%45,9
AK PARTİ birinci
5.982 geçerli oy · katılım %87,0
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
İliç ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında AK PARTİ %45,9 ile birinci; 5982 geçerli oy, katılım %87,0.
Kayıtlı seçmen 7.122 · Oy kullanan 6.197 (katılım %87,0) · Geçerli 5.982 · Geçersiz 215
İliç İl genel meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 2.747 | %45,9 |
| CHP | 1.508 | %25,2 |
| MHP | 1.349 | %22,6 |
| BBP | 165 | %2,8 |
| SAADET | 130 | %2,2 |
| İYİ | 78 | %1,3 |
| VATAN | 5 | %0,1 |
Seçilenler
- Muharrem Sönmez · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Kadir Yıldırım · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
İliç mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Abdullah Paşa Mah. | 2 | 633 | %82,8 | AKP | %45,2 |
| Akdoğu Köyü | 1 | 11 | %100,0 | AKP | %90,9 |
| Akçayazı Köyü | 1 | 16 | %81,3 | CHP | %84,6 |
| Altıntaş Köyü | 1 | 132 | %81,8 | AKP | %63,3 |
| Atma Köyü | 1 | 43 | %95,4 | CHP | %53,9 |
| Ağıldere Köyü | 1 | 54 | %92,6 | CHP | %79,6 |
| Balkaya Köyü | 1 | 103 | %48,5 | MHP | %56,0 |
| Bağcağız Köyü | 1 | 45 | %77,8 | CHP | %57,6 |
| Bağıştaş Köyü | 1 | 105 | %85,7 | CHP | %93,3 |
| Bağlıca Köyü | 1 | 87 | %92,0 | CHP | %84,0 |
| Boyalık Köyü | 2 | 197 | %73,1 | MHP | %51,8 |
| Bozyayla Köyü | 1 | 83 | %69,9 | AKP | %73,2 |
| Bozçalı Köyü | 1 | 76 | %92,1 | AKP | %82,4 |
| Bürüncek Köyü | 1 | 13 | %92,3 | AKP | %50,0 |
| Büyükarmutlu Köyü | 1 | 124 | %83,9 | AKP | %45,6 |
| Büyükgümüşlü Köyü | 1 | 61 | %101,6 | CHP | %79,0 |
| Büyükköy | 1 | 53 | %88,7 | AKP | %71,1 |
| Dolugün Köyü | 1 | 13 | %76,9 | MHP | %66,7 |
| Doruksaray Köyü | 1 | 51 | %103,9 | CHP | %84,9 |
| Dostal Köyü | 1 | 88 | %100,0 | CHP | %87,5 |
| Doğanköy | 1 | 21 | %109,5 | AKP | %45,5 |
| Dikmen Köyü | 1 | 68 | %83,8 | AKP | %80,7 |
| Fatih Mah. | 4 | 1.080 | %85,6 | AKP | %41,1 |
| Güngören Köyü | 1 | 78 | %101,3 | AKP | %67,1 |
| Kapıkaya Köyü | 1 | 18 | %44,4 | AKP | %100,0 |
| Karakaya Köyü | 1 | 12 | %116,7 | CHP | %42,9 |
| Kayacık Köyü | 1 | 26 | %96,2 | CHP | %92,0 |
| Kaymaklı Köyü | 1 | 13 | %100,0 | AKP | %91,7 |
| Kazım Karabekir Mah. | 2 | 667 | %89,1 | AKP | %43,8 |
| Konukcu Köyü | 1 | 71 | %71,8 | AKP | %77,6 |
| Kozluca Köyü | 1 | 33 | %103,0 | CHP | %71,9 |
| Kuranköy | 1 | 10 | %90,0 | CHP | %77,8 |
| Kuruçay Köyü | 1 | 73 | %54,8 | AKP | %77,5 |
| Kuzkışla Köyü | 1 | 58 | %75,9 | AKP | %88,4 |
| Küçükarmutlu Köyü | 1 | 42 | %100,0 | AKP | %42,5 |
| Küçükgümüşlü Köyü | 1 | 11 | %81,8 | CHP | %77,8 |
| Levent Pınarı Köyü | 1 | 149 | %87,9 | MHP | %43,8 |
| Ortatepe Köyü | 1 | 35 | %68,6 | AKP | %39,1 |
| Sabırlı Köyü | 1 | 339 | %98,2 | CHP | %40,1 |
| Sarıkonak Köyü | 1 | 52 | %94,2 | CHP | %61,7 |
| Sarıpınar Köyü | 1 | 52 | %78,9 | AKP | %87,8 |
| Sularbaşı Köyü | 1 | 38 | %97,4 | AKP | %59,5 |
| Sütlüce Köyü | 1 | 132 | %93,2 | AKP | %50,9 |
| Tabanlı Köyü | 1 | 34 | %67,7 | AKP | %82,6 |
| Turgutlu Köyü | 1 | 85 | %89,4 | AKP | %41,3 |
| Uluyamaç Köyü | 1 | 52 | %63,5 | AKP | %87,9 |
| Uğurköy | 1 | 84 | %91,7 | AKP | %80,8 |
| Yakuplu Köyü | 1 | 74 | %96,0 | CHP | %42,3 |
| Yalıngöze Köyü | 1 | 31 | %106,5 | CHP | %56,3 |
| Yaylapınar Köyü | 1 | 19 | %63,2 | AKP | %75,0 |
| Yılmazköy | 1 | 57 | %66,7 | AKP | %50,0 |
| Çaltı Köyü | 1 | 292 | %96,6 | AKP | %60,1 |
| Çaylı Köyü | 1 | 34 | %76,5 | CHP | %88,0 |
| Çayyaka Köyü | 1 | 136 | %72,8 | AKP | %54,2 |
| Çobanlı Köyü | 1 | 79 | %86,1 | CHP | %74,6 |
| Çöpler Köyü | 1 | 184 | %91,9 | MHP | %48,8 |
| Çörekli Köyü | 1 | 25 | %108,0 | MHP | %59,3 |
| Çiftlikköy | 1 | 42 | %57,1 | AKP | %75,0 |
| Çilesiz Köyü | 2 | 242 | %93,0 | AKP | %51,0 |
| Özlü Köyü | 1 | 58 | %72,4 | AKP | %92,7 |
| İbrahim Çeçen Mah. | 2 | 477 | %98,3 | AKP | %56,1 |
| İslamköy | 1 | 51 | %96,1 | AKP | %69,4 |