%36,6
AK PARTİ birinci
5.554 geçerli oy · katılım %84,2
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Çayırlı ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında AK PARTİ %36,6 ile birinci; 5554 geçerli oy, katılım %84,2.
Kayıtlı seçmen 6.766 · Oy kullanan 5.694 (katılım %84,2) · Geçerli 5.554 · Geçersiz 140
Çayırlı İl genel meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 2.032 | %36,6 |
| CHP | 1.729 | %31,1 |
| MHP | 1.542 | %27,8 |
| İYİ | 207 | %3,7 |
| SAADET | 37 | %0,7 |
| VATAN | 7 | %0,1 |
Seçilenler
- Bahadır Yıldırım · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Dursun Ali Aksu · CHP (Millet İttifakı) · listede 1. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Çayırlı mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Atatürk Mah. | 4 | 1.057 | %87,3 | AKP | %52,7 |
| Aşağıkartallı Köyü | 1 | 82 | %89,0 | CHP | %60,3 |
| Balıklı Köyü | 1 | 319 | %69,6 | AKP | %57,7 |
| Barbaros Mah. | 2 | 664 | %81,6 | MHP | %46,1 |
| Başköy | 1 | 69 | %73,9 | CHP | %69,4 |
| Boybeyi Köyü | 1 | 15 | %80,0 | CHP | %50,0 |
| Bozağa Köyü | 1 | 90 | %76,7 | CHP | %73,1 |
| Bölükova Köyü | 1 | 37 | %81,1 | AKP | %76,7 |
| Büyük Yaylaköy | 1 | 133 | %85,7 | CHP | %93,6 |
| Büyükgelengeç Köyü | 1 | 34 | %97,1 | CHP | %62,5 |
| Cennetpınar Köyü | 1 | 319 | %83,1 | MHP | %55,8 |
| Doluca Köyü | 1 | 27 | %81,5 | CHP | %86,4 |
| Doğanyuva Köyü | 1 | 92 | %87,0 | CHP | %44,3 |
| Esendoruk Köyü | 1 | 16 | %106,3 | CHP | %76,5 |
| Eşmepınar Köyü | 1 | 89 | %86,5 | CHP | %82,9 |
| Fatih Mah. | 2 | 487 | %82,8 | AKP | %46,2 |
| Gelinpınar Köyü | 1 | 99 | %80,8 | CHP | %52,0 |
| Göller Köyü | 1 | 35 | %85,7 | AKP | %60,0 |
| Harmantepe Köyü | 2 | 360 | %88,3 | AKP | %49,4 |
| Hastarla Köyü | 1 | 58 | %98,3 | CHP | %74,6 |
| Karataş Köyü | 1 | 38 | %100,0 | CHP | %57,9 |
| Küçükgelengeç Köyü | 1 | 22 | %77,3 | CHP | %88,2 |
| Mazlumağa Köyü | 1 | 12 | %100,0 | CHP | %72,7 |
| Mirzaoğlu Köyü | 1 | 45 | %88,9 | CHP | %67,6 |
| Ortaçat Köyü | 1 | 18 | %66,7 | CHP | %75,0 |
| Ozanlı Köyü | 1 | 77 | %93,5 | CHP | %86,1 |
| Oğultaşı Köyü | 1 | 15 | %80,0 | AKP | %75,0 |
| Paşayurdu Köyü | 1 | 45 | %62,2 | CHP | %88,9 |
| Pınarlı Köyü | 1 | 20 | %70,0 | CHP | %85,7 |
| Saraycık Köyü | 1 | 87 | %81,6 | AKP | %48,6 |
| Sarıgüney Köyü | 1 | 67 | %85,1 | CHP | %91,2 |
| Saygılı Köyü | 1 | 60 | %88,3 | CHP | %71,7 |
| Sırataş Köyü | 1 | 70 | %80,0 | CHP | %83,6 |
| Toprakkale Köyü | 1 | 25 | %104,0 | CHP | %69,2 |
| Tosunlar Köyü | 1 | 13 | %100,0 | CHP | %84,6 |
| Turnaçayırı Köyü | 1 | 18 | %72,2 | CHP | %76,9 |
| Verimli Köyü | 2 | 371 | %93,5 | AKP | %35,5 |
| Yaylakent Köyü | 1 | 147 | %84,4 | CHP | %89,9 |
| Yaylalar Köyü | 1 | 50 | %60,0 | CHP | %80,0 |
| Yazıkaya Köyü | 1 | 345 | %82,0 | MHP | %53,3 |
| Yeşilyaka Köyü | 1 | 170 | %65,9 | CHP | %80,9 |
| Yukarıkartallı Köyü | 1 | 93 | %78,5 | CHP | %79,5 |
| Yukarıçamurdere Köyü | 1 | 79 | %88,6 | CHP | %71,0 |
| Yürekli Köyü | 1 | 32 | %68,8 | CHP | %40,9 |
| Çamurdere Köyü | 1 | 66 | %71,2 | CHP | %89,1 |
| Çataksu Köyü | 1 | 195 | %95,4 | AKP | %57,6 |
| Çaykent Köyü | 1 | 279 | %86,4 | AKP | %39,2 |
| Çayönü Köyü | 1 | 120 | %94,2 | CHP | %79,6 |
| Çilhoroz Köyü | 1 | 26 | %76,9 | CHP | %68,4 |
| Çilligöl Köyü | 1 | 79 | %93,7 | CHP | %68,2 |