174 | %96,0 | AKP | %60,1 |
| Güneyköy | 1 | 75 | %100,0 | AKP | %69,0 |
| Güzelyalı Mah. | 4 | 1.279 | %84,8 | CHP | %47,4 |
| Güzelyurt Köyü | 1 | 182 | %92,3 | MHP | %54,9 |
| Hacet Köyü | 1 | 111 | %82,9 | AKP | %53,5 |
| Hisarkaya Köyü | 2 | 392 | %93,9 | AKP | %68,3 |
| Karaağaç Köyü | 1 | 338 | %83,4 | AKP | %78,7 |
| Karacaresul Köyü | 2 | 425 | %95,8 | AKP | %66,8 |
| Kayabaşı Köyü | 1 | 101 | %97,0 | AKP | %80,4 |
| Kayadibi Köyü | 1 | 58 | %91,4 | AKP | %68,6 |
| Kayhan Köyü | 1 | 227 | %81,9 | AKP | %54,4 |
| Kızılot Mah. | 3 | 762 | %92,1 | CHP | %41,1 |
| Kışla Köyü | 1 | 70 | %92,9 | AKP | %86,2 |
| Kovanlık-Ahurlu Mah. | 2 | 620 | %94,5 | BBP | %47,5 |
| Kovanlık-Düz Mah. | 1 | 227 | %97,4 | AKP | %52,9 |
| Kovanlık-Merkez Mah. | 2 | 501 | %91,0 | AKP | %61,0 |
| Kovanlık-Sofulu Mah. | 1 | 329 | %95,1 | AKP | %67,1 |
| Kovanlık-Soğuksu Mah. | 2 | 389 | %93,1 | AKP | %52,8 |
| Kuzköy | 1 | 327 | %91,1 | AKP | %61,2 |
| Kuşluhan Köyü | 1 | 295 | %91,2 | CHP | %46,0 |
| Küçükada Köyü | 1 | 348 | %88,2 | AKP | %46,6 |
| Küçükdere Köyü | 1 | 107 | %93,5 | AKP | %67,7 |
| Küçüklü Köyü | 2 | 516 | %79,8 | CHP | %47,1 |
| Muratlı Köyü | 1 | 82 | %87,8 | AKP | %82,9 |
| Odadüzü Köyü | 1 | 91 | %85,7 | AKP | %72,4 |
| Pazarsuyu Emecen Mah. | 2 | 475 | %83,2 | AKP | %65,5 |
| Pazarsuyu Köyü | 3 | 742 | %89,4 | AKP | %47,8 |
| Samugüney Köyü | 1 | 266 | %90,2 | AKP | %37,3 |
| Sanayi Mah. | 7 | 2.346 | %86,7 | AKP | %62,8 |
| Saraçlı Mah. | 2 | 629 | %89,0 | CHP | %46,6 |
| Süme Köyü | 2 | 446 | %94,0 | AKP | %43,1 |
| Sisin Mah. | 1 | 234 | %94,4 | CHP | %41,4 |
| Talipli Köyü | 2 | 370 | %82,7 | CHP | %40,0 |
| Tandır Köyü | 2 | 591 | %96,8 | AKP | %56,6 |
| Tekmezar Köyü | 1 | 161 | %92,6 | AKP | %56,6 |
| Tepecik Köyü | 1 | 225 | %92,0 | AKP | %61,6 |
| Tepeören Köyü | 1 | 159 | %96,9 | AKP | %66,7 |
| Tokmadin Köyü | 1 | 149 | %100,0 | MHP | %54,4 |
| Toprakdeğirmeni Mah. | 2 | 544 | %85,9 | CHP | %50,0 |
| Torçan Köyü | 1 | 104 | %92,3 | AKP | %63,7 |
| Ucarlı Mah. | 1 | 315 | %91,4 | CHP | %64,5 |
| Yalıköy | 2 | 623 | %82,2 | CHP | %47,9 |
| Yaslıbahçe Köyü | 2 | 381 | %95,3 | AKP | %59,4 |
| Yeniköy | 1 | 77 | %85,7 | AKP | %62,1 |
| Yeşilhisar Köyü | 1 | 207 | %92,8 | AKP | %43,5 |
| Yeşilköy | 1 | 125 | %96,0 | CHP | %49,6 |
| Yeşiltepe Köyü | 1 | 68 | %98,5 | AKP | %79,1 |
| Yıldız Köyü | 1 | 157 | %91,7 | AKP | %76,1 |
| Yunuslu Köyü | 1 | 146 | %91,1 | AKP | %41,5 |
| İcilli Köyü | 2 | 567 | %90,0 | AKP | %48,8 |
| İhsaniye Mah. | 24 | 8.020 | %81,5 | AKP | %41,5 |
| İnece Köyü | 2 | 397 | %86,7 | MHP | %43,9 |
| İsmet Paşa Mah. | 11 | 3.792 | %82,7 | CHP | %43,8 |
| Şemsettin Mah. | 3 | 712 | %90,2 | AKP | %41,8 |
| Şeyhmusa Köyü | 1 | 319 | %95,3 | CHP | %42,4 |