%39,6
AK PARTİ birinci
4.860 geçerli oy · katılım %81,1
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Kemah ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında AK PARTİ %39,6 ile birinci; 4860 geçerli oy, katılım %81,1.
Kayıtlı seçmen 6.156 · Oy kullanan 4.992 (katılım %81,1) · Geçerli 4.860 · Geçersiz 132
Kemah İl genel meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 1.922 | %39,6 |
| CHP | 1.656 | %34,1 |
| MHP | 963 | %19,8 |
| DSP | 195 | %4,0 |
| İYİ | 66 | %1,4 |
| SAADET | 40 | %0,8 |
| VATAN | 11 | %0,2 |
| BTP | 7 | %0,1 |
Seçilenler
- Hüseyin Koçyiğit · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Alican Binay · CHP (Millet İttifakı) · listede 1. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Kemah mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akbudak Köyü | 1 | 56 | %66,1 | AKP | %58,3 |
| Aktaş Köyü | 1 | 38 | %65,8 | CHP | %68,0 |
| Akyünlü Köyü | 1 | 13 | %115,4 | CHP | %86,7 |
| Akça Köyü | 1 | 29 | %100,0 | AKP | %42,9 |
| Alpköy | 1 | 48 | %43,8 | AKP | %60,0 |
| Atma Köyü | 1 | 54 | %94,4 | AKP | %70,6 |
| Ayranpınar Köyü | 1 | 86 | %73,3 | AKP | %88,7 |
| Ağaçsaray Köyü | 1 | 91 | %86,8 | AKP | %76,6 |
| Aşağıgedik Mah. | 1 | 73 | %98,6 | CHP | %44,9 |
| Beklimçay Mah. | 1 | 62 | %93,6 | MHP | %39,6 |
| Beşikli Köyü | 1 | 54 | %88,9 | CHP | %79,2 |
| Bozoğlak Köyü | 1 | 49 | %67,4 | AKP | %57,6 |
| Boğaziçi Köyü | 1 | 23 | %108,7 | AKP | %72,0 |
| Cevizlik Köyü | 1 | 71 | %49,3 | MHP | %57,1 |
| Cirgişin Mah. | 1 | 98 | %78,6 | MHP | %54,6 |
| Dedek Köyü | 1 | 17 | %47,1 | AKP | %100,0 |
| Dedeoğlu Köyü | 1 | 44 | %88,6 | AKP | %61,5 |
| Dereköy | 1 | 41 | %90,2 | CHP | %77,8 |
| Doruca Köyü | 1 | 11 | %109,1 | CHP | %50,0 |
| Doğanbeyli Köyü | 1 | 128 | %80,5 | MHP | %71,9 |
| Doğanköy | 1 | 57 | %89,5 | CHP | %77,6 |
| Dutlu Köyü | 1 | 12 | %66,7 | AKP | %87,5 |
| Dikyamaç Köyü | 1 | 51 | %88,2 | AKP | %51,1 |
| Elmalı Köyü | 1 | 70 | %81,4 | AKP | %50,9 |
| Eriç Köyü | 2 | 66 | %63,6 | AKP | %75,6 |
| Eskibağlar Köyü | 1 | 69 | %91,3 | AKP | %50,8 |
| Esimli Köyü | 1 | 111 | %72,1 | CHP | %93,5 |
| Gediktepe Köyü | 1 | 47 | %83,0 | AKP | %64,1 |
| Gökkaya Köyü | 1 | 102 | %97,1 | CHP | %85,0 |
| Gölkaynak Köyü | 1 | 52 | %73,1 | AKP | %79,0 |
| Göğüsbağı Mah. | 1 | 113 | %80,5 | MHP | %45,1 |
| Gülbahçe Köyü | 1 | 64 | %82,8 | AKP | %55,8 |
| Hakbilir Köyü | 1 | 160 | %85,0 | AKP | %44,4 |
