Alucra · İl genel meclisi üyeliği
%44,7
AK PARTİ birinci
8.167 geçerli oy · katılım %77,7
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Alucra ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında AK PARTİ %44,7 ile birinci; 8167 geçerli oy, katılım %77,7.
Alucra
Kayıtlı seçmen 10.998 · Oy kullanan 8.547 (katılım %77,7) · Geçerli 8.167 · Geçersiz 380
Seçilenler
- Durmuş Canikli · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Tuğrul Ukuş · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Aktepe Köyü | 1 | 326 | %73,3 | MHP | %46,7 |
| Akçiçek Köyü | 1 | 113 | %87,6 | MHP | %85,9 |
| Arda Köyü | 2 | 451 | %88,5 | AKP | %70,0 |
| Arduç Köyü | 1 | 146 | %87,0 | SAADET | %30,8 |
| Armutlu Köyü | 1 | 112 | %82,1 | AKP | %39,5 |
| Aydınyayla Köyü | 1 | 94 | %89,4 | AKP | %44,9 |
| Babapınar Mah. | 1 | 235 | %88,1 | MHP | %59,4 |
| Bereketli Köyü | 1 | 32 | %56,3 | AKP | %66,7 |
| Beylerce Köyü | 1 | 78 | %78,2 | AKP | %67,8 |
| Boyluca Köyü | 1 | 239 | %68,6 | AKP | %62,1 |
| Demirözü Köyü | 2 | 503 | %91,5 | AKP | %38,9 |
| Dereçiftlik Köyü | 1 | 244 | %52,9 | AKP | %52,4 |
| Doludere Köyü | 1 | 294 | %52,4 | AKP | %59,2 |
| Elmacık Köyü | 1 | 232 | %93,1 | AKP | %51,9 |
| Fevziçakmak Köyü | 1 | 269 | %81,0 | AKP | %48,1 |
| Gökçebel Köyü | 1 | 58 | %53,5 | AKP | %87,1 |
| Günügüzel Köyü | 1 | 164 | %89,6 | MHP | %63,7 |
| Gürbulak Köyü | 1 | 132 | %67,4 | MHP | %40,9 |
| Hacıhasan Köyü | 1 | 219 | %83,6 | AKP | %52,8 |
| Hacılı Köyü | 1 | 61 | %75,4 | AKP | %77,8 |
| Kabaktepe Köyü | 1 | 23 | %52,2 | AKP | %58,3 |
| Kaledibi Köyü | 1 | 104 | %68,3 | MHP | %38,2 |
| Kamışlı Köyü | 1 | 165 | %93,9 | MHP | %49,0 |
| Karaağaç Mah. | 1 | 224 | %83,0 | AKP | %54,2 |
| Karabörk Köyü | 2 | 470 | %84,9 | MHP | %57,1 |
| Kavaklıdere Köyü | 1 | 123 | %89,4 | AKP | %51,9 |
| Kemallı Mah. | 1 | 319 | %91,9 | AKP | %53,7 |
| Koman Köyü | 1 | 323 | %86,4 | MHP | %44,8 |
| Konaklı Köyü | 1 | 161 | %90,7 | AKP | %61,4 |
| Köklüce Köyü | 1 | 331 | %65,9 | AKP | %72,6 |
| Mesudiye Mah. | 3 | 658 | %66,4 | MHP | %59,5 |
| Pirili Köyü | 1 | 66 | %71,2 | MHP | %44,7 |
| Subaşı Köyü | 1 | 132 | %87,1 | MHP | %62,6 |
| Suyurdu Köyü | 1 | 185 | %69,2 | AKP | %59,5 |
| Tepeköy | 1 | 292 | %84,3 | AKP | %57,6 |
| Tohumluk Köyü | 1 | 221 | %95,9 | MHP | %62,9 |
| Topçam Mah. | 1 | 220 | %89,6 | MHP | %50,0 |
| Yeşilyurt Köyü | 2 | 438 | %79,7 | AKP | %56,1 |
| Yunus Emre Mah. | 7 | 1.438 | %59,5 | MHP | %49,1 |
| Yükselen Köyü | 1 | 124 | %91,1 | AKP | %40,0 |
| Çakrak Köyü | 1 | 288 | %87,2 | MHP | %61,8 |
| Çalgan Köyü | 1 | 249 | %72,3 | AKP | %36,6 |
| Çamlıyayla Köyü | 2 | 353 | %89,5 | MHP | %51,5 |
| İğdecik Köyü | 1 | 89 | %77,5 | AKP | %57,4 |