| Ilgarlı Köyü | 1 | 11 | %90,9 | AKP | %80,0 |
| Karacaköy | 1 | 82 | %92,7 | CHP | %88,0 |
| Karadağ Köyü | 1 | 64 | %90,6 | AKP | %51,9 |
| Kardere Köyü | 1 | 74 | %68,9 | AKP | %62,8 |
| Karşıbağ Mah. | 1 | 91 | %91,2 | MHP | %35,9 |
| Kayabaşı Köyü | 2 | 51 | %49,0 | CHP | %68,0 |
| Kazankaya Köyü | 1 | 32 | %71,9 | CHP | %87,0 |
| Kedek Köyü | 1 | 41 | %73,2 | CHP | %55,2 |
| Kemeryaka Köyü | 1 | 115 | %86,1 | AKP | %56,7 |
| Kerer Köyü | 1 | 297 | %79,8 | AKP | %72,5 |
| Kırıkdere Köyü | 1 | 20 | %105,0 | AKP | %57,1 |
| Konuksever Köyü | 1 | 92 | %75,0 | CHP | %75,4 |
| Koruyolu Köyü | 1 | 26 | %73,1 | AKP | %79,0 |
| Koçkar Köyü | 1 | 173 | %75,7 | AKP | %93,1 |
| Kutluova Köyü | 1 | 17 | %100,0 | CHP | %64,7 |
| Kömürköy | 1 | 75 | %72,0 | MHP | %40,7 |
| Küplü Köyü | 1 | 108 | %98,2 | CHP | %93,3 |
| Maksutuşağı Köyü | 1 | 152 | %92,8 | CHP | %76,8 |
| Mektepönü Mah. | 1 | 71 | %91,6 | AKP | %56,5 |
| Mermerli Köyü | 1 | 183 | %83,1 | DSP | %54,7 |
| Mezraa Köyü | 1 | 36 | %83,3 | AKP | %60,0 |
| Muratboynu Köyü | 1 | 94 | %71,3 | AKP | %76,9 |
| Olukpınar Köyü | 1 | 57 | %89,5 | CHP | %96,1 |
| Ortagedik Mah. | 1 | 15 | %126,7 | CHP | %64,7 |
| Oğuzköy | 1 | 54 | %70,4 | MHP | %50,0 |
| Parmakkaya Köyü | 1 | 20 | %100,0 | MHP | %57,9 |
| Pörhenkbaşı Mah. | 1 | 69 | %97,1 | MHP | %40,6 |
| Sarıyazı Köyü | 1 | 45 | %84,4 | CHP | %76,3 |
| Seringöze Köyü | 1 | 100 | %79,0 | AKP | %40,8 |
| Sürekköy | 1 | 37 | %86,5 | CHP | %87,5 |
| Tandırbaşı Köyü | 1 | 15 | %60,0 | AKP | %77,8 |
| Tanköy | 1 | 41 | %39,0 | AKP | %75,0 |
| Taşbulak Köyü | 1 | 74 | %85,1 | AKP | %76,2 |
| Tuzla Köyü | 1 | 55 | %41,8 | MHP | %69,6 |
| Uluçınar Köyü | 1 | 48 | %93,8 | CHP | %82,2 |
| Yahşiler Köyü | 1 | 95 | %91,6 | CHP | %91,3 |
| Yardere Köyü | 1 | 27 | %81,5 | CHP | %86,4 |
| Yastıktepe Köyü | 1 | 54 | %100,0 | CHP | %68,5 |
| Yağca Köyü | 1 | 38 | %73,7 | CHP | %82,1 |
| Yukarı Mah. | 1 | 35 | %100,0 | AKP | %71,4 |
| Yücebelen Köyü | 1 | 91 | %89,0 | AKP | %94,7 |
| Çakırlar Köyü | 1 | 39 | %97,4 | CHP | %97,4 |
| Çalgı Köyü | 1 | 68 | %97,1 | CHP | %50,0 |
| Çalıklar Köyü | 1 | 58 | %98,3 | CHP | %89,3 |
| Çamlıyayla Köyü | 1 | 21 | %85,7 | AKP | %72,2 |
| Çarşı Mah. | 3 | 770 | %70,7 | AKP | %43,4 |
| Çiğdemli Köyü | 1 | 83 | %90,4 | AKP | %51,4 |
| Özdamar Köyü | 1 | 85 | %78,8 | AKP | %50,8 |
| İncedere Köyü | 1 | 10 | %60,0 | CHP | %83,3 |
| Şahintepe Köyü | 1 | 87 | %93,1 | CHP | %78,8 